Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Bo deset let v prihodnost dovolj? Veš, stvari so nekaterim jasne in načrtovane tudi tako vnaprej. S tem da od tega živijo in ustvarjajo posel že 20 let.
Veš kako, standardi so določeni, kakor tudi sam ugotavljaš ter določaš, vendar eno klučnih zadev ne omenjaš to pa je tehnologija, ki je sposobna v polnem iskoristiti standarde. Namreč kolikor vem je Mobitel že nekaj časa na tržišču, kar pomeni, da je arhitektura, sistemi, v eni besedi tehnologija prav tako stara kot operater sam
, verjamem da so se stvari spreminjale, vendar okostje je še zmeraj enako staro. Dvomim, da bo Mobitel sedaj porušil vse svoje sisteme ter vključil nove, kateri so bolj enostavni, fleksibilnejši itn., kajti kolikor mi je stvar znana pred leti nismo niti pričakovali LTE in podobno, razen v znanstveni fantastiki.
Kar želim povedati je to, da nikakor ne gre enačiti operaterje med seboj, saj vsak od naštetih deluje na svoji tehnologiji, nekateri s to prednostjo, da so imeli možnost nabaviti najsodobnejšo tehnologijo in so že v tem trenutku pripravljeni vklopiti LTE seveda z manjšo nadgradnjo, kajti hardwer je že ready, v kolikor bi bila frekvenca za ta namen že prosta.
Torej nekateri potrebujejo več časa za vpeljavo, nekateri manj. Lahko za primer vzamemo v primerjavo IP TV Siol-a ter T-2 in pa konec koncev Amis-a, kateri v tem trenutku uporablja najsodobnejšo platformo IP TV (Tv 2.0), čigar razvoj je od Tuštelekoma oz. Tušmobil-a in mu jo prodaja kot ekskulzivo. Kako kaj od tega deluje mislim, da povečini vsi vemo (stiskanje slike, video na zahtevo, kjer je ponekod samo na papirju medtem, ko želiš uporabiti pa ne deluje ipd.) .
Ni nujno, da je potrebno neko tehnologijo vpeljevati z leti, dokaz za to sta vsak na svojem področju T-2 ter Tušmobil, kljub temu, da jim poizkušajo veljaki iz Iskratela preko posrednega in neposrednega lobiranja vsiliti svojo vizijo razvoja ICT-ja v Sloveniji s pomočjo državnih uradnikov za račun državnega operaterja, kateremu je uspelo spraviti WIMAX v novejšo zgodovino, češ kaj če nam, ko pa imamo UMTS omrežje na rapolago, čeprav na Hrvaškem deluje odlično za minimalno ceno, kljub prisotnosti še UMTS-a, vendar tam ne uporabljajo polovičarske tehnologije od Iskratela pa da se ne obnese
.
Država Slovenija ima eno specifiko in sicer, najrajši bi v svoje zakone vpisala, da v kolikor želiš nekaj vpeljati, je potrebno, da se posvetuješ z državnimi podjetji, namreč ni lepo, da zaradi nekoga, ki ogroža nacionalni interes, so delničarji prisiljeni prejemati nižje dividende, pa naj jih, vendar ne preko mojega hrbta, ker me te kolobocije stanejo
LTE bo v Sloveniji nič prej kot v letu 2015-16 v uporabi, saj je treba najprej opravičiti strošek Mobitela za vpeljavo HSPA+ , razen če bo Bruselj zarohnel, bo prej, kajti mislim, da ima že dovolj politikanstva glede telekomunikaciji v SLO.
Lp.