Kazen iz Avstrije?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.157
4.028
113
Sicer pa ni stvar tako napačna, da se rešijo takšnih ki neopravičeno zasedajo parking pred trgovino, da gredo oni na delo v Avstrijo.
Primer Mercator Maribor Pobrežje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Če bi se hoteli iti "zeleno" v prometu, bi vsekakor morali spodbujati skupne prevoze, ampak v ta namen bi morali narediti javna parkirišča z zmerno ceno celodnevnega parkiranja. Predvsem v bližini avtocest.
V resnici se tega politika noče iti, sicer bi pri nas DARS-u naložili, da mora nekaj viška denarja investirati v take površine. In ljudje se pač poskušajo znajti, kakor jim pač uspeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.157
4.028
113
Če bi se hoteli iti "zeleno" v prometu, bi vsekakor morali spodbujati skupne prevoze, ampak v ta namen bi morali narediti javna parkirišča z zmerno ceno celodnevnega parkiranja. Predvsem v bližini avtocest.
V resnici se tega politika noče iti, sicer bi pri nas DARS-u naložili, da mora nekaj viška denarja investirati v take površine. In ljudje se pač poskušajo znajti, kakor jim pač uspeva.
V Avstriji in Nemčiji imajo to in ne moreš verjeti , je celo zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Čez deset ali dvajset let ne bo problema, kje je zastonj parkiranje, ker boš avto lahko zastonj pustil samo na svojem zemljišču, če boš imel v zemljiški knjigi vpisano namembnost "parkirišče". Vse povsod drugje pa nam bodo kasirali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in piagolo

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
74
2
8
Kako nevede? A tabla ni dovolj? A bi morala bit rampa?

Pa to ni kazen v smislu prekrška pač pa kazen za neplačilo oz. prekoračitev dovoljenega časa parkiranja - všteješ v ženine stroške ajnkaufa.
Ne, tabla ni dovolj, ker parkiraš pravokotno na cesto in table sploh ne vidiš, če je ne greš izrecno peš pogledat. Kazen je pa, ker se ni označilo začetka parkiranja.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.157
4.028
113
Saj če greš samo v trgovino po nakup in dalje ne rabiš videt znaka.
Ker kaj boš v prehrambeni trgovini delal več kot 1 do 2 uri odvisno od trgovine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

gr69

Guru
15. dec 2009
11.553
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Malo so “nategnili” pojem motenja posesti. Prijava in tožba le-tega ti grozi, če parkiraš / zapelješ na parkirišče, izven delovnega časa trgovine ali pa če prekoračiš tisto uro in pol.
Žal poznajo tudi “Unterlassunsklage” (grobo in poenostavljen prepoved bi bil “opomin pred tožbo”) kjer z dopisom odvetnika opozorijo na tvojo kršitev, za stroške postopka in za odstop od tožbe, te pa “opalijo” za tistih 20-40 EUR.

Ni lih kriminal, ker je pač zakonsko ok, je pa kriminalno, da je tak način legalen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.946
9.609
113
Čez deset ali dvajset let ne bo problema, kje je zastonj parkiranje, ker boš avto lahko zastonj pustil samo na svojem zemljišču, če boš imel v zemljiški knjigi vpisano namembnost "parkirišče". Vse povsod drugje pa nam bodo kasirali.
Čez 20 let ne bo nobenih težav s parkiranjem, ker si bodo avte lahko privoščili le še ultra bogati. Mi bomo pa na naročninah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.154
113
Celje
A to bi pravno "znali" pri nas speljati?
Primer garažne hiše. Vsa parkirna mesta lastniška. V času slabega vremena nekateri parkirajo kjer pač komu pride. Eni po dva avto na eno parkirišče in podobno. Če je stopnišče/dvigalo zaparkirano pač pojdi peš okoli in okoli in podobno. Policija/redarstvo pravi "zasebno zamljišče in mi nebi...", še najbližje je požarni inšpektor, ki bi "upal" spisati kazen, ampak samo, če bo v času njegove prisotnosti avto napačno parkiran in bo oviral zasilni izhod/dostop do gasilnikov.

In tole bi bila odlična rešitev. Pač 1 ura parkiranje je 40eur... potem pa se pritoži ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj