Kazen iz Avstrije?

Schime

Guru
22. nov 2008
1.977
769
113
Eno vprašanje glede kazni iz Avstrije.
Prišla je kazen na firmo. Pač službena pot in 100km/h na 80km/h omejitve na avtocesti.
Kazen, ki je prišla na firmo je bila 45€. Pač priznam, da sem vozil itd. Čakal nekaj mesecev, da sem sedaj dobil kazen. Prekršek narejen še v prejšnjem letu.
Sedaj pa na dom dobim kazen 65€. Načeloma verjetno ne bi smelo biti nekih dodatnih stroškov ali kaj? Ker na firmi so mi rekli, da moram pač počakati, da dobim kazen na dom. Drugače bi že prvo plačal. Gre se pa predvsem za princip in ne kazen.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
Prvo je bila “Anonymverfügung” - Firma bi plačala in refundirala pri prekrškarju. No kazenskih pik ne drugih stranskih sankcij.
Tako so pa javili storitelja, gre kazen po “ceniku” ali pa dodatni upravni stroški.
Lahko se pritožiš - samo prej preberi koliko stane - jodlarji ti za obdelavo pritožbe nabijejo upravne stroške.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Eno vprašanje glede kazni iz Avstrije.
Prišla je kazen na firmo. Pač službena pot in 100km/h na 80km/h omejitve na avtocesti.
Kazen, ki je prišla na firmo je bila 45€. Pač priznam, da sem vozil itd. Čakal nekaj mesecev, da sem sedaj dobil kazen. Prekršek narejen še v prejšnjem letu.
Sedaj pa na dom dobim kazen 65€. Načeloma verjetno ne bi smelo biti nekih dodatnih stroškov ali kaj? Ker na firmi so mi rekli, da moram pač počakati, da dobim kazen na dom. Drugače bi že prvo plačal. Gre se pa predvsem za princip in ne kazen.
Glupa firma, zakaj se ni enostavno plačalo prvo položnico?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in gr69

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.911
2.623
113
Nič ni glupa firma. Tak je pravilni postopek. Pri nas tudi nebi firma plačala ampak javila uporabnika vozila ko je bila kazen storjena. Gre za večje urejeno podjetje.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.911
2.623
113
In kaj če jo ti ne plačaš? V urejenih sisitemih ne gre tako.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.977
769
113
Načeloma bi se strinjal, da plačajo in mi trgajo pri plači. Javil sem se tako sam na poziv. Potni nalog je tako spisan, vozila sva pa dva. Pač takrat niti nisem vedel, da mi bojo zraven še nabili 20€. Se bom jutri malo pomenil s pravno službo.

Stroški pritožbe so minimalno 10€. Sedaj ne vem ali se nabijejo že na prvo "pritožbo" ko firma poda voznika in je že zato višja kazen.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
A moj post se ignorira?

Treba pogledati kaj je pisalo na prvi kazni - običajno je določeno, da če se takoj plača, plača nižja kazen in ustavi kakršenkoli nadaljni postopek, drugače pa, odvisno od okrožja v A, višja kazen in/ali upravni stroški.
Zato se “vedno” plača na prvo - ker pritoževanje “reda radi”, razen višjih stroškov, ne prinese nič.
Kar se pa “urejenega sistema / firme” tiče - malo znanja in razumevanje nemščine, vsej urejenosti navkljub, ne škodi. No - firmi ni škodovalo - zaposlene pa ko ….
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.977
769
113
Ok ja sem zgleda preveč na hitro preletel tvoj post. Ja je tako kot si zapisal. Sem moral iti preverit prvo kazen.
Tam piše, da če se plača takoj se ne sproži kazenski postopek ne proti firmi ne proti vozniku.
Pa niti ni treba znanja nemščine, ker je zraven vse po slovensko prevedeno. :)

Je pa zgleda pravno znanje naših pravnikov bolj na psu čemu se niti ne čudim.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.601
706
113
Ok ja sem zgleda preveč na hitro preletel tvoj post. Ja je tako kot si zapisal. Sem moral iti preverit prvo kazen.
Tam piše, da če se plača takoj se ne sproži kazenski postopek ne proti firmi ne proti vozniku.
Pa niti ni treba znanja nemščine, ker je zraven vse po slovensko prevedeno. :)

Je pa zgleda pravno znanje naših pravnikov bolj na psu čemu se niti ne čudim.
Točno tako, vse je v slovenščini, samo vzel/slikal bi listek in plačal.

Če firma želi naj pošilja dopise, itak bodo vzeti kot nepredmetni
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.977
769
113
Jah to je moja napaka in v vednost za naslednjič. Pač nisem se niti nekaj obremenjeval, ko sem pogledal vrednost kazni. Javil, da sem kriv in čakal da mi bojo kazen recimo trgali pri plači ali pa kaj podobnega. Ali pa, če bi nekdo mi javil da naj kar plačam, itd.
Pač hebat ga bo treba nekje not prinest.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.749
1.566
113
Iskajoč brata
Hvala za opisano, taka znanja je dobro imet, da opozoriš v firmi...
Še dobro, da ni bila prevelika šola na koncu.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.977
769
113
Mogoče samo še vprašanje glede plačila. Na DH sem izbral plačilo v tujino. Moram pod dodatnimi podatki naloga, plačilo stroškov izbrati, da vsak plača svoje stroške ali moram to dati vse na sebe.

Dodatno vprašanje pa je še, da je pri informacijah za plačilo navedena indentifikacijska številka. Kam načeloma se to napiše, če je sploh treba. Ali to napišem pod namen?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.170
2.340
113
Kako plačate to kazen prek spletne banke (nova kbm)? Plačilo v tujino sklepam, ampak tu ni sklica?