Kavcija za embalažo pijač

KAVCIJA ZA EMBALAŽO PIJAČ?

  • ZA

    Glasovi: 62 62,6%
  • PROTI

    Glasovi: 24 24,2%
  • SAMO ZA PLASTIKO

    Glasovi: 7 7,1%
  • SAMO ZA PLOČEVINKE

    Glasovi: 0 0,0%
  • VSEENO MI JE

    Glasovi: 4 4,0%
  • NE ME GNJAVIT

    Glasovi: 2 2,0%

  • Skupaj glasov
    99

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ne boš moral, lahko boš! Velika razlika.
Dej ne norčuj se, lepo te prosim. Sedaj dam za pivo en euro, potem bom dal +20c na piksno za kavcijo. Če bom hotel ta rop dobiti nazaj, bom moral tovorit zadevo v trgovino, se pravi bom moral tovorit. Glupost na glupost v imenu ekologije, pa še ni konca in eni to še podpirajo. Misliš da bo Ljubljanski đanki pobiral piksne? Ni šans, ker je to delo, on se bo raj drl na Miklošičevi s piksno pira v roki, če maš kovance....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Tudi pralni stroji v gozdu in odpadno olje v podtalnici se da rešiti na isti način. Ob nakupu pobereš dodatni denar iz katerega po koncu uporabnosti financiraš "odkup" odpadka, ne pa da ljudi v zbirnem centru gnjaviš, če imajo s sabo potrdilo o plačani položnici. Slednje je sicer logično, ker gre za zasebno družbo, ki mora zaslužiti. :evil:. Aja, ne gre, gre za baje javno komunalno podjetje, ki mu je cilj, da je okolje čisto, za plačilo svojih storitev pa ima na voljo vse vzvode in še kakega več (denimo vpogled v CRP) kot ostale gospodarske družbe.

Jaz v ljubljani vse na barje odpeljem pa nii nisem ljubljančan. Še enkrat mi ni noben nič rekel. Pa tudi gradbinci s.p. ves čas vozijo gradbene tja brez da bi kaj plačevali kar bi morali. Pač raje vidijo da jih tja pripeljejo kot da v grmovju končajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Torej, vsa gospodinjstva, vsa podjetja placujejo odvoz svojih odpadkov. Vse kar se znajde v kanti za smeti, je placano.
Dodatno se placa vsa embalaza, tudi plastenka od kokakole in steklenica od piva in tuba od zobne paste preko embalaznine, ki jo placa uvoznik (in strosek prenese na koncenga kupca).
Torej bo ta odpadek sedaj placan se tretjic, ce ga ne bos nesel nazaj v trgovino, kjer si ga kupil ampak ga bos doma vrgel v smeti.

ocitno bodo sedaj trgovci morali imeti zadaj za trgovino se deponijo.

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in jonny77

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Dej ne norčuj se, lepo te prosim. Sedaj dam za pivo en euro, potem bom dal +20c na piksno za kavcijo. Če bom hotel ta rop dobiti nazaj, bom moral tovorit zadevo v trgovino, se pravi bom moral tovorit. Glupost na glupost v imenu ekologije, pa še ni konca in eni to še podpirajo. Misliš da bo Ljubljanski đanki pobiral piksne? Ni šans, ker je to delo, on se bo raj drl na Miklošičevi s piksno pira v roki, če maš kovance....

mene bolj zanima kaj bojo pobiral? odvrzenih smeti ni dosti, za nekaj evrov ne bo sel nihce pobirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ob nakupu pobereš dodatni denar iz katerega po koncu uporabnosti financiraš "odkup" odpadka, ne pa da ljudi v zbirnem centru gnjaviš, če imajo s sabo potrdilo o plačani položnici. Slednje je sicer logično, ker gre za zasebno družbo, ki mora zaslužiti. :evil:. Aja, ne gre, gre za baje javno komunalno podjetje, ki mu je cilj, da je okolje čisto, za plačilo svojih storitev pa ima na voljo vse vzvode in še kakega več (denimo vpogled v CRP) kot ostale gospodarske družbe.
Dodatni denar ob nakupu deluje v carinskem območju. Če bo za pralni stroj potrebno odšteti dodatnih par eur, se z njim še vedno ne bo nihče ukvarjal. Za 100€ bomo šli v A ali I ali Amazon.
Tudi javno komunalno podjetje, ne glede na cilje, za delovanje potrebuje denar. Plačana položnica med drugim pomeni, da svojih smeti ne izvažaš k sosedom (plačuješ pa svojemu sosedu, ki je pač direktor vašega ZC). Ni idealno, je pa očitno, zakaj je potrebno.

Zanimivo, da bi nabil kavcije na vse, kar leze in gre, ampak po drugi strani pa od JKPjev pričakuješ, da bodo za boljše okolje pobirali vse od vsakogar, samo da prinese.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
zakaj se delaš neumnega?

A mi bomo plačevali kavcijo, odmetavali v smetnjake in potem bo nekdo drug 2x zaslužil - kot že sedaj???
Ne delam se neumnega...
Jaz pač v tujini ne hodim v trgovine/avtomate s prazno embalažo... A bom zdaj bankrotiral zaradi tega?
Če bo pa to pri nas - vedno vzamem v trgovino nakupovalno vreč(k)o. Bo pač polna embalaže tja grede in hrane nazaj grede...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Zanimivo, da bi nabil kavcije na vse, kar leze in gre, ampak po drugi strani pa od JKPjev pričakuješ, da bodo za boljše okolje pobirali vse od vsakogar, samo da prinese.
Predvsem zato, ker delujejo povsem brez konkurence, cene dvigujejo kakor se jim zljubi. No dobro, predlagajo 25 % zvišanje, občinski svet pa odobri 15 % in se trka z županom po prsih. Ko pa gre pride potreba po investiciji, pa so naenkrat spet na vratih občine, da rabijo sredstva. Kaj pa akumulacija dobička iz poslovanja in pač komercialni kredit za preostanek?
Edit: kavcije rešuje še en problem, ki ga poznamo tisti, ki nismo neki blokarji. Če kdo flikne smeti na tvojo zemljišče, ti inšpektor izda odločbo, kjer imaš prepisan čas za odstranitev in odvoz na deponijo. Če je tam treba za določen tip plačati (denimo salonitke), moraš plačati in inšpektorju poslati nazaj dokazilo, da si smeti pravilno odstranil. Če bi lastnik iz kavcije kaj zaslužil, bi že bilo neko zadoščenje. Lastnik zemljišča v naravi tega ne sme nadzirati s kamerami, ne sme s prisilo ustaviti nekoga, ki tja pripelje smeti, državni organi pa ga tudi ne ščitijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Ne delam se neumnega...
Jaz pač v tujini ne hodim v trgovine/avtomate s prazno embalažo... A bom zdaj bankrotiral zaradi tega?
Če bo pa to pri nas - vedno vzamem v trgovino nakupovalno vreč(k)o. Bo pač polna embalaže tja grede in hrane nazaj grede...

kdo govori o bankrotu? Seveda ne bo nihče bankrotiral.

govorimo o dodatnem obremenjevanju potrošnika. Jest se na poti domov spomnem, da bi šel v trgovino - a zdej se naj doma ustavim, nafilam vrečko iz skladišča, za katerega itak nimam prostora, in potem nadaljujem v trgovino? pa a nimamo že dovolj tega stalnega EKO bombardiranja iz vseh strani?

Sem na službeni poti. žejen. a naj v avtu vozim prazne plastenke in piksne?

dej no.

skrajno nepraktično in nesmiselno pri nas.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Če je tam treba za določen tip plačati (denimo salonitke), moraš plačati in inšpektorju poslati nazaj dokazilo, da si smeti pravilno odstranil. Če bi lastnik iz kavcije kaj zaslužil, bi že bilo neko zadoščenje.
Za salonitke ti bodo dali na tramvakjomandi kavcijo, tako kot do sedaj.

Verjetno kavcije ne boš dobil niti za bosanske piksne od laškega, kaj šele za salonitke.

Zaradi takih kot si ti ne moremo imeti lepih stvari.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Sem na službeni poti. žejen. a naj v avtu vozim prazne plastenke in piksne?
Najbolje da takoj neseš zamenjat za dobropis... in to za trgovino v kateri te mogoče nikoli več ne bodo videli.

Jaz sem bil pred 14-dnevi prvič po dveh letih na Hrvaškem, v Lidlu sem kupil pijačo in jo spil na parkirišču, ko sem nesel embalažo nazaj sem dobil dobropis za Lidl .... ki ga sam lahko unovčim verjetno spet nekje 2025 ali še pozneje - ali pa sem tisti ki reče znancem "ej, imam dobropis za hrvaški Lidl, a greste vi kej na morje?" ... pa da me gledajo kot bedaka.
 
  • Haha
Reactions: msenjur