Katoliška cerkev in župniki

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.060
3.786
113
Ljubljana
hmpg.net
Bi citiral Novo zaveo. Matejev evangelij - najbolj znan Jezusov govor na gori - odlomek o molitvi, pa predlagam, da ga poiščete sami - 6,5

"hinavci" - tako bi jih imenoval Jezus
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.977
5.278
113
Kaj po tote scene, ko v jugi niso hteli mame v cerkev pelat. Je ženica mogla v vsakem vremenu peš it 4km. Bla največja smet ker v cerkev hodi. Zaj pa ti isti ljudje v cerkvi vsak dan. Glih tolko, da župniku riti ne brišejo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.357
973
113

V prestolnici se je odvila prva javna molitev za domovino in mir na svetu​

13. 10. 2023, 11:08
0

molitev-scaled.jpg

Prva javna molitev rožnega venca v slovenski prestolnici. (Foto: STA)
Danes smo bili sredi Ljubljane priča prizorom, kot smo jih sicer vajeni na Hrvaškem in drugod po državah, ki so tradicionalno katoliške. Na Kongresnem trgu se je namreč v organizaciji Katoliške mladine odvila prva javna molitev rožnega venca.
Jutranje molitve za domovino, za vero slovenske mladine, uspešen začetek študijskega leta ter za mir na svetu se je po poročanju Družine udeležilo približno dvesto molivcev. Na molitev po zgledu javnih molitev iz tujine so bili povabljeni vsi, še posebej pa mladi možje in fantje, ki so po besedah organizatorjev prvi poklicani biti “voditelji in zgled pri pričevanju vere”.
In katera dva sta stardec in 4x8? :sprasujemse:
 
  • Haha
Reactions: aljoman

jello

Guru
22. sep 2008
9.733
3.610
113
Kaj po tote scene, ko v jugi niso hteli mame v cerkev pelat. Je ženica mogla v vsakem vremenu peš it 4km. Bla največja smet ker v cerkev hodi. Zaj pa ti isti ljudje v cerkvi vsak dan. Glih tolko, da župniku riti ne brišejo.
Od osamosvojitve dalje prve klopi zasedajo spreobrnjenci in politiki. Torej, praviloma najbolj zagrizeni bivši komunajzarji. Kdo je prvi med njimi mi menda ni treba napisat.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.117
5.775
113
blizu močvirne prestolnice
To je seveda zavajanje. To niso nedeljniki to so tisti ki se pridejo pokazati. Redko kdo ki je bil prej rdeč je sedaj redni nedeljniki bolj ko ne na vsake kvatre. Se pa sedaj kaže kdo je bil pravi vernik, kajti že med corono po njej pa sploh je upad za vsaj tretjino. Jaz sem redno hodil k Sveti maši tudi med covidom, pri nas smo imeli vseskozi Svete maše kajti Bog ima prednost pred posvetno oblastjo. Tudi delal sem vseskozi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.661
2.383
113
Tele javne molitve znajo biti problem.
Če je USTAVA na trgu republike (!) je OK!
Vse ostalo NI dovoljeno.
Sedaj so na vrsti muslimani!
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.837
516
113
Evo še drugo mnenje.

 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jest5

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.027
113
Ej stardec eno vprašanje. Ali na našem svetu obstaja še kaj drugega kot vernik in komunist?
Ali je samo ta ali-ali?
Na svetu obstaja. Pri nas v Sloveniji pa ne. Ker smo imeli, oziroma imamo spet komuniste na oblasti.
Države, (Slovenija/Jugoslavija, Poljska, Češkoslovaška, Mađarska...., katere so pred leti imele komunizem, ga imamo še zdaj, logično da imamo pol tud komuniste..V Sloveniji pa je ta komunizem še najbolj očiten, saj imamo tudi največ zločinsko pobitih sobratov in sester, očetov s strani komunistov.. Zato tudi vsak dan bolj nazadujemo v razvoju s prej naštetimi državami
 
  • Objave ne odobravam
  • Haha
Reactions: bizi in Sonny_Chiba

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.027
113
A to je tisto "necenzurirano" ki ga je Golob preko državnega GENa financiral z našim denarjem? Zdaj pa je šefica necenzuriranega Vukovička, ki jo je Golob plačeval z našim denarjem ,pa Golobova svetovalka. Pa necenzurirani Cirman na Siolu.? Da ne govorim naprej kako je bil portal "necenzurirano" ustanovljen IZKLJUČNO za rušenje prejšnje vlade. In to z našim denarjem. A to maš ti za kredibilno poročanje?
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.025
-1.407
63
A to je tisto "necenzurirano" ki ga je Golob preko državnega GENa financiral z našim denarjem? Zdaj pa je šefica necenzuriranega Vukovička, ki jo je Golob plačeval z našim denarjem ,pa Golobova svetovalka. Pa necenzurirani Cirman na Siolu.? Da ne govorim naprej kako je bil portal "necenzurirano" ustanovljen IZKLJUČNO za rušenje prejšnje vlade. In to z našim denarjem. A to maš ti za kredibilno poročanje?
Kaj se pa razburjaš? Samo link sem dal in celo vir sem navedel, za razliko od nekoga, ki mu je to malo mar.
A tist tvoj dolenjski list je pa kredibilen?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.027
113
Kaj se pa razburjaš? Samo link sem dal in celo vir sem navedel, za razliko od nekoga, ki mu je to malo mar.
A tist tvoj dolenjski list je pa kredibilen?
Kako pa veš, da jaz popam dolenjski leist, če pa praviš, da ne popam vira?

Drgač pa ja.Portal ali medij, ki se financira sam na trgu, je zame dosti bolj kredibilen kot nek portal, ki je financiran z državnim denarjem. Ker za državni denar ne rabiš bit dober. Denar vseeno dobiš ne glede kaj lapaš. In to dela "necenzurirano"..
 
  • Haha
Reactions: bizi in aljoman