Kateri pralni stroj

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Počakajmo, da Milefan vskoči s pojasnilom, kateri stroj je ohinsploh, da pere fantastično in mu ni žal zanj 1750 Eur.
 
  • Wow
Reactions: MieleFan
Evo, ko Miele še za burek nima:



tud kak LG, Whirlpool in podobno se dobi v doakj podobni obliki.....sicer so težava tržišča za katera so delani, ter posledično dostopnost. V nekaterih primerih tud cena
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
moja filozofija pri takih nakupih:
kupi najcenejšega s 5letno garancijo.

če ga po 5letih vržeš stran, kupiš novega in še ostane ti, kot če bi pred 5leti kupil superduper stvar. (recimo 350e proti 800e), pa maš čez 5 let spet novega.
programi kaj nucaš so 30/40, 60,95/90. ostalih načeloma ne.
štroma ne boš nikol toliko prišparal, da si prideš z nakupno ceno noter. (a+++++++)
vode ti superduper porabijo občutno premalo, da bi blo vredu oprano (nekdo tu gor je razlagal da v stroj za 800+e vliva 1,5litra vode zraven)
perejo zaradi ekologije predolgo. (tu gre predvsem za pomivalce).

na koncu so vsi isto sraje, vsi šparajo, sosed je dobil pri gorenje cev za vodo tako, da ni šans, da bi zdržala 5 let, je rajši staro ponucal, ker je bila bolj kvalitetna.
Jaz sem imel nekaj časa enako logiko. Potem smo (sicer za najemniško stanovanje) kupili najcenejšega Beko pomivalca, ravno zaradi garancije. Teta, ki je tam živela se mi je ves čas pritoževala, kako slabo to opere, da mora v polovici primerov še na roke splakovat.. Torej, kaj ti pomaga 5 let garancije, če ne opravi dela, kot bi moral..
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Zdravo ekipa, tudi naš je shodil..... ležaj, 9 let Gorenje. Govoril s servisom, da se sploh ne da menjat ležaja, samo celo kadico, cena 172€.
Z zanimanjem prebiram temo. Pri nas zaenkrat še dela (tuli, kot da bi pristajal bombnik... sem že hotel dati posnetek v Boeing 747 zletel s steze). Diagnoza oz. predračun je pa še večji.

Ima kdo izkušnje kako hitro ležaj "crkne do konca"? Oz. menjaš stroj zaradi tega, ker ga ne moreš več poslušat?
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Z zanimanjem prebiram temo. Pri nas zaenkrat še dela (tuli, kot da bi pristajal bombnik... sem že hotel dati posnetek v Boeing 747 zletel s steze). Diagnoza oz. predračun je pa še večji.

Ima kdo izkušnje kako hitro ležaj "crkne do konca"? Oz. menjaš stroj zaradi tega, ker ga ne moreš več poslušat?
Mi isto. Šli ležaji na nekje 7-8 let starem Indesitu. Glasen ko hudič. Menjava neekonomična predraga. Smo že naročili tega: https://www.harveynorman.si/pralni-stroj-hoover-hw-28ambs-1-s
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Z zanimanjem prebiram temo. Pri nas zaenkrat še dela (tuli, kot da bi pristajal bombnik... sem že hotel dati posnetek v Boeing 747 zletel s steze). Diagnoza oz. predračun je pa še večji.

Ima kdo izkušnje kako hitro ležaj "crkne do konca"? Oz. menjaš stroj zaradi tega, ker ga ne moreš več poslušat?
Ko je boben prazen, primi z rokami in ga poskusi premakniti gor in dol. Tako ugotoviš zračnost ležaja. Če se premika par milimetrov, še ni sile. Večja težava je spuščanje vode skozi ležaj. Ponavadi po ohišju navzdol in mimo motorja, kot pri mojem. Sedaj je odvisno od nerodne konstrukcije nosilca po katerem se voda preusmeri do navitja motorja.
Odpri zadaj pokrov ohišja in preveri sledove spuščanja vode.
Tuleči ležaj zdrži še precej časa.....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zaenkrat še ne vem, ker še čakamo na njega. Po internetu kar hvalijo Hoover. Ima pa 5 let garancije, kar mi je zelo pomembno. Je pa na splošno tudi pri pralnih strojih, kar malo slabša izbira zaradi čip krize. Je bilo povedano tudi po radiu ta teden.
In če ti bo bog ne daj nepopravljivo crknil boš na novega čakal spet XY dni? Pa na rezervne dele?

Če lahko pri avtih to še nekako razumem, pa pri gospodinjskih aparatih nikakor ne morem.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Ko je boben prazen, primi z rokami in ga poskusi premakniti gor in dol. Tako ugotoviš zračnost ležaja. Če se premika par milimetrov, še ni sile. Večja težava je spuščanje vode skozi ležaj. Ponavadi po ohišju navzdol in mimo motorja, kot pri mojem. Sedaj je odvisno od nerodne konstrukcije nosilca po katerem se voda preusmeri do navitja motorja.
Odpri zadaj pokrov ohišja in preveri sledove spuščanja vode.
Tuleči ležaj zdrži še precej časa.....
Hvala. :nazdravje:
Torej bo najverjetneje prej luž(ic)a na tleh, kot se bo ustavil.
Meni je najboj pomembno, da med centrifugo ne razpade in razmeče pralni stroj po kopalnici...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Zaenkrat še ne vem, ker še čakamo na njega. Po internetu kar hvalijo Hoover. Ima pa 5 let garancije, kar mi je zelo pomembno. Je pa na splošno tudi pri pralnih strojih, kar malo slabša izbira zaradi čip krize. Je bilo povedano tudi po radiu ta teden.
Ga ima tud moja sodelavka.Ga ne more prehvalit.Njen je 10kg.Vse na dotik brez gumbov.Upam,da boš tudi ti z njim zelo zadovoljen.
Ja glede čip krize,sem občutil tudi jaz.Ker sem na pečico čakal dva meseca.Katastrofa res...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Da malo obudim temo, ker je očitno naš Bosch crknil po 10 letih. Ko začne obračat boben rukne ven varovalko. Črpalka recimo normalno izčrpa vodo.
Kako ste kaj zadovoljni s pralno sušilnimi stroji? Gledam dva Electroluxa v cenovnem rangu 530 EUR oz. 690 EUR. Ima kdo kako tako kombinacijo; kako je s tole kombinacijo 7kg pranje 4kg sušenje?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
ker nimam placa za 2 sem s kombiniranim aristonom kar zadovoljen. po mojem obcutku pa tile kilogrami ne drzijo cisto, raje kupi takega s cim visjo stevilko kgjev.

minusi in plusi:
- glasen pri centrifugiranju
-posusi veliko manj, kot opere. ce perem poln stroj obcutljivih cunj, nato susim v 2,3 ciklih susenja
- pranje in susenje traja precej dlje kot ce bi imel 2 stroja, saj obojega ne mores delati vzporedno ( za dva se gre, za vec ljudi je malo nerodno)
-kdo ve zakaj susilni program na zacetku cunje skropi z vodo
-zelo komot je ker ni treba prazniti posode z vodo in je vleci ven vsakic nekje v visini glave
-tale sploh nima filtra za mucke (pojma nimam, kako to dela), ampak spet, to niti ni slabo.
-tezak je 75 kil...