Kateri pralni stroj

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
A kdo ve, a boscheva serija 8 - pralni stroj, a imajo kad plastiko ali je kovina? Nikjer ne najdem tega podatka. Gledam pa pri nas najjači model serije 8, ki ga lahko dobim dokaj ugodno, samo tale kad ne vem, ali je plastika ali ne. Če ne bi mogoče celo raje vzel Miele, kjer kad ni plastična.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Hja, ok. Kaj pa glede vzdržljivosti same? Miele je 50 eur dražji v mojem primeru.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
A kdo ve, a boscheva serija 8 - pralni stroj, a imajo kad plastiko ali je kovina? Nikjer ne najdem tega podatka. Gledam pa pri nas najjači model serije 8, ki ga lahko dobim dokaj ugodno, samo tale kad ne vem, ali je plastika ali ne. Če ne bi mogoče celo raje vzel Miele, kjer kad ni plastična.
Vsi Boschi imajo plastično kad!!!
Daj mal več kot si reku,in vzami Miele.In boš imel INOX kad.In bo zadeva tako kot mora bit.Če nočeš imet problemov,v slučaju ko ti zruži ležaj...
Se ti javim popoldan,na kaj moreš bit pozorn,če boš uzel Miele.Da boš imel stroj kot se šika :zmaga::zmaga::zmaga:
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Vsi Boschi imajo plastično kad!!!
Daj mal več kot si reku,in vzami Miele.In boš imel INOX kad.In bo zadeva tako kot mora bit.Če nočeš imet problemov,v slučaju ko ti zruži ležaj...
Se ti javim popoldan,na kaj moreš bit pozorn,če boš uzel Miele.Da boš imel stroj kot se šika :zmaga::zmaga::zmaga:

A ni AEG isto kot Miele?

A nimam Bosch Home Professional inox kad?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ma brskal sem včeraj na boschovi strani in še kje, za material kadi, pa tega podatka sploh ni ..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.343
9.077
113
ta na prvi uč so cote pri milkotu po pranju, precej "trde" in "grobe"... po mal brskanju po forumih ženka ugotovila da ni osamljen primer. Zdaj smo sicer spremenili parametre da dozira manj detergenta in dodaja več vode. Rezultat je boljši, a vseeno...tale EKO scena nas bo poje.bala. Cote prej hin, prej nove...kje je potem eko...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Cunje trde od pranja? :) Kaj pa je to zdaj zopet za ena fora? Stvar je verjetno trda zaradi detergenta oz. zaradi določenih razmerij ki jih imaš na EKO nastavljene ker si pač stiskač in hočeš šparat in to pri stroju za 1000+€ :valjamse: Doziraj kot pri starem Bekanu in bo zopet mehko.
 
  • Haha
Reactions: MieleFan

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.343
9.077
113
Ne.
Prej na 14 let starem se je pralo z minimalno detergenta brez mehčalcev, da cote niso dišale po chanelu 83 in ostali umetnih sladilih. Je pa stroj verjetno zagotovo pral z več vode in ostala potrata, ki je pač takrat bila aktualna.

Pri novih je pa tako kot je in EKO scene so po defoultu. Nismo nič stiskali, pač danes je pamet taka...sej pravim da sma šla v parametre in malo twikala. In je bolje, ampak ni pa še to to. S stiskanjem nima to nič.

drugače pa google, pa boš presenečen, če te zanima, ali pa ženko pošlji googlat, da te ne bo sram. :evil:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ne hvala na bom googlal, mogoče pri nas ni takšnih težav ker itak vse vedno peremo z funkcijo voda+ z dodatnim izpiranjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.317
942
113
Titograd
malo off...

Boschev servis je prišel na popravilo natanko 2 tedna po klicu... je to normalno pri Boschu? Kako je pri ostalih znamkah? Vse aparate sem sicer vedno imel Gorenje (5 let garancije), rabil v vseh teh letih samo 1 krat, serviser prišel naokrog, brez mojega teženja, v 2 dneh.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
malo off...

Boschev servis je prišel na popravilo natanko 2 tedna po klicu... je to normalno pri Boschu? Kako je pri ostalih znamkah? Vse aparate sem sicer vedno imel Gorenje (5 let garancije), rabil v vseh teh letih samo 1 krat, serviser prišel naokrog, brez mojega teženja, v 2 dneh.
še malo OFF

to je pa zato, ker se Bosch ne kvari in morajo najprej dobit serviserja, ker so vsi na dopustu (ker zarad odlične kvalitete nimajo veliko dela), medtem ko je Gorenjev serviser skoz v pogonu. Če popravlja pralni stroj v Kopru, pa ga pol pošljejo v Mursko Soboto, se vmes ustavi in popravi še une stroje iz Ljubljane, Velenja, Celja in Maribora ... :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.343
9.077
113
malo off...

Boschev servis je prišel na popravilo natanko 2 tedna po klicu... je to normalno pri Boschu? Kako je pri ostalih znamkah? Vse aparate sem sicer vedno imel Gorenje (5 let garancije), rabil v vseh teh letih samo 1 krat, serviser prišel naokrog, brez mojega teženja, v 2 dneh.
katera regija... na štajerskem sem jaz bil z odzivnostjo in vsem ostalim zelo zadovoljen. Je tudi res da se moraš direktno s seervisrjem menit, ne preko BSH grupe.
 
ta na prvi uč so cote pri milkotu po pranju, precej "trde" in "grobe"... po mal brskanju po forumih ženka ugotovila da ni osamljen primer. Zdaj smo sicer spremenili parametre da dozira manj detergenta in dodaja več vode. Rezultat je boljši, a vseeno...tale EKO scena nas bo poje.bala. Cote prej hin, prej nove...kje je potem eko...

pejt v nastavitve in tam poštimaj doziranje vode, število izpiranj itd...vse daj na max

ko pereš uporablaj dodatne funckije od allegrowash, predpranj ,intenzivenga pranja itd

mi mamo milkota dobro leto, pereo z marsiglio (prah) iz eurošpina, peremo kot sem napisal (daljši programi z več vode) in nobenih problemov

1x sm sicer doma deko zdepiliral, ker sm jo pral s funckio allegrowash, sam je bla hvalabogu dost stara za odpis
 
A kdo ve, a boscheva serija 8 - pralni stroj, a imajo kad plastiko ali je kovina? Nikjer ne najdem tega podatka. Gledam pa pri nas najjači model serije 8, ki ga lahko dobim dokaj ugodno, samo tale kad ne vem, ali je plastika ali ne. Če ne bi mogoče celo raje vzel Miele, kjer kad ni plastična.

napiši ktera 2 modela maš ogledana

miele je že v sami izgradnji boljši napram bošu, tudi vibracij in vsega ostalega je manj, tako da iz teh vidikov raje miele. Je manj igračka kt boš, pa malo bolj delovno živinče
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
A ni lažje pritisnit dva gumba na stroju, kot iskat telefon pa prek njega nastavljati.
Moj receiver Marantz tudi ima wifi in aplikacijo na telefonu + tablici. Vendar je lažje zgrabiti pilota in ponastaviti glasnost in postajo. Še lažje z roko pritisniti gumb na sprednji plošči receiverja.