Kateri pralni stroj

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Edina dobra stvar wifi je to, da dobis na telefon obvestilo, kdaj je stroj opral. Vse ostalo brez veze. Pa morda to, ce imas se susilmi stroj na wifi, da med seboj komunicirata in susilni stroj ve, kaj je pralni stroj pral in potem na podlagi tega prilagodi susenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Pa je ta komunikacija med strojema dobro zamisljena in tudi zares uporabna? Prispara nekaj sekund ponavljajocega dela (danes so vse touch komandne plosce ena sama potrata casa in zivcev) ali... niti ne?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Pa je ta komunikacija med strojema dobro zamisljena in tudi zares uporabna? Prispara nekaj sekund ponavljajocega dela (danes so vse touch komandne plosce ena sama potrata casa in zivcev) ali... niti ne?

Ja, to je edino, kar je res super. Ne rabis se zajebavat katero perilo je, pa koliko casa ga susit… je drugave se ena prednist wifi, ampak kolikor vem, primnas ne dela. V Nemciji je neka fora, ce imas npr. soncne celice imas moznost, ko so peaki imeti brezplano elektriko in potem stroj kominicira, kdaj se prizge… lahko da sem zdajke kaj narobe napisal, ampak nekaj v tem kontekstu, sem ze malo pozabil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.176
8.954
113
ja, te funkcije ima tudi, gleda na GRID da pere v nižjih tarifah... Kdaj pride recimo prav... otrok cote noter zmeče itd ozrioma nekod ki se pozna stroja...recimo..pa potem samo obrneš na mobile start in paramatre nastaviš na daljavo itd, in daš tudi prat na daljavo... Drugače je ta wifi tak tak, še vedno moraš fizično noter zložit in ven dan, isto pomivalc...tako da zmagovalec ravno nisi.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.443
1.235
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa, tudi naš je shodil..... ležaj, 9 let Gorenje. Govoril s servisom, da se sploh ne da menjat ležaja, samo celo kadico, cena 172€.
Tako da je čas za novega. Žena gleda Bosch in Gorenje, do ranga 600€. Je kaj razlike med njima, ali bodo takoj po garanciji shodili?
Pogoji: 5 leg garancije, 1400 obratov

Mene mika Miele, samo skrbi me, 2 letna garancija + cena je 800+€

Hvala za predloge

LP
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.176
8.954
113
mile lahko podaljšaš garancijo na 5 ali 10 let. če je to srčna želja.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
moja filozofija pri takih nakupih:
kupi najcenejšega s 5letno garancijo.

če ga po 5letih vržeš stran, kupiš novega in še ostane ti, kot če bi pred 5leti kupil superduper stvar. (recimo 350e proti 800e), pa maš čez 5 let spet novega.
programi kaj nucaš so 30/40, 60,95/90. ostalih načeloma ne.
štroma ne boš nikol toliko prišparal, da si prideš z nakupno ceno noter. (a+++++++)
vode ti superduper porabijo občutno premalo, da bi blo vredu oprano (nekdo tu gor je razlagal da v stroj za 800+e vliva 1,5litra vode zraven)
perejo zaradi ekologije predolgo. (tu gre predvsem za pomivalce).

na koncu so vsi isto sraje, vsi šparajo, sosed je dobil pri gorenje cev za vodo tako, da ni šans, da bi zdržala 5 let, je rajši staro ponucal, ker je bila bolj kvalitetna.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.541
1.733
113
toti Maribor
moja filozofija pri takih nakupih:
kupi najcenejšega s 5letno garancijo.

če ga po 5letih vržeš stran, kupiš novega in še ostane ti, kot če bi pred 5leti kupil superduper stvar. (recimo 350e proti 800e), pa maš čez 5 let spet novega.
programi kaj nucaš so 30/40, 60,95/90. ostalih načeloma ne.
štroma ne boš nikol toliko prišparal, da si prideš z nakupno ceno noter. (a+++++++)
vode ti superduper porabijo občutno premalo, da bi blo vredu oprano (nekdo tu gor je razlagal da v stroj za 800+e vliva 1,5litra vode zraven)
perejo zaradi ekologije predolgo. (tu gre predvsem za pomivalce).

na koncu so vsi isto sraje, vsi šparajo, sosed je dobil pri gorenje cev za vodo tako, da ni šans, da bi zdržala 5 let, je rajši staro ponucal, ker je bila bolj kvalitetna.
:poreden: S tem se ne moreš ven metat. Tako, da ni to, to.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.306
934
113
Titograd
Kaj ima najdaljšo garancijo... mamo vse Gorenje, razen pomivalca Bosch, pa je v 1 letu zanj tu serviser bil že 2 krat :bonk:

Če uporablja stroj žena, pa je itak odločitev izi. Izbere naj ona ;)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
No, meni je pri stroju najpomembnejše, da je čim tišji. Kar pa poceni jajca, običajno niso. Ima kdo kakšne izkušnje z Asko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.904
113
EU
Za bolj tihi stroj vzemi z inverterskim motorjem. Na klasičnem se sliši "cviljenje" krtač motorja.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
A klasični sploh še obstaja? Jaz gledam predvsem, a je tih pri ožemanju.

Za primer Miele stopnja hrupa pri ožemanju 67dB, Asko ima 76 dB, poceni Beko prav tako 76 dB. Čeprav po izkušnjah od šparovne stare mame, je poceni Beko tako glasen, da je po 3 mesecih letel ven iz hiše.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.904
113
EU
Tihost centrifuge je težko ugotoviti, dokler stroj ne pripelješ domov. Tudi črpalka za vodo prispeva k hrupu. Moj novi (AEG) jo na srečo vklaplja z vmesnimi prekinitvami, tako da ne "vergla" stalno, kot stari (dvanajst let je zdržal) Gorenjev.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.176
8.954
113
moja filozofija pri takih nakupih:
kupi najcenejšega s 5letno garancijo.

če ga po 5letih vržeš stran, kupiš novega in še ostane ti, kot če bi pred 5leti kupil superduper stvar. (recimo 350e proti 800e), pa maš čez 5 let spet novega.
programi kaj nucaš so 30/40, 60,95/90. ostalih načeloma ne.
štroma ne boš nikol toliko prišparal, da si prideš z nakupno ceno noter. (a+++++++)
vode ti superduper porabijo občutno premalo, da bi blo vredu oprano (nekdo tu gor je razlagal da v stroj za 800+e vliva 1,5litra vode zraven)
perejo zaradi ekologije predolgo. (tu gre predvsem za pomivalce).

na koncu so vsi isto sraje, vsi šparajo, sosed je dobil pri gorenje cev za vodo tako, da ni šans, da bi zdržala 5 let, je rajši staro ponucal, ker je bila bolj kvalitetna.
ekologija na višku. Zato pa gre vse skup v 3 pm. Te življenje in šola nič ni naučila?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.157
3.169
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
moja filozofija pri takih nakupih:
kupi najcenejšega s 5letno garancijo.

če ga po 5letih vržeš stran, kupiš novega in še ostane ti, kot če bi pred 5leti kupil superduper stvar. (recimo 350e proti 800e), pa maš čez 5 let spet novega.
programi kaj nucaš so 30/40, 60,95/90. ostalih načeloma ne.
štroma ne boš nikol toliko prišparal, da si prideš z nakupno ceno noter. (a+++++++)
vode ti superduper porabijo občutno premalo, da bi blo vredu oprano (nekdo tu gor je razlagal da v stroj za 800+e vliva 1,5litra vode zraven)
perejo zaradi ekologije predolgo. (tu gre predvsem za pomivalce).

na koncu so vsi isto sraje, vsi šparajo, sosed je dobil pri gorenje cev za vodo tako, da ni šans, da bi zdržala 5 let, je rajši staro ponucal, ker je bila bolj kvalitetna.
No ja, meni Beko dela že 10 let...
Tako da ni nujno, da najcenejši "gre" po 5.letih...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.443
1.235
113
Iskajoč brata
Meni ni problema uporabljati staro napravo, če funkcionira. Res bi rad kupil stroj, ki deloval vsaj 10 let, vendar imam občutek, da je vsaka generacija slabša....

Ima kdo mogoče dostop do testov?


LP
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
ekologija na višku. Zato pa gre vse skup v 3 pm. Te življenje in šola nič ni naučila?
Lahko se gremo mi ekologije kolker češ ampak ne bo učinka, dokler se cel svet ne bo šel ekologije.
in ja stari pralni stroj je šel v zato namenjen center za zbiranje odpadkov in ne v gošo kot marsikje.

dejansko pa proizvajalci težijo k temu, da kupiš nov stoj takoj po garanciji, ker veliko dajo na to, da so materiali kateri so uporabljeni dobri za tistih xxxx ciklov kolikor je življenkska doba potem pa "mora" crknit, da narod kupi novega. zato je tudi rezervni del tako drag, da se ti skoraj ne splača popravljat ampak it v nabavo novega.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.176
8.954
113
ja, posameznik se mora it....ko bo kritičn amasa posameznikov razmišljala drugače (šola izobraževanje, da je čim več "naprednih") potem se bo nekaj spremenilo, dokler pa tako..češ sej se noben tega ne gre, potem pa imamo to.