Katera mobilna aplikacija je najbolj ažurna?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
Torej do kam smo sedaj prišli. Gmaps je sicer odličen navigacijski program, vsaj kar se iskanja in ostalih informacij tiče (razen radarjev in zadev, ki bi jih uporabniki poročajo sami); vendar če pa dejansko želiš, da te pravočasno preusmeri po obvoznici oz. alternativni poti (npr. zaradi nesreče na cesti), je pa bolje poseči po konkurenci kot je npr. ta Tom Tom?

To bi bil moj povzetek iz bogatih izkušenj uporabe obeh. Gmaps je boljši za vse, razen radarje in zastoje.

V mb mi je ob zadnji uporabi kazal radarje, ki so goreli 2012. Proti Dunaju pa nobenega, pa so vsaj 3, ki jih tom tom pokaže
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.602
294
83
www.kacnje.eu
Se strinjam. Tudi sam zelo redno uporabljam oba. Google Maps je za marsikaj odličen, za radarje je pač TomTom boljši. Glede obvozov pa - če bi moral glasovati, bi glasoval za TomTom, je pa tudi Google kar uspešen pri meni.
Vsak ima kakšen plus in minus.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.589
3.622
113
Danes na Trojanah so vse Tesle peljale naravnost v zastoj,jaz pa še enih par tipov pa smo šli po stari cesti dalje.
 
  • Haha
Reactions: krava

zakon

Guru
16. maj 2008
8.615
713
113
toti Maribor
Vse kar ponuja tomtom ponuja tudi sygic. Enako ali še boljše in lepše.
Jaz nočem plačat Sygica iz principa, ker so pokvarjene barabe. So se mi zasrali. Plačal sem doživljensko naročnino in kljub temu zahtevajo ponovno plačilo letne naročnine na AA. Še celo njihov beta tester sem bil za AA in jim sporočal težave in izboljšave. Ko jih hebe. Alternativa je pri meni Waze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Saeed in NekdoK

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
Jaz nočem plačat Sygica iz principa, ker so pokvarjene barabe. So se mi zasrali. Plačal sem doživljensko naročnino in kljub temu zahtevajo ponovno plačilo letne naročnine na AA. Še celo njihov beta tester sem bil za AA in jim sporočal težave in izboljšave. Ko jih hebe. Alternativa je pri meni Waze.
To se strinjam, da so lopovi. Samo zakaj bi pa rabil plačati sedaj kaj dodatnega? Res je da nam skoz težijo s to letno naročnino, ampak vsaj zaenkrat še vedno vse dela za kar smo plačali (sem moral posebej plačati za car play, če se prav spomnim, in to še vedno dela), ali ne (ravno sedaj vidim, da lahko spet posodobim zemljevide)?:sprasujemse:
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.615
713
113
toti Maribor
Doživljenska naročnina mi dela zgolj na telefonu. Če pa hočeš Sygic uporabljati na Android Auto, tako kot jaz, pa moraš plačevati od 12.99€ do 14.99€ odvisno od akcije letno naročnino. Za AA imaš potem mesečne posodobitve, to kar imam pa jaz pa 3x letno.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
Aha razumem, pri meni, ki imam iPhone, si moral že od vsega začetka plačati za to storitev, če si hotel uporabljati Car Play v avtu ("Premium for CarPlay - Premium doživljenjska licenca", ki je najbrž takrat tudi tudi stala 12,99 evrov); in ta tudi sedaj še vedno deluje.

Tako da jaz imam sedaj kar problem pri vseh teh aplikacijah za navigacijo, ker vsaka ima nekaj kar druga potem nima; ne morem pa imeti vklopljenih vseh naenkrat:bonk::zavijazocmi:
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Jaz nočem plačat Sygica iz principa, ker so pokvarjene barabe. So se mi zasrali. Plačal sem doživljensko naročnino in kljub temu zahtevajo ponovno plačilo letne naročnine na AA. Še celo njihov beta tester sem bil za AA in jim sporočal težave in izboljšave. Ko jih hebe. Alternativa je pri meni Waze.
Saj so vsi isti. TomTom ni nič drugačen. Saj dovolj preberemo tu in po drugih forumih. S tem dodatnim AA so nas začeli lupit. Če hočeš sedaj še AA potem moraš doplačat. Tudi TomTom oglašuje free, pa potem 7 dni, na koncu ti pa že takoj na začetku 7dnevnega preizkusa zahtevajo podatke ali kartice ali kakršnega drugega plačilnega sredstva. Vsi so barabe. Še vedno pa imam potem raje AmiGo kot altrnativo kot pa Waze. Ja logično pa, da če imaš že TomTom GO Navigation, da je potem altrnativa kaj drugega kot AmiGo.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.768
117
63
Jaz sem nekaj časa nazaj, ko še ni bilo naročnin za Sygic kupil Mirrolink Connectivity za nek drobiž v akciji. Sedaj mi lepo dela na Android auto. Posodobitve zemljevidov pa so na tri mesece. Naj bi bilo Lifetime......
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
Tako sem včeraj izkoristil priložnost, ker sem imel preveč časa in je bila ravno huda gužva včeraj v Ljubljani tudi ob 17.30 in sem se odpravil na pot iz Tivolija do lokacije v spodnji Šiški blizu Petrolovih črpalk (potem sem šel pa nazaj, samo da nazaj je šlo potem bol normalno, ker se je gužva že sprostila). Najprej sem vse štiri navigacije vprašal za pot in njihove opcije so bile:

GMaps, predviden čas 18 minut
GMaps 07062023_1730.png



Waze, predviden čas 15 minut
Waze 07062023_1730.png


AmiGO, predviden čas 18 minut
AmiGO 07062023_1730.png


Sygic, predviden čas 17 minut
Sygic 07062023_1730.png


Izbral sem GMapsov predlog in se na koncu peljal več kot 35 minut :bonk:

Težko sedaj rečem, ker nisem probal, ampak mislim, da bi bila AmiGOva in Sygiceva alterantiva še boljša (v delu, kjer gre proti koncu ob železnici in le seka Celovško), ker bi lahko res bilo manj gužve zadaj ob železnici, ni pa nujno. Wazeova rešitev pa je zagotovo bila najslabša (direkt sred gužve po Celovški). Čeprav sem sam razmišljal, da bi bilo še najbolje iti zadaj okrog po Večni poti mimo ZOOja (torej iz Tivolija proti centri in nato levo po Župančičevi in tam zadaj do Prešernove cesta in nato na Večno pot itn., ampak seveda bi lahko bilo tudi tam vse zabito.


P.S.: Mimogrede seveda bi edino pravilna odločitev bila, da bi ostal v Tivoliju in si rajši privoščil en Horse burger al pa sladoled :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in krava

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
Mi sploh ni prišlo na pamet, da bi ga odprl:p Ampak ja, bojda so ga izboljšali sedaj

 
  • Všeč mi je
Reactions: map

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
Včeraj sem ob običajni prometni konici popoldne na približno isti lokaciji (sem šel s kolesom mimo) pogledal na Apple Maps, kako bi me ta pripeljala na cilj in je bila rešitev podobna oz. na pogled enaka kot od Waze zgoraj. Žal nimam slike zaslona pri roki.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
Takoj ko ima razpoložljive podatke, ki so ponavadi zelo ažurni. Ob strani ima en meni, ki ti kaže kaj vse se dogaja na poti naslednjih 60km. Tam se pojavi zelena ikona s ponujenim obvozom in ocenjenim prihrankom minut

TomTom-GO-Navigation-CarPlay-mit-Routenleiste.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: MoonRacer in krava

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
Te dni sem na Hrvaškem preizkušal alternativne poti iz Podstrane v Split v večernih urah, kjer praktično vse stoji, in me je Sygic na koncu zapeljal v slepo ulico (je bila kratka), ampak je vseeno skrajšal pot vsaj za 20 minut (potem ko sem se z vzvratno vožnjo vrnil nazaj na cesto), Google Maps bi pa pravilno prej zavil spet gor v hrib (43.490818784055556, 16.544817344511124) in šel še malo naprej ven (pri pizzeriji Fabio, 43.49509638120532, 16.538528380464555; in pa tudi ve, da je tisto prej bila slepa ulica), tako da bi pridobil vsaj še 10 minut; ampak noben do njiju pa ne bi šel še bolj zadaj po poteh naprej, ker se da še malo skrajšati čas na ta način. Tam sem bil večkrat in bolj poznam tiste mini ceste v hribu in ti v času zastojev res skrajšajo čas.

Tako zgleda ta (napačno neprekinjena) slepa ulica v Sygicu:
Slika Sygic.jpg


In tako pa (pravilno prekinjena) v Google Maps:

Slika GMaps.png
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
To seveda niso gozdne potke, ampak asfaltirane ožje ceste do celotnih stanovanjskih blokov na hribu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.589
3.622
113
Načeloma se mora navigacija teh cest izogibati.
Kako bi se ti počutil, če bi ves tranzit šel mimo bloka po dovozni cesti, ker bi ti rad privarčeval pol minute.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alesss