kater družinski šotor

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
Mi ga imamo že tretje leto. Šotor je super, dežja ne premoči, tudi močne nevihte mu niso škodile, vetru se dobro upira, prjšnjega nam je zlomilo, ko je cel dan pihala burja. Prostora dovolj za dve odrasli in dva otroka. Predprostor je dovolj velik, da vanj lahko daš kuhinjo v primeru dežja, da pa se kupiti tudi tunel, ki je podaljšek šotora. Sam sem ga kupil v angleški trgovini in je bil vsaj 100€ cenejši kot pri nas. Le postavitev je malo zamudna, rabiš še eno osebo zraven, da ti malo pomaga, kar pri quechui ne rabiš, ker ga flikneš v zrak pa je.
V glavnem šotor je res za pohvalit in mi ni žal nakupa.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Jaz lahko priporočim tega: http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?product_id=1040066118

Predlani sem ga preko neta iz nemčije dobil s poštnino vred za 550€. Lahko ga samo pohvalim. Palice so aluminijaste in trpežne, skoraj orkanski veter in dež nas je predlani v Grčiji za pol ure bičal iz vseh strani in smo hodili znotraj kot po vodni postelji, vendar premočil ni. Sem bil pozitivno presenečen. Obstaja pa še boljša platnena izvedenka tega šotora (Robens Vista), ki pa je na žalost krepko dražja.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
bolj kot firma me zanima mnenje o samem šotoru
Saj zdaj si že dobil eno mnenje, sicer je pa tako da z renomiranim proizvajalcem in integriranim dnom ne boš falil.
Glede na slike je srednje težaven za postavit, to je pa več ali manj to. Ni pa primeren za kak roadtrip.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik cunctator pravi:
Mi ga imamo že tretje leto. Šotor je super, dežja ne premoči, tudi močne nevihte mu niso škodile, vetru se dobro upira, prjšnjega nam je zlomilo, ko je cel dan pihala burja. Prostora dovolj za dve odrasli in dva otroka. Predprostor je dovolj velik, da vanj lahko daš kuhinjo v primeru dežja, da pa se kupiti tudi tunel, ki je podaljšek šotora. Sam sem ga kupil v angleški trgovini in je bil vsaj 100€ cenejši kot pri nas. Le postavitev je malo zamudna, rabiš še eno osebo zraven, da ti malo pomaga, kar pri quechui ne rabiš, ker ga flikneš v zrak pa je.
V glavnem šotor je res za pohvalit in mi ni žal nakupa.

a imaš prav model NEVADA?? koliko časa rabiš za postavitev?
drugače pa iščem družinski šotor za 2 odrasli+2 otroka.
tazga za roadtrip že imam-quechua, iščem zdaj nekaj večjega.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
Sem šel gledat in ni nevada ampak rockwell, ta je očitno še mal boljši. za postavljanje rabim sam cca 2h, če pa mam pomoč pa gre hitreje.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Jaz lahko priporočim tega: http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?product_id=1040066118

Predlani sem ga preko neta iz nemčije dobil s poštnino vred za 550€. Lahko ga samo pohvalim. Palice so aluminijaste in trpežne, skoraj orkanski veter in dež nas je predlani v Grčiji za pol ure bičal iz vseh strani in smo hodili znotraj kot po vodni postelji, vendar premočil ni. Sem bil pozitivno presenečen. Obstaja pa še boljša platnena izvedenka tega šotora (Robens Vista), ki pa je na žalost krepko dražja.

tudi jaz priporočam tega

Sem testiral kar nekaj šotorov in ta zmaga.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Kaj pa šotori Kampa iz UK? Po tujih forumih jih hvalijo kot dobra alternativa Outwellu.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
kaj uporabljate za podlago za pod šotor in kaj za tepih za predprostor? kakšen nasvet?
lahko kupim original za šotor od outwella, pa se mi zdi pretirana cena..
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
kaj uporabljate za podlago za pod šotor in kaj za tepih za predprostor? kakšen nasvet?
lahko kupim original za šotor od outwella, pa se mi zdi pretirana cena..

Za pod šotor če original ne dobiš v akciji kupiš v hoferju/lidlu podlogo 4x5m za okoli 10€, pa jo v končno fazi prirežeš na obliko šotora. V predprostoru pa bo tako velika samo originalna. Sam sem dobil takrat oboje zelo ugodno, za okoli 40€ komplet (coleman šotor, amazon akcija).