kater družinski šotor

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
Ti, ki si tako razgledan in izkušen, si gotovo kdaj prenočil pod "psom", ali pa prvič slišiš za to vrsto šotora..
cool-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.787
113
Se ti vidi ja. In potem se je lepega dne en osel spomnil in ti napeljal elektriko in internete.
bonk.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
No, saj to. Pri cenah elektrike in še bolj smešnih varovalkah, se plin še kako izplača.

No sam sem imel do lani skoraj vse možne variante, na koncu sem pristal na tamalem kompresorskem za 50€ in je topšit, elektrika je pa itaq povsod kamor grem z mulci. Se še ni zgodilo da 25M kabla nebi bilo dovolj...

Cena napram plinskemu je pa smešna
grin1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
V mojih časih kampiranja smo pivo hladili v rekah in meso jedli sveže, zakurili smo pa v kamnitih in ali lovskih ogjiščih. Očitno je za večino tukaj gor bolje, da gre v apartma ali hotel. Ker večina tudi šotora ne zna postavljati vidim.
hysterical-1.gif

Včasih so tud ogenj zakurli z drgnjenjem al pa tolčenjem kamnov. Zakaj si ti v "svojih" cajtih vžigalnik ali vžigalice uporabljal?
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Meni je največji plus elektrike dejstvo, da ne rabim s sabo vlačit plinskih jeklenk. Ker v mali avto, pač vse ne gre. Plina pa itq ponavadi zmanjka, ko si v najbolj zakotnem koncu
smirk-1.gif


Glede šotora, pri nakupu je definitivno pametno gledati tako, da bo dimenzija šotora vsaj za eno osebo več kot vas dejansko bo. Razen, če se imate zelo radi
grin1.gif
Mi2 z drago imava šotor za sicer 4 osebe, s predprostorom in je perfektno. Imaš poleg blazine še vedno dovolj prostora da se oblečeš (če se že moraš), v predprostoru pa dovolj prostora za box s hrano, hladilnik, če pa greš (slučajno) kam z avtom, pa notri parkiram tudi oba bicikla. Bo pa za sončno poletje dober vsak šotor, če vas pa ujame dež, je pa druga zgodba.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Da hladilnik normalno hladi, mora biti nujno kompresorski, vse ostalo ni vredno nič. Jaz sem kupil 35 litrskega v trgovini Matik na letališki, kjer imajo robo za kamionarje. Dobro pa je ujeti kakšno akcijo, da se malo zniža cena. Shladi mi lahko do - 22°C.
Pišeš iz izkušenj ali tako približno? Res je da ima večina kampov elektriko, se pa najdejo tudi taki ki je nimajo ali pa se najdejo določeni predeli v posameznem kampu, ki so brez štroma. Kot nalašč na takih placih ni gužve recimo, ravno zaradi odsotnosti elektrike. No, v takem primeru je kompresorski vreden točno nič - minus znesek, ki si ga pljunil za nakup.
Absorbcijski hladijo zelo dobro (ne do -22), gotovo pa dovolj da imaš vse potrebno konkretno ohlajeno. Se zgodi, da ti kakšna stvar tudi zmrzne. Fajn je tudi, ker imaš priklop tudi na 12V za avtomobilsko vtičnico, med (daljšo) potjo imaš komot priklopljenega, da so stvari že od doma na hladnem.
Druga stvar so hladilne torbe za 20€ s peltierjevim elementom, ti so pa res bolj za silo (čeprav tudi bolje kot nič).

Absorbcijsko hladilno torbo bi brez pomislekov upal postaviti v šotor - če je priklopljena na štrom. Na plinu pa raje ne, že zaradi vonja ki ga oddaja plinski gorilec. V vsakem primeru pa raje ne, zadeva kar dobro ogreva okolico.

Zakaj zagovarjam kompresorski hladilnik/box?
Deluje na 220, 12 in 24 V. Ko kam gremo, jo napolnim s stvarmi, na katere so otroci navajeni in jo imam med vožnjo priklopljeno v avtu. V kampu jo dam na 220V, tako je vseskozi v pogonu. Delovanje samo na akumulator je kompresorski box najmanj potraten, saj kompresor laufa samo občasno. Sem jo imel priklopljeno že več kot en dan, pa ni izpraznila akumulatorja v mirujočem avtu. Zelo pomembno pa mi je tudi, da ko je večja družba ljudi, ko se veliko spije, znižaš temperaturo na zmrzovanje in hladne pijače nikoli ne zmanjka.
So pa ti boxi na žalost precej dražji in sem rabil kar precej časa da sem se opogumil in ga kupil.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
ima kdo kakšno izkušnjo oz mnenje s tem šotorom
OUTWELL Nevada 5
http://www.outwell.com/en/Products/Tents/PrivilegeTentCollection/Nevada5Tent

smo kupili omenjeni model NEVADA M in ga preizkusili na dopustu.

zelo zadovoljni. prostoren šotor, idealen za 4 osebe, zračen,... sploh detajli pri tem šotoru so mi všeč.
res pa da na srečo ni bilo ne dežja, ne vetra.

priporočam nakup. sam sem ga naročil iz anglije za 290eur.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
sem testiral tudi ta šotor.

slabost šotora je, da ima postrani vhod.
Ko odpreš komarnik, se ti poda v šotor in notri smuknejo komarji.
V dežju ne moreš imeti odprtih vrat, saj nadstrešek ne opravlja funkcije in vse teče notri.
Glede na velikost šotora, kar velik paket.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Očitno so tudi pri firmi Qutwell ugotovili da imajo uporabniki šotorov probleme ko je slabo vreme , no ta dodatek ki so ga razvili prav v a namen in se postavi k šotoru to pomanjkanje nekako nadoknadi.Imel sem podoben vendar drug model( Birdland 3) in mi je ta pomanjkljivost oz. nagib prednjega tudi pomenil da bo ob dežju problem. poznejši modeli imajo dodano strešico.
2449391-Zajetaslikajop.JPG
 

Priponke

  • 2449391-Zajetaslikajop.JPG
    2449391-Zajetaslikajop.JPG
    42,8 KB · Ogledi: 456
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik john pravi:
sem testiral tudi ta šotor.

slabost šotora je, da ima postrani vhod.
Ko odpreš komarnik, se ti poda v šotor in notri smuknejo komarji.
V dežju ne moreš imeti odprtih vrat, saj nadstrešek ne opravlja funkcije in vse teče notri.
Glede na velikost šotora, kar velik paket.

meni se zdi,da je nadstrešek nad stranskim vhodom, dovolj velik za deževno vreme. seveda če ni kakšen dež z vetrom.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran


tole je moj šotor. kupil predlani na jesen, lani prvič postavil in je nadstrešek zakon. Problem je, ker je ta šotor spustil ravno na tem nadstrešku oz tam kjer je prišit na spodnji del šotora. In mi je lepo zatekalo notri... No proizvajalec je zamenjal celotni šotor, tako da bomo vidli letos, kako bo. Glede na specifikacije tole nebi smelo spustit ama nič... Recimo od brunnerja medusa ni spustila niti kapljice...

Drugače pa top šotor glede velikosti, zračenja, postavitve,... idealen za 4.


Je pa sedajle v akciji spodnji šotor oz. dva, ki sta po mojem mnenju vredna nakupa. Moti me edino to, da nimata železnih ampak fiberglas palice:

http://www.iglusport.si/trgovina/akcija/proxes-4/

http://www.kibuba.com/sotori-in-kamp-oprema/sotori/druzinski-sotori?pID=7035

Edino ferrino nima nadstreška nad vhodom...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik japke pravi:
mene pa zanima mnenje o Decatlonovih Arpenaz 4.1 ali 4.2 šotorih.
s Quechuo imam dobre izkušnje. nevem pa kako se obnese ta el cheapo. PRedvsem me zanima zračenje. Imam občutek, da je preveč diht.

http://www.decathlon.si/p/8294...amp;results=215

Pred cca. 14 dnevi sem kupil Arpenaz Family 4.1, za ta denar (100 EUR) je super.

Naj najprej postavim par dejstev in predpostavk mojega načina razmišljanja. V šotorih kampiram že skoraj 20 let, tale je moj šesti po vrsti. Začel sem jasno z malimi igluji, imam tudi "grdosijo" za 6 oseb, ki mi je nepraktična za "vikend" ali potovalno kampiranje, ko moraš šotor postaviti in pospraviti enkrat na dan, saj ga sam ne morem postaviti (zaradi višine potrebujem še en par rok, da ga "dvignem"). Poleg tega za šotor nikoli ne bi dal 900 EUR, ker v tem enostavno ne vidim smisla, v šotoru večino časa itak samo spim. Do sedaj mi še noben šotor ni spustil vode (no, razen enega igluja, ki je imel talni del šivan po sredini in so šivi "vlekli" vodo), tudi v vetru so se vsi dobro obdržali, noben šotor pa ni bil dražji od 200 EUR. V primeru ekstremno slabega vremena (beri huda nevihta in podobno) se raje umaknem vsaj v avto, če ne že v kak zidan objekt, kot pa da čepim v šotoru in čakam, če bo vse OK.

Arpenaz 4.1 lahko postavim sam, potrebuje 4 kline, da stoji tako, kot mora (seveda se jih lahko da zraven še cel kup), spalni del se samo natakne in ne potrebuje dodatnih klinov, prav tako talni del v predprostoru. Postavljen (in pospravljen) je zelo hitro, za 4-člansko družino je v njem dovolj prostora, se pa spi v skupnem prostoru. Med testno rundo ga je stalno namakal dež, vsak dan je bil moker spakiran v torbo in zvečer ponovno postavljen, spustil ni nikjer, hujšega vetra sicer ni bilo, ampak deluje precej čvrsto. Kupljen je bil za namene vikend kampiranja, čemur odlično služi. Ker je bil testiran v slabšem vremenu na severu (konkretno Bavarska), težko komentiram, kako je z zračnostjo, saj se ta problem pokaže šele, ko je zares vroče. Če povzamem - za ta denar (in dobljeno velikost) je meni top.
 

twins

Pripravnik
21. nov 2011
63
0
6
Savinjska
Ancona5.jpg


http://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_1629_snf11857_druzinski_tunel_sotor_high_peak_ancona



js imam tega ze kr nekaj let, in morem rect da je super... postavi se simpl, placa je dost v spalnici in predprostoru.. 4 z napihiljivimi blaznami brez problema spijo... uporabljamo ga za festviale, kjer se ne ravna ravno nežno (alko pa to) , pa morem rečt da še brez problemov... tut postavit ga na majnem placu ni problem... zdržal že vsaj 12 metal festivalov... premočil ni še nikoli, nič se še ni strgalo... same pohvale glede trpežnosti... mal me edin moti, da nima ločene spalnice, ampak ima samo pregrado...

takrat je bil 180€

nasplošno je pa fajn, da ima šotor stojno višino, da se lohk vsaj preoblečeš normalno.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Jaz sem testiral kar nekaj šotorov

od poceni skandike, do outwella, do robbensa.

Za moje pojme je še vedno No1

http://www.robens.de/en/Products/Tents/Adventure/Cabin600

Šotor je kar drag, vendar se ga da dobiti precej ceneje. Šotor stoji brez vsakega klina. Ima nadstešek in vhod ki ni pod naklonom, vodni stolpec 5000mm, komarnik na vhodu, temna spalnica, dober ventilacijski sistem....
 
Nazadnje urejeno: