kater družinski šotor

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
aha, potem sem praktično na istem kot če na amazonu pljunem 50 poštnine...

kakor sem gledal so na amazonu podobne cene, samo poštnina je dražja.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Ja verjetno bo 30 mbar dovolj , zakaj problem?
Razlika je samo v maksimalnem pretoku plina.
Ne ne bo v redu. Preverjeno tako z absorbcijskimi torbami (ravno Dometic, verjetno celo enak kot v linku) kot z Electroluxovim vgradnim. Kupiš pač 50mbar regulator in je mir. Če imaš tudi kuhalnik na plin, se zaradi več plina ne bo pritoževal.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.581
6.385
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
kakor sem gledal so na amazonu podobne cene, samo poštnina je dražja.

Imaš prav, jaz sem gledal 1200 model, ki je na amazonu 158€
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
912
111
43
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Samo vedi da tale ki uporablja tudi plin ni primeren ravno za v šotor če nočeš da se kaj neprijetnega ne zgodi.

Kaj neprijetnega pa se lahko zgodi ravno v šotoru?
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Da hladilnik normalno hladi, mora biti nujno kompresorski, vse ostalo ni vredno nič. Jaz sem kupil 35 litrskega v trgovini Matik na letališki, kjer imajo robo za kamionarje. Dobro pa je ujeti kakšno akcijo, da se malo zniža cena. Shladi mi lahko do - 22°C.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
res ne rabim da mi shladi na -22.

tale absorbacijski mi je idealen za naše potrebe. pa še neodvisen si lahko od elektrike, kar pa včasih pride prav.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Da hladilnik normalno hladi, mora biti nujno kompresorski, vse ostalo ni vredno nič. Jaz sem kupil 35 litrskega v trgovini Matik na letališki, kjer imajo robo za kamionarje. Dobro pa je ujeti kakšno akcijo, da se malo zniža cena. Shladi mi lahko do - 22°C.
Pišeš iz izkušenj ali tako približno? Res je da ima večina kampov elektriko, se pa najdejo tudi taki ki je nimajo ali pa se najdejo določeni predeli v posameznem kampu, ki so brez štroma. Kot nalašč na takih placih ni gužve recimo, ravno zaradi odsotnosti elektrike. No, v takem primeru je kompresorski vreden točno nič - minus znesek, ki si ga pljunil za nakup.
Absorbcijski hladijo zelo dobro (ne do -22), gotovo pa dovolj da imaš vse potrebno konkretno ohlajeno. Se zgodi, da ti kakšna stvar tudi zmrzne. Fajn je tudi, ker imaš priklop tudi na 12V za avtomobilsko vtičnico, med (daljšo) potjo imaš komot priklopljenega, da so stvari že od doma na hladnem.
Druga stvar so hladilne torbe za 20€ s peltierjevim elementom, ti so pa res bolj za silo (čeprav tudi bolje kot nič).

Absorbcijsko hladilno torbo bi brez pomislekov upal postaviti v šotor - če je priklopljena na štrom. Na plinu pa raje ne, že zaradi vonja ki ga oddaja plinski gorilec. V vsakem primeru pa raje ne, zadeva kar dobro ogreva okolico.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
KSZ

Evo, še moj piskerček.

Tak absorpcijski hladilnik, sicer starejši še od Electroluxa( star cca 15 let) uporabljam že vsaj 7 let v kampih. Doma ga priklopim na elektriko, da se ohladi. Ko se odpravimo, ga prestavim v avto, vanj zložim vso robo ter hop na 12V. (Na 12V lahko deluje samo na min). V kampih vedno na elektriko. Hladilnik imam tako zunaj, kot tudi znotraj (odvisno od parcele). In ja, zadeva četudi je na soncu, bo konkretno ohladila. Zelenjava ter marmelada pa tudi zmrzneta na elementu.

Sam sem notri vrgel kar en termometer na kablu, display pa na pokrov dal, da lahko vsaj približno spremljam temperaturo. Kar se mene tiče, ga ne zamenjam.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.581
6.385
113
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Da hladilnik normalno hladi, mora biti nujno kompresorski

Si kdaj spil pir iz minibara v hotelski sobi? Ja, prijetno mrzu je. Pa hladilnika ne slišiš. Ker je absorpcijski.

Seveda ima absorpcijski tudi slabe lastnosti, kot je npr. daljši čas, da začne hladit in da rabi čisto ravno podlago. Ampak pir bo pa vedno mrzu.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Torbe s peltierjevim elementom niso 20€
grin1.gif


Zanima me, koliko tak hladilnik odnese plina, okvirno? Hvala.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:Zanima me, koliko tak hladilnik odnese plina, okvirno? Hvala.
Moj predpotopni Electrolux v prikolici (cca. 50 litrov prostornine) laufa 10 dni na 5-kilsko jeklenko. Nekaj plina gre vštric še za kuhanje.
Drugi pravijo da jim (nekoliko
tongue-1.gif
) novejši hladilniki zdržijo cca. 3 tedne na 10-kilsko, se pravi tam nekje.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
No, saj to. Pri cenah elektrike in še bolj smešnih varovalkah, se plin še kako izplača.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
V mojih časih kampiranja smo pivo hladili v rekah in meso jedli sveže, zakurili smo pa v kamnitih in ali lovskih ogjiščih. Očitno je za večino tukaj gor bolje, da gre v apartma ali hotel. Ker večina tudi šotora ne zna postavljati vidim.
hysterical-1.gif