kater družinski šotor

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Takega imam jaz in sem super zadovoljen z njim. Sem pa opazil da tega modela ni vec v ponudbi.



LP
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.458
1.188
113
Jaz si lastim quechua air 3

SDL174958937_image1-3c533.jpg


bolj ali manj ga uporabljam samo poleti na morju... super šotor... malo pogrešam strehico pred vhodom ampak na morju je ponavadi vedno sončno :p
v nemčiji sem ga testiral dobesedno v vodi (po nesreči postavil v jamo in ob nalivu je stal 10 cm v vodi) in ni prepustil nič.
močnemu vetru se je tudi odlično uprl, medtem ko je sosednje šotore podiralo...

ko bom kupil drugega (večjega) bo spet quechua!
 

nexi

Pripravnik
18. maj 2009
89
0
6
Ljubljana
Mi2 imava OUTWELL NEVADA MP in je čist hud
smile-1.gif
...sva ga naročila iz nemčije za mal čez 300e, je ogromen, ta pravi družinski (tudi za takrat ko zunaj močno lije in jih rabiš animirat v šotoru). Postavitev pa kr traja dobre 30 min, pa sam ga ne morš postavt.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Mi imamo High peak faro 5, je fajn ker je mal več prostora, da ne rabiš vedno vse iz avta vlačit. Prej smo imeli iglu kao za 4 osebe, pa ni za nikamor če z otrokom kampiraš 10+dni. Če se pa gre samo za prespati je pa iglu še vedno OK.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
383
129
43
Noro luštni so outwelli za napihnit, samo je cena 1500 eur
frown-1.gif
ampak ga vsaj postaviš lohk sam...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik oby pravi:
Noro luštni so outwelli za napihnit, samo je cena 1500 eur
frown-1.gif
ampak ga vsaj postaviš lohk sam...

Očitno gre quechua po teh stopinjah. Lani sem svojo quecho prodal zaradi premalo placa, pa gledam novega. Tole bi bila zame idealka...

Edino ne vem, kako se obnese v vetru... Oz če ti kdo preluknja to :p
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Citat:
Uporabnik nexi pravi:
Mi2 imava OUTWELL NEVADA MP in je čist hud
smile-1.gif
...sva ga naročila iz nemčije za mal čez 300e, je ogromen, ta pravi družinski (tudi za takrat ko zunaj močno lije in jih rabiš animirat v šotoru). Postavitev pa kr traja dobre 30 min, pa sam ga ne morš postavt.

Mi lahko pošlješ link, kje si ga kupil

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
tud jaz imam istega.

ps. lahko bi ga malo lepše postavil :)

Hahaha, slikca je iz filmcka, medtem ko sem postavljal sotor in se ravno skrivam za sotorom
smile-1.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
meni so pa hudi ferrino http://www.ferrino.it/en/catalog/tents?subcategory=FAM&places=
imam enega sicer malo starejšega podobnega temu ;TENT POSEIDON 2+2

Kar se mi zdi pomembno je to ,da se dokaj hitro sestavi in razstavi brez kakršnih koli poškodb ali palic in šotora,pa da mi je zdržal že vse hude vetrove ,pa nalive (sicer priteče tui kje notri amapk bolj od spodaj )
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik john pravi:
Iščem šotor za 4 osebe

Pogoj:
- Všito dno
- Komarniki na vratih in spalnici
- vodni stolpec vsaj 3000
- 2 spalnici širine vsaj 140cm
- vhod s strehico v primeru dežja
cena do 600eur
Mi2 imama TEGA Quechua T6.2, pa ga ne menjam za nobenega drugega.
Placa kolko češ, stojna višina več kot dovolj visoka tudi za košarkaša, ločene spalnice, brez kakršnihkoli težav preživel precej močno nevihto z zelo močnim vetrom, postavljen je v nekaj minutah. V predprostoru, ko ga zapreš, je več kot dovolj placa za mizo in stole ter hladilnik. Imaš pa še izvedbo XL s še večjim predprostorom.

Kupila sma ga v Decathlonu, kjer so imeli razstavljene prav vse modele, zanj pa sma se odločila ravno zaradi tega, ker ima ogromno placa in se ti praktično nikjer ni treba nikoli sklanjat.

Končna izbira je pa tvoja, priporočam le to, da se "sprehodiš" po njem, preden ga kupiš, ker mi2 sma imela nagledanega enega drugega od Quechue, ki pa se je na koncu izkazal za precej manj praktičnega kot ta, katerega sma po "preizkusu" kupila.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Mi2 imama TEGA Quechua T6.2, pa ga ne menjam za nobenega drugega.
Placa kolko češ, stojna višina več kot dovolj visoka tudi za košarkaša, ločene spalnice, brez kakršnihkoli težav preživel precej močno nevihto z zelo močnim vetrom, postavljen je v nekaj minutah. V predprostoru, ko ga zapreš, je več kot dovolj placa za mizo in stole ter hladilnik. Imaš pa še izvedbo XL s še večjim predprostorom.

Kupila sma ga v Decathlonu, kjer so imeli razstavljene prav vse modele, zanj pa sma se odločila ravno zaradi tega, ker ima ogromno placa in se ti praktično nikjer ni treba nikoli sklanjat.

Končna izbira je pa tvoja, priporočam le to, da se "sprehodiš" po njem, preden ga kupiš, ker mi2 sma imela nagledanega enega drugega od Quechue, ki pa se je na koncu izkazal za precej manj praktičnega kot ta, katerega sma po "preizkusu" kupila.

Tole zgleda zelo fletno. Kul je, da je šotor postavljen v širokem loku - ni efekta mansarde.
smile-1.gif
Pa da ima velik predprostor.

Kako je pa s postavljanjem? Gre hitro? Pa koliko placa zasede, ko je zapakiran?
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Ko je zložen, je torba velika 60x36x36cm, ima pa 18 kg. Zlahka jo pospraviš v en kot prtljažnika... Ko sem ga prvič postavljal, sem potreboval cca 10 minut, sedaj po več postavjanjih je postavljen v 5 minutah.

Tule je video postavljanja XL izvedbe