Kakšen avto bi si izbrali z neto dohodkom 3600 EUR?

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.753
-949
113
145 km SZ od Opatije
Poseg traja manj kot pol ure, tiste pol ure bo tvoja pazila na tosl.
Verjemi da ga bo od veselja spraznila do tvoje vrnitve
Sm najdu tošl, pa je že zdej prazen. Ne razumem, še včer so bli not 3 €vri. Lih dost za en mali pir.

p.s. Če spijem preveč, me boli glava. Tko je, če sam plačam.

p.s.2 če pa drugi, gre pa do zadnjega pira iz gajbe ... :evil:

p.s.3, še najbolj resen p.s. tule: a bo kak meeting al ne?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.211
1.029
113
Pozdravljeni,

Zanima me vaše mnenje in izkušnje glede izbire avtomobila v kontekstu dohodkov. Sam imam neto plačo 3600 EUR, moja partnerka slabe 3000 EUR. Kljub relativno visokemu skupnemu dohodku vozim Golfa 7. Sprašujem se, kaj s takim avtomobilom sporočam okolici? Ali to kaj pove o meni? Kaj bi si vi kupili, če bi imeli tak mesečni dohodek?

V resnici si zelo želim en tak soliden avto, kot je denimo Audi A6 ali BMW 5, Mercedes E, se mi pa zdi, da vseeno nisem finančno dovol fit in me skrbijo visoki stroški vzdrževanja. renutno nimam za tak nov avto, saj so novi takšni kot si jih želim v okvirju cca 100.000 EUR. Za 3 leta starega rabljenega pa lahko zdaj takoj na mizo dam 50-60k, ni problema.

V moji okolici opažam, da ima vsak drugi sosed "premijsko" znamko vozila, čeprav je njihov družinski proračun najmanj pol manjši od našega. Pogosto so to 5-7 let stare rabljene premijske znamke, za katere si komaj privoščijo osnovne stroške, kaj šele morebitna popravila. Potem pa jok in stok, ko pride do okvar, in nameščanje poceni gum, da se stroški vsaj malo znižajo. Navzven pa izgleda kot da sem jaz klošar, ko se pripeljem s svojim 6 let starim VWjem.

Sam sem mnenja, da če si nekdo kupi premijski avto, bi moral biti finančno zmožen kupiti novega, tako da ga stroški popravil ne bi skrbeli, če že kupuje rabljenega. Če tega ni sposoben, potem morda ni najboljša ideja, da se sploh spušča v nakup takšnega avtomobila.

Kakšno je vaše mnenje o tem? Kakšen avto bi si vi izbrali z našimi dohodki in zakaj? Imam vseeno premalo za premijsko vozilo? En nemec s tako plačo kot je moja (kar je za nemčijo povprečna plača), si tudi ne kupi kar enga Audija A6.. ali mi malo tule pretiravamo v SLo?

Hvala za odgovore in mnenja!
Vsako tele ma svoje vesele.
Z takimi dilemami kot se ubadaš, se sprašujem kako si zaslužiš to plačo .

Bom takole rekel, avto je prvenstveno namenjen tvojim potrebam, občutkom in željam in ne za želje drugih. Ne kupuj avta za druge.
Vsak "delujoč" avto te pripelje od točke do točke, razlika je samo kako in z kakšnimi občutki se voziš v njem. Navadiš pa se s časoma od največjega jajca do premije. In ja je razlika, občutek v vožnji, varnost... Vprašanje je ali ti to odtehta, pri tvoji uporabi, razliko v ceni in stroških.

Konc koncev je pr ženskah isto, ne fukajo in poročajo vsi lepotice, manekenke..., čeprav bi jih radi.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.356
3.772
113
davorinm.wordpress.com
Pozdravljeni,

Zanima me vaše mnenje in izkušnje glede izbire avtomobila v kontekstu dohodkov. Sam imam neto plačo 3600 EUR, moja partnerka slabe 3000 EUR. Kljub relativno visokemu skupnemu dohodku vozim Golfa 7. Sprašujem se, kaj s takim avtomobilom sporočam okolici? Ali to kaj pove o meni? Kaj bi si vi kupili, če bi imeli tak mesečni dohodek?

V resnici si zelo želim en tak soliden avto, kot je denimo Audi A6 ali BMW 5, Mercedes E, se mi pa zdi, da vseeno nisem finančno dovol fit in me skrbijo visoki stroški vzdrževanja. renutno nimam za tak nov avto, saj so novi takšni kot si jih želim v okvirju cca 100.000 EUR. Za 3 leta starega rabljenega pa lahko zdaj takoj na mizo dam 50-60k, ni problema.

V moji okolici opažam, da ima vsak drugi sosed "premijsko" znamko vozila, čeprav je njihov družinski proračun najmanj pol manjši od našega. Pogosto so to 5-7 let stare rabljene premijske znamke, za katere si komaj privoščijo osnovne stroške, kaj šele morebitna popravila. Potem pa jok in stok, ko pride do okvar, in nameščanje poceni gum, da se stroški vsaj malo znižajo. Navzven pa izgleda kot da sem jaz klošar, ko se pripeljem s svojim 6 let starim VWjem.

Sam sem mnenja, da če si nekdo kupi premijski avto, bi moral biti finančno zmožen kupiti novega, tako da ga stroški popravil ne bi skrbeli, če že kupuje rabljenega. Če tega ni sposoben, potem morda ni najboljša ideja, da se sploh spušča v nakup takšnega avtomobila.

Kakšno je vaše mnenje o tem? Kakšen avto bi si vi izbrali z našimi dohodki in zakaj? Imam vseeno premalo za premijsko vozilo? En nemec s tako plačo kot je moja (kar je za nemčijo povprečna plača), si tudi ne kupi kar enga Audija A6.. ali mi malo tule pretiravamo v SLo?

Hvala za odgovore in mnenja!
Lexus. Udoben, varen, nek status ma za poznavalce, ne mečeš se pa ven z njim tko da so sosedi manj fous kot če bi imel audi A4. Pa delal bo tko kot treba in brez okvar xy let.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.848
2.159
113
:valjamse:Vsak dan sem presenečen kako hudo močno zaplankani so ljudje okoli mene. Glej svet se ne konča na koncu tvoje vasi kjer imate en avto salon, ki imajo razstavljenih 5 vozil dizelskimi tremi cilindri.
Saj razumem, da nič ne razumeš. Je povsem logično ob tako zaplankani glavi.
Tudi ti si tipicni prebivalec svoje vasi
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.356
3.772
113
davorinm.wordpress.com
Nezanesljivi. Poglejte kje sta audi in MB. Še dobro da ni škode na lestvici.
IMG_3408.jpeg
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.642
5.613
113
Za EU Kia floto bi rekel da...

Vprašanje tukaj je kako gre Kii v USA.....drugi motorji....