Kako so se nemci nategnili s kvazi zeleno energijo

Steve

Guru
13. avg 2007
9.664
1.583
113
Torej nemci so se zafookali big time, mi pa drvimo za njimi da se ja čim prej isto zafookamo.

Glede novega obračunavanja štroma, iz enega medija:

"
In dejstvo je, da bodo morali potrošniki porabo elektrike v svojih gospodinjstvih v čim večji meri prilagajati omrežju in (nestabilnim) obnovljivim virom, da jih napovedane spremembe ne bodo (preveč) udarile po žepu.

Kot še pravijo v zvezi, nov način obračunavanja omrežnine potrošnike spodbuja k odgovornejši in učinkoviti rabi energije, da jo torej uporabljajo v obdobjih, ko je omrežje manj obremenjeno in ne v času konic. S tem prispevajo k stabilnosti omrežja, v katerem se povečuje delež obnovljivih virov, zaradi česar proizvodnja električne energije ves čas niha, saj obnovljivih virov ne moremo nadzorovati in iz njih pridobivati energijo samo takrat, ko jo želimo oziroma potrebujemo."

Ustavimo se tukaj za trenutek...ste prebrali? Pozorno? Nestabilni viri, naenkrat diskutiramo o stabilnosti omrežja in se bomo morali temu prilagajati.

Kdaj se je kdo v času našega življenja ukvarjal s stabilnostjo omrežja? To je 3rd world stuff...južna afrika, večurni blackouti dnevno pa to... In točno tja nas pospešeno potiska zelena sekta...v tretji svet. In to smo sprejeli kot čisto normalno.

In poglejmo malo v prihodnost...več panelov in propelerjev = večja nestabilnost. In kaj so killerji stabilnosti? EVji. In baje bo nekoč samo to vozilo po naših cestah in poganjali jih bodo propelerji. Tako vsaj religija pravi. Južna afrika bo proti nam vrhunec civilizacije.

In EV religija veleva, da se avti polnijo doma ponoči in si vseh problemov z infrastrukturo rešen. Zdaj pa problem...zgoraj citiran tekst pravi da je temu konec, ker citat: "In dejstvo je, da bodo morali potrošniki porabo elektrike v svojih gospodinjstvih v čim večji meri prilagajati omrežju "

Torej, ne boš polnil ko boš rabil štrom, amak ko bo omrežje dobre volje. Prvo te bo ob napačnem času kaznovalo z visoko ceno, ob preobremenjenosti, ki bo prej kot slej s tako politiko prišla, ebostavno ne boš dobil štroma. Yebi se.

Zdaj pa nagradno vprašanje....zakaj sami sebi to delamo?
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
841
93
Zafukali so se, ker so agenti Rusije. Ugasnili nuklearke in propagirali ruski plin kot čisto energijo. Ter to bedarijo hoteli vsiliti celotni EU.
Poceni elektrika ponoči bo pa še dolgo ostala. Gradile se bodo tudi nove nuklearke, poleg novih solarnih in veternih kapacitet. Nukleark pa ne moreš izklopit ponoči, glavne špice porabe so pa podnevi. In elastičnost povpraševanja želijo regulirat predvsem za dnevne špice. Ponoči problemov še dolgo ne bo.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Ce me bo kaznovalo z visoko ceno, pričakujem da.me bo tudi nagradilo z nizko.
Ce smo sedaj za vikend prali, bomo pa se avto polnili predvsem za vikend al pa takrat ko bo moja SE proizvajala.
Bomo pa mogoce nasli junaka/bedaka ki bo sel v gradnjo Kozjaka (poleg Avč) . Ce bo dovolj velika razlika v ceni bo to najbrz spet aktualno
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: trance0

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ce me bo kaznovalo z visoko ceno, pričakujem da.me bo tudi nagradilo z nizko.
Ce smo sedaj za vikend prali, bomo pa se avto polnili predvsem za vikend al pa takrat ko bo moja SE proizvajala
Hehe... kako pa misliš, da so bodo elektroguruji izplačevali večmiljonske nagrade?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ce me bo kaznovalo z visoko ceno, pričakujem da.me bo tudi nagradilo z nizko.
Ce smo sedaj za vikend prali, bomo pa se avto polnili predvsem za vikend al pa takrat ko bo moja SE proizvajala.
Bomo pa mogoce nasli junaka/bedaka ki bo sel v gradnjo Kozjaka (poleg Avč) . Ce bo dovolj velika razlika v ceni bo to najbrz spet aktualno
Slej ko prej bo to pripeljalo do tega, da si boš za doma dejansko privoščil nek battery pack in potem z elektriko samo flikal luknje, ker ob soncu bo šlo na fotovoltaiko. Ali pa ga uporabljal za to, kar je že nekdo tukaj napisal (futuristic morda), da boš ga pozimi, ko ni sonca, polnil na nizki tarifi in uporabljal na dražji.
Težava je le v tem, da to pomeni spet 10.000+ investicijo.
Ampak z norostjo s katero politika trenutno drvi v to smer, se zna ta zadeva precej hitro tudi stroškovno splačati. Bedaki sedaj poleg EVjev hočejo spravit še plin in trda goriva za ogrevanje na elektriko. In od kje hudiča bo ta elektrika prišla? Iz vetrnic in sončnih? :valjamse:
Namesto, da bi NEK2 že stala, se pa o njej piše kot o hudičevem izumu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in trance0

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Jaz pa mislim,da gre vse po planu... brez heca. Od kdaj je pa cilj prehoda na zeleno energijo cenejsa energija?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Koliko je že star naš vozni park, v povprečju okrog 10 let in se zadnjih nekaj let celo stara? Tudi tu gre iskati odgovor ali je v nekaj letih realen prehod na EV. Meni so predragi, e-Mokka 40k€ :bonk: francoska jajca v velikosti kliota. Kje je šele cenovno neka normalna velikost EV avta...
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
Dajmo tukaj potegniti vzporednice z ogrevanjem objektov - pa recimo individualnih hiš

- 50 let nazaj - se začnejo delati sistemi centralnega ogrevanja, kuri se na premog iz Zasavja in drva - na veliko se vgrajuje klasične peči na trda goriva
- Potem se nekdo spomni da to ne gre, se vse to ven požaga in vgrajuje peči na kurilno olje - spet kriza cena v nebo
- Vmes se propagira plin - spet sprememba - cena gre v nebo spet sranje
- Potem nekje po poti naštudirajo peči na podpih - spet eureka - gremo vse ven požagat, pa zmetat 20 jurjev v kotlovnico - drva gredo na 100€ kubik - spet sranje
- Vmes se na veliko propagira TČ in se ponuja subvencije - sedaj se ugotovi da omrežje ne ustreza - cene elektrike gredo v nebo - spet nateg
- Enkrat vmes se nekdo spomni, da ne bi žaganja uporabljali za v štalo pod krave, ampak bi ga pakirali v vreče in kurili v pečeh - dobimo pelete - super stvar, na začetku se je ta proizvodni odpad prodajal po 140€/tono, lani je bilo 700€/tono

Ampak bistvo je da industrija laufa in se predrage ogrevalne naprave menjajo kot potrošni material.

V razponu 20 let ugotoviš, da karkoli boš vgradil, boš čez par let dobil lulek v rit.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ja in? Jaz tudi polnim iz apartmaja. Sicer brez podaljška. Do dol pol baterije, pa eno polnjenje čez noč, da na ziher pridem nazaj. 2x, če se dol dosti vozim. 400 km za 8 evrov (elektrike doma in na morju, cca). Meni je OK.
Lepo se sliši da ni problemov. Na Pelješcu bi rabil petdeset meterski podaljšek, ker zraven hiše se ne more parkirat. Še soseda tam vedno častim z litrom vina iz Prlekije, ker mi pusti parkirat na njegovem:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Koliko je že star naš vozni park, v povprečju okrog 10 let in se zadnjih nekaj let celo stara? Tudi tu gre iskati odgovor ali je v nekaj letih realen prehod na EV. Meni so predragi, e-Mokka 40k€ :bonk: francoska jajca v velikosti kliota. Kje je šele cenovno neka normalna velikost EV avta...
Kako misliš v nekaj letih? Trajalo bo 20+ let. Pa sem še malo napisal. Poglej statistike prodaje, velikosti voznih parkov ipd ...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Koliko je že star naš vozni park, v povprečju okrog 10 let in se zadnjih nekaj let celo stara? Tudi tu gre iskati odgovor ali je v nekaj letih realen prehod na EV. Meni so predragi, e-Mokka 40k€ :bonk: francoska jajca v velikosti kliota. Kje je šele cenovno neka normalna velikost EV avta...

Ravno danes je predsednica evropske komisije udrihala po kitajci in njeni prepoceni EV avtomobilom, da bo morala EU nekaj ukrepati glede tega. Tako da cenejših avtov očitno ne bo v bližnji prihodnosti vsaj dokler bo ta coprnica na položaju
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.664
1.583
113
Čarovnica je to včeraj izjavila: “Their price is kept artificially low by huge state subsidies. This is distorting our market. And as we do not accept this distortion from the inside in our market, we do not accept this from the outside.”

Torej suvereno trdi da kitajci talajo subvencije. Na podlagi česa, če pa bodo komaj začeli "investigation"?

Samo gre jim v nos da znajo delati ceneje. In delnice vseh eu proizvajalcev so ob novici euforično poskočile, potem pa padle, ker se jim je posvetilo: aja...čakaj...mi prodamo polovico vsega kitajcem, če jih čarovnica razpyzdi, več ne bomo prodali ničesar.

Je pa zanimivo kaj stara vešča včeraj ni izjavila...namesto zlajnanega net zero carbon free sranja, je govorila o tem da je nujno treba industrijo rešit. Pa ne da je kdo slučajno pogruntal, da vso to eko sranje škodi našim denarnicam?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Dajmo tukaj potegniti vzporednice z ogrevanjem objektov - pa recimo individualnih hiš

- 50 let nazaj - se začnejo delati sistemi centralnega ogrevanja, kuri se na premog iz Zasavja in drva - na veliko se vgrajuje klasične peči na trda goriva
- Potem se nekdo spomni da to ne gre, se vse to ven požaga in vgrajuje peči na kurilno olje - spet kriza cena v nebo
- Vmes se propagira plin - spet sprememba - cena gre v nebo spet sranje
- Potem nekje po poti naštudirajo peči na podpih - spet eureka - gremo vse ven požagat, pa zmetat 20 jurjev v kotlovnico - drva gredo na 100€ kubik - spet sranje
- Vmes se na veliko propagira TČ in se ponuja subvencije - sedaj se ugotovi da omrežje ne ustreza - cene elektrike gredo v nebo - spet nateg
- Enkrat vmes se nekdo spomni, da ne bi žaganja uporabljali za v štalo pod krave, ampak bi ga pakirali v vreče in kurili v pečeh - dobimo pelete - super stvar, na začetku se je ta proizvodni odpad prodajal po 140€/tono, lani je bilo 700€/tono

Ampak bistvo je da industrija laufa in se predrage ogrevalne naprave menjajo kot potrošni material.

V razponu 20 let ugotoviš, da karkoli boš vgradil, boš čez par let dobil lulek v rit.

drva in peleti so bila samo enoletni cenovni problem in je edino kurilno sredstvo za katerega nismo odvisni od uvoza in ga je v "izobilju"