Kako so se nemci nategnili s kvazi zeleno energijo

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.486
3.123
113
Seveda se da...golob si je za preprodajo elektrike iz Krškega izplačeval dvomilijonske nagrade.
Preprodajal neobstoječo elektriko iz casa remonta v Krškem. Zdj bi pa rad solidarnostne sobote ,
Nemci mu ne sežejo do kolen.

V Sloveniji bo pa samo jamr, kako se nič ne da. Pa kako rabimo še več denarja, za še manj reči narest.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Nukica dela 24/7 na polno in nima neke hude moznosti regulacije. Temu se najbolj pribliza Brestanica s plinom/kurilcem.
Do sedaj se je bolj ali manj delalo na regulaciji proizvodnje. (Ajd ugasnjen talum in podobno so izjeme).
Migoce je cas da se zacne regulacija na strani porabnikov.
Pa ne tako kot sedaj VT in NT.
Nov nacin obracunavanja omreznine ze napeljuje k temu.
Najbrz sledi se ekektrika k temu.
Ko bo VT po evro, NT pa po cent, bompa ze kdo prklopil avto tajrat ko bo cent namesto po evro
Na eni strani govorimo da so električni avti nekaj najboljšega za namazanim kruhom, po drugi strani zdaj že govorimo o regulacijah. Ah... kje so časi V8 motorjev...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
1 polnenje vmes je marsikaj kar problem. Časovni in logistični.

Uporabnik je imel verjetno v mislih 600km+ v enem kosu

Točno tako. Sem gledal za hec, ker se pogosto vozim na dunaj. Sem in tja ne pridem. Moram po poti polnit, vmes ni njihovega polnilca. Verjetno je kaki drugi, ki ga moram bogato plačat in čakat vsaj pol ure. Če seveda ni nobenega pred mano. Drugače urca z lahkoto.

Na Dunaju parkiram v podzemni garaži, kjer ne morem polnit.

Moje stare kante na tej relaciji sem in tja ne rabim tankat.
In za vso to komplikacijo moram plačati premium ceno za nov avto. Resno...zakaj bi sam sebi povzročal te nevšečnosti?

In to se pogovarjamo o Avstriji! Sem bil prejšnji mesec na poljskem in slovaškem. Infrastruktura? Tema. Ampak res popolni mrk.

In tudi njihovi politiki so podpisali samomorlisko namero o prepovedi ice od 2035 naprej. Money talks....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Zakaj bi skokovito povečevala? Energetska učinkovitos električega avtomobila je x5 od bencinskega.
95% folka v Sloveniji naredi manj kot 25 km dnevno. To nafilajo iz navadne Šuko vtičnice v uri pa pol vsako noč.
Zanimivo razmišljanje. Sedaj teh 25k dnevni naredijo na umazana fosilna goriva. Pa daj teh 25km pretvori v DODATNO POTREBNO električno energijo, ki jo bo po napovedih že itak primanjkovalo.
PS: če imam jaz v spominu je izkoristek iceja tam do 40%, tudi če rečemo, da je 30, je to ”samo” 3x več od EVja. Če pa gremo v alternativna dejstva pa se še bolje sliši, da je 10x bolj učinkovit EV.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Pusti to, tudi izkoristek evja ni 100%, ampak sem hotel biti dobrodušen :valjamse:.
#EVforLife
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.044
5.740
113
blizu močvirne prestolnice
SJTV in podobni pozabljajo da če daš na bajto štrom. Vse skupaj stane 12000+. Kdaj se investicija povrne?Čez deset let vprašanje kako bo vse skupaj delalo. Vidim da je to s strani lobijev enak nateg kot je bil pri kurilcu,plinu.... Ko vse skupaj kupujete ta eko sranja,vam je kar naenkrat vseeno za tiste majhne temne otroke ki garajo za vaše polne riti? Aja saj res,potem daste unicefu in je vse ok.
 
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
Torej vtičnic ni. Jih bo treba postavit praviš. Torej kje naj sedaj polnijo električne avtomobile stanovalci teh naselij? Verjetno jih tam živi čisto malo, ker so redko poseljena.

Pa še podatek iz pred nekaj dni : 2% prometa je tovornega, ki povzroča 27% onesnaženja.

Ampak slamice iz papirja so rešitev.

In mimogrede, e avtomobile subvencionirajo tudi ti, ki nimajo vtičnic. Kdo bo financiral vtičnice (in menjavo omrežja, ki ni dimenzionirano za tako porabo - to trdijo električarji, ne jaz)
Pa še te so strupene:(
 
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Malo off.

Nimajo Nemci samo zgrešene energetske politike, Japonci so jih nabrisali v fuzbalu 4:1 sredi Nemčije (Wolfsburg). (Glede na to da je Wolfsburg VW svetišče, je kar nekaj simbolizma zraven). Tabloidi se samo s tem ukvarjajo, malo bolj resni mediji pa samo rahlo zaostajajo.

1694327591740.png
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.939
8.988
113
EU
Za prva dva pogoje jih je kar nekaj.. 500 km na dan na štrom ni noben problem. 1 polnjenje vmes.
Zadnji pogoj pa ... Ravno polnjenje doma (če imaš možnost, sicer to pač ni zate) je bistvo in udbje. Vsako jutro te čaka natankan avto, in to skoraj zastonj v primerjavi z ICE. Zakaj bi si želel nekam hodit tankat?
Infrastruktura je proti severu in zahodu več kot zadostna. V drugo stran pa .. Što južnije to tužnije ...
500 km na dan res ni problem, za mazohiste.
Bil sem dva tedna v Dalmaciji. Na poti na plažo videl Teslo z Avstrijsko registracijo. Tri dni je bila priklopljena na štrom s podaljškom iz apartmaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in 8888

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.002
113
Pa še te so strupene:(
Pa dobro, kje je ljudem zdrava kmečka pamet? Če vzameš kos navadnega papirja in ga daš v vodo, se namoči in razpade. Kako boš iz papirja naredil nekaj kar bo deloma stalo v tekočini, deloma pretakalo tekočino in deloma skoz v vlažnem okolju človeških ust, brez da dodaš kakšne "čudne" stvari papirju?? Te papirnate slamice so svetovni nateg. Isto kot kao bio eko šalčke za kavo na avtomatih, pol pa noter vse plastificirano.

Po drugi strani pa industrija in bogatuni onesnažujejo 3x več kot vsa "navadna raja", ampak dajmo se spravit na slamice, ja.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.044
5.740
113
blizu močvirne prestolnice
500 km na dan res ni problem, za mazohiste.
Bil sem dva tedna v Dalmaciji. Na poti na plažo videl Teslo z Avstrijsko registracijo. Tri dni je bila priklopljena na štrom s podaljškom iz apartmaja.
Ne samo to. Tukaj se vsajajo tisti s polnimi žepi. Kako naj ljudje vse to kupijo če komaj iz mesca v mesec preživijo? Eni živijo v oblakih,sicer ta majhna peščica ki nam povsod greni življenje
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Sam jamr. Izpuharji so tudi vsako leto dražji. Električarji pa cenejši.
Pa tudi utekočinjeni in vplinjeni dinozavri bodo vsako leto dražji. Prišlo bo leto, ko bo električar že preprosto stroškovno cenejši. In to ne bo tako hudo daleč, že tam okrog 2028-2030. Prihaja tako imenovana "dolina smrti" za izpuharje.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Sam jamr. Izpuharji so tudi vsako leto dražji. Električarji pa cenejši.
Pa tudi utekočinjeni in vplinjeni dinozavri bodo vsako leto dražji. Prišlo bo leto, ko bo električar že preprosto stroškovno cenejši. In to ne bo tako hudo daleč, že tam okrog 2028-2030. Prihaja tako imenovana "dolina smrti" za izpuharje.
Bo ko bo, če kdaj bo. Do takrat pa...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Sam jamr. Izpuharji so tudi vsako leto dražji. Električarji pa cenejši.
Pa tudi utekočinjeni in vplinjeni dinozavri bodo vsako leto dražji. Prišlo bo leto, ko bo električar že preprosto stroškovno cenejši. In to ne bo tako hudo daleč, že tam okrog 2028-2030. Prihaja tako imenovana "dolina smrti" za izpuharje.
To se bo zgodilo s prisilo in dodatnimi davki na fosilna goriva in vozila. Veš kaj pomeni zrela tehnologija za širšo uporabo? Ko med ljudmi uspe sama od sebe in ne s kopico dodatnih ukrepov in vzpodbudami. Če bi električna vozila in infrastrukutra danes bili tako dobri kot nekateri izpostavljate, bi trg sam od sebe to absorbiral brez prisile.
Zdaj pa mi prosim napiši seznam električnih vozil v katere spravim zadaj 3 otroške sedeže in ima domet vsaj 600km z enim polnjenjem. Cena ne sme presegati 40k EUR. V ta znesek 40k EUR prosim upoštevaj še nakup in namestitev domače polnilne postaje.

V kolikor mi to najdeš sem že na pol poti, da kupim električno vozilo. Zdaj pa samo še en komentar; zavedaj se, da si večina ljudi ne more kar iz rokava stresti 20k EUR za avto, kaj šele za 40k EUR. Za ta denar ponekod dobiš stanovanje pa še tega marsikdo nima. Kaj bo prioriteta? Avto ali stanovanje? Da se detajlov kot so prilagajanje vsaki daljši vožnji zaradi polnjenja sploh ne dotikam...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.002
113
V kolikor mi to najdeš sem že na pol poti, da kupim električno vozilo. Zdaj pa samo še en komentar; zavedaj se, da si večina ljudi ne more kar iz rokava stresti 20k EUR za avto, kaj šele za 40k EUR. Za ta denar ponekod dobiš stanovanje pa še tega marsikdo nima. Kaj bo prioriteta? Avto ali stanovanje? Da se detajlov kot so prilagajanje vsaki daljši vožnji zaradi polnjenja sploh ne dotikam...

No, bomo pa pač vsi skupaj nekoliko manj potovali. Saj je vsakemu jasno, da trenutno stanje ni vzdržno. Naši otroci ne bodo imeli istega stila življenja kot mi.

(Pri tem ne pravim, da mi je to všeč ali da to zagovarjam.)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
No, bomo pa pač vsi skupaj nekoliko manj potovali. Saj je vsakemu jasno, da trenutno stanje ni vzdržno. Naši otroci ne bodo imeli istega stila življenja kot mi.

(Pri tem ne pravim, da mi je to všeč ali da to zagovarjam.)
To lahko pomeni, da bodo prikrajšani za stare starše, tete, strice... ker ne živijo vsi na dvorišču od staršev.