Kako so se nemci nategnili s kvazi zeleno energijo

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Sam jamr. Izpuharji so tudi vsako leto dražji. Električarji pa cenejši.
Pa tudi utekočinjeni in vplinjeni dinozavri bodo vsako leto dražji. Prišlo bo leto, ko bo električar že preprosto stroškovno cenejši. In to ne bo tako hudo daleč, že tam okrog 2028-2030. Prihaja tako imenovana "dolina smrti" za izpuharje.
Na žalosti imaš verjetno prav, ker so bedasti političarji poslušali eko talibane in denar seveda. Pri tem pa pozabili na povprečnega državljana, ki si potem enostavno ne bo več mogel privoščiti novega avtomobila.
Jaz samo upam, da bo prišlo še do več požarov, itd. EVjev, da bo javnost končno popizdila in bodo ti politiki in eko talibani končno dobili po pi... Ker drugače nam res ni več rešitve.
Namesto, da bi EVji postali stroškovno učinkoviti in tako naravno izpodrinili ICEje, se bedaki gredo umetno dvigovanje cen ICEjev z dodatnimi obdavčitvami. Hkrati pa še vedno talajo subvencije za EVje, ki so sedaj že popolnoma mainstream industrija in ne več nek start-up. :obesise:

Čez 20 let se bo pa ugotovilo, da so EVji strup in evo ti, bomo spet metali denar v novo, novo tehnologijo.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Ja električne avtomobile - samovozece bomo imeli jutri:

Ali pa ne
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
In zakaj naj bi bili stari prikrajšani zaradi električarjev?
Tudi ko nismo imeli avtomobilov, in so bili dedki in babice 700 km stran, smo preživeli. Pa takrat tudi telefonov nismo imeli doma, oz. so jih imeli redki, mobilni telefon je bil pa znanstvena fantastika v obliki komunikatorja v Star Trek filmih.
Sedaj se pa lahko gledaš z dedki in babicami cele dneve in to tudi če si na Luni, dedek in babica pa na Marsu.

Takrat se je pač šlo z vlakom in busi na 3 dnevno pot do babice in se je pri babici preživelo 3 tedne dopusta enkrat na dve leti brez tega, da bi vsi nonstop samo drkali po telefonih, namesto se pogovarjali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam in CLIO15

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
In the grand scheme of things to, da so otroci fizično zraven starih staršev seveda ni najbolj pomembna stvar na svetu, in mi je jasno, zakaj zagovarjaš svoje stališče. Po drugi strani je precejšnja razlika ali otrok gleda babico / dedka na istem zaslonu in v istem formatu kot je 5 min pred tem gledal risanke ali bo 5 min za tem igral igrico, ali pa skupaj z babico v njeni kuhinji gnete testo za piškote al pa z dedkom v garaži nekaj šravfa, in temu ne moreš oporekati.

Vsem je jasno, da se na utekočinjene dinozavre ne moremo vozit v nedogled. Pač, način življenja bo drugačen, tudi družbene in sorodstvene vezi in odnosi bodo drugačni. Mi bomo do takrat že pocrkali, potomci naših potomcev pa itak ne bodo poznali drugačnega načina življenja, malo mi je žal le trenutnih otrok, ki se bodo zavedali razlike.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Sam jamr. Izpuharji so tudi vsako leto dražji. Električarji pa cenejši.
Pa tudi utekočinjeni in vplinjeni dinozavri bodo vsako leto dražji. Prišlo bo leto, ko bo električar že preprosto stroškovno cenejši. In to ne bo tako hudo daleč, že tam okrog 2028-2030. Prihaja tako imenovana "dolina smrti" za izpuharje.
Upam, da pride prej smrt za "eko" teroriste
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Ja električne avtomobile - samovozece bomo imeli jutri:

Ali pa ne
Zagotovo ne. Samovozeci avtomobili so utopija za nadaljnjih 10 let, ker umetna inteligenca preprosto ne premore odlocitev, kot jih lahko nasi mozgani. Strokovnjak na tem podrocju je rekel da realno bi lahko bili nekje 20-30 let.

se splaca pogledat - UI tudi na drugih podrocjih :)
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Pa še podatek iz pred nekaj dni : 2% prometa je tovornega, ki povzroča 27% onesnaženja.

tovorni program naj gre na elektriko, prej bodo dobili nazaj investicijo v elektrifikacijo tovornih vozil. zakaj siliti posameznike z osebnimi vozili ...

tovorni program ima edini problem zgornja omejitev skupne teze.

kaksno je ze razmerje teza vozila/teza baterije pri osebnih vozilih?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Koliko trol je hibridov v stilu Toyote. Torej da energijo ob zaviranju porabi za speljevanje? Ze tu bi kar nekaj nafte slo manj, ker bi tudi na postaji bil diesel off.
Al samo start stop se ni tako zanesljiv, da bi se vsake pol km aktiviral
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Prva točka - brez vmesnega polnjenja, saj to je prilagajanje. Tako da odpade.
Pa cenovni rang bi moral biti primeren normalnim avtom, npr. kot je kakšen nov S-Max.. ~40k EUR.
Polnjenje doma načeloma je opcija, je pa tudi strošek namestitve vse te opreme...
Izvoli za cca 40KEUR ...
Oprema za domače polnjenje je par 100 evrov, če si varče. Če si kamot pa jurja in pol.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Točno tako. Sem gledal za hec, ker se pogosto vozim na dunaj. Sem in tja ne pridem. Moram po poti polnit, vmes ni njihovega polnilca. Verjetno je kaki drugi, ki ga moram bogato plačat in čakat vsaj pol ure. Če seveda ni nobenega pred mano. Drugače urca z lahkoto.

Na Dunaju parkiram v podzemni garaži, kjer ne morem polnit.
Njihovega? Čigavega? Polniš lahko na katerikoli DC polnilnici.
Za na Dunaj rabiš 10 ali 15 min polnjenja po poti.
In na Dunaju je možnosti polnjenja, kolikor hočeš, vključno s kupom hotelov in garažnih hiš. In vsak dan jih je več.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
500 km na dan res ni problem, za mazohiste.
Bil sem dva tedna v Dalmaciji. Na poti na plažo videl Teslo z Avstrijsko registracijo. Tri dni je bila priklopljena na štrom s podaljškom iz apartmaja.
Ja in? Jaz tudi polnim iz apartmaja. Sicer brez podaljška. Do dol pol baterije, pa eno polnjenje čez noč, da na ziher pridem nazaj. 2x, če se dol dosti vozim. 400 km za 8 evrov (elektrike doma in na morju, cca). Meni je OK.