Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

damirj

Guru
9. maj 2012
5.185
2.339
113
Dober nasvet sicer, ampak deloma napacen. Poslovni racuni se ne upostevajo, ne glede na drzavo odprtja. Pac odpres zastonjski n26 business in si "varen" pred CSD. Vsaj vcasih je bilo tako.

Ravno s tem imam izkusnjo izpred nekaj let, CSD me je sicer gledal kot da bi z lune padel, nakar so sprejeli dejstvo, da gre za poslovni racun. Mislim, da sem stvar dokazoval s prijiavo racuna na furs, od koder je bil razviden namen odprtja "opravljanje dejavnosti" in zaslonsko sliko (ali pa scan kartice?) kjer je bil viden famozni napis "business".

Meni je CSD kar lepo pogledal tudi poslovni račun za vse prihodke.. Ni panike to njim. Če hočejo, jim ne skriješ nič.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Kdaj je bilo to? Ker za otroški dodatek, itd. ne bi semli upoštevati že kar nekaj let.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Ja fajn so izkušnje iz prakse...

Tudi o tem, kako naj podjetniki delajo največ vedo povedat tisti, ki svojega podjetja nimajo...
Saj jaz nimam kaj povedati kako naj kdo koga vzgaja. Zarad mene ce svojemu otroku heroin dajejo da lepse zasanja. Mam pa mnenje in sem ga napisal.

Za idejo a otroku kupit stanovanje al ne pomoje ne rabis otroka. Ce pa ga potem jih je pa 5 lastnih premalo da bi lahko rekel da inas veliko izkusenj iz prakse.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Kak že gre tisto? Mnenje je najnižja oblika človeš...

Pri takih zadevah je fajn met deco, to je živo bitje, ne stroj.
Ti ne bi vedel, verjamem pa da ti veckrat objasnijo o kakih najnizjih oblikah.

sicer iz tvojega zapisa ni mozno sklepati zakaj bi bilo “fajn met deco”, me pa veseli da si prepoznal da je otrok zivo bitje.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.254
1.370
113
V Slo je pac folklora, da clovek mora imeti lastno nepremicnino. Zato je najvec, kar lahko starsi naredijo za svojega otroka (seveda ce so "normalni" in brez nekih travm s svojimi starsi ipd...) da mu (cim prej) dajo nepremicnino. Potem ga lahko tudi na hitro spokajo od doma, ne pa da se svaljka do 30ega doma... Potem pa naj otrok sam skrbi za vse stroske nepremicnine...kar pomeni da se bo hitro skipal delat, ce pa studira pa pac neko studentsko delo zraven. Na tak nacin ne bo celo zivljenje suzenj banke/delodajalca/zakonca in se lahko posveti pravim stvarem (druzina, kariera, hobiji). To je nek minimum, za ostalo (a bo mlatil pasteto al stejke, vozil punto al kajena) pa naj se trudi potem sam. Vsekakor bolje to kot da npr punca nekaj na silo studira, potem pa cele dneve dela kot kelnarca, daje na kup (da si bo lahko pri 40ih vzela dosmrtni kredit za garsonjero), prenasa pijancke ki ji tezijo...po zaprtju lokala pa ga se potegne lokalnemu frajerju za mobi Plavčka in kartico.....ker oča ne dajo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in MrDaco

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
To žal videvsm v svoji bližini. Oče hodi v Tunizijo na safarije, pijačuje, si kupuje ATVje, sin pa vozi froce naokoli v razpadajočem avtu.
V obratni smeri pa hči hodi na potovanja, mati pa ne zmore vzdrževati hiše, katero sicer hči na veliko koristi.
Jeb… ga, jaz pravim, da se vse vrne.
Pa foter ne zna sinu zrihtat mal bolsega dela. Al se s sinom ne razumeta?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Ha... To mi je zanimivo. Ocetje ali starši, ki so dobro situirani, znajo najbrz nekaj delati. Ampak otrok ne bi tega počel. Se ne najde v tem... klasicne zgodbe, ko starsi firmo postavijo, ampak otrok ne bi tega delal, ceprav starci to seveda zelijo. Tudi uato so jo gor postavili, saj s seboj ne bodo nic nesli. Ampak otrok ne bi. OK. Kaj pa zdaj, drucga ne znajo. Mogoce koga poznajo iz spektra otrokovih interesov, da jim zrihta kako sluzbo, ampak tega "spektra" mogoce nima v svojem vsakdanu in ne pozna nikogar za lazji start. Razlicni kalibri se najdejo samo v .... gostilni! To pa se po novem ne sme, ne pristoji in je rezervirano samo za pijancke po splosnem in tudi alter mnenju glede na pretekle poste.

Seveda to ni res, ampak takrat ata pa mama morata znati se kaj vec, kot pridno delati. Zato morata biti tudi normalna za družbo. Saj lahko tudi otrok to sam, ampak spet, potencialnih delodajalcev v lokalih, kjer se giblje sam, najbrz ni veliko. To so od boga pozabljenih lokalih za jutranje kafete ali malice, dalec od trendi klubov za hvatanje pičk (moskih in zenskih). Tistala kelnarca iz jezkovega posta, ce bo znala prav stalane karte odigrat, bo pa dobila službo, ki je drugace nikdar ne bi. Oziroma dobila bo priliko. Lahko pa seveda tudi enemu potegne za pez bonbone. Kolikor ima pac med usesi...
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.828
113
Ti ne bi vedel, verjamem pa da ti veckrat objasnijo o kakih najnizjih oblikah.

sicer iz tvojega zapisa ni mozno sklepati zakaj bi bilo “fajn met deco”, me pa veseli da si prepoznal da je otrok zivo bitje.
"Fajn met >1 njih" v smislu, da človek ugotovi, da splošni nasveti, ki jih v tej temi mrgoli niso nič drugega kot to. Splošni nasveti. Ne pa recept in navodila po katerih dobiš ven točno določen končni produkt. Dva (ali pet ali deset) otroka zrasteta gor v isti družini, oba štartata iz enake pozicije (bodisi postreženo vse ali nič), rezultat pa pri enem vse, pri drugem pa nič (eden iz nič zlato, drugi iz zlata nič. In/ali vse variante vmes).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Zakaj mu pa foter ne bi smel dela ztihtat.
Ce ze sam dobro zasluž. Edin ce je sin luzer in so ze bili neuspešni poizskusi.
Bolje da mu das ribisko palico kot ribo!
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.828
113
Ok. Lahko vzame to kot dejstvo, tako je, jebiga, foter ima svoj lajf in mu ni nič dolžan, sin pa svojega. Kljukica in gremo dalje, vsi smo odrasli.

Lahko pa nadaljnih 50 let jamra kako je njemu težko ker je foter vse zapil.