Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

zakon

Guru
16. maj 2008
8.742
798
113
toti Maribor
Ne vem kake imate družinske vezi. Nama z ženo so starši pomagali po svojih zmožnostih, enako se čutim da to storim svojim otrokom. Še prej je pa treba mislit na morebitno penzijo, ki bo, če bomo še živi, mizerna.
To da starši pomagajo (beri delajo za otroke) otrokom je fenomen v Sloveniji. Zato, pa imamo potem vse razvajeno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Moja stvar. Jaz sem jih spravil na svet, jaz sem odgovoren za njih.
Ne da bi se spuscal v vzgojo in to…ampak odgovornost gre v vse smeri… ce bo tvoje delo “za njih” rezultiralo v posledici da se sami ne bodo znali/zeleli obrnit je to potem tudi tvoja odgovornost.

logicno vsak izhaja iz sebe in dlje ko si na svetu bolj ti je jasno da obstaja vec poti in ne le tista ki si jo izkusil sam. Zato danes manj strastno zagovarjam dolocena prepricanja. Ampak pri vprasanju prve nepremicnine in relacije otrok-starsi se vedno menim da je za otroka bolje da se sam spopade z resevanjem tega vprasanja kot pa da mu starsi skacejo not z idejami in sredstvi
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
In pa še... Kdor je SP, naj odpre "pravi" poslovni racun v Sloveniji (ce se mu splača). Placas vodenje racuna in eno transakcijo na svojega privat, kjer so potem zadeve venejse ali zastonj. Denar se pa hrani na poslovnem. Tega CSD ne upošteva (vsaj ni ga, dokler sem ga jaz imela) in lepo hranis denar tam.

Mesani računi tipa NLB, kjer so stroški kot na osebni in so v biti privatni računi, se pa gledajo. Prav tako raznorazni poslovni racuni ma N26 in revolutu ipd.
Dober nasvet sicer, ampak deloma napacen. Poslovni racuni se ne upostevajo, ne glede na drzavo odprtja. Pac odpres zastonjski n26 business in si "varen" pred CSD. Vsaj vcasih je bilo tako.

Ravno s tem imam izkusnjo izpred nekaj let, CSD me je sicer gledal kot da bi z lune padel, nakar so sprejeli dejstvo, da gre za poslovni racun. Mislim, da sem stvar dokazoval s prijiavo racuna na furs, od koder je bil razviden namen odprtja "opravljanje dejavnosti" in zaslonsko sliko (ali pa scan kartice?) kjer je bil viden famozni napis "business".
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.616
6.341
113
Nope... Jaz moram veselo porocati podatke na revolut biznis računu. Bom pa radi reda letos ponovno vprašala.

Moram tudi se pogledat, kako je z lezarino, da ne bom z dežja pod kap...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
A ves da zakonodaje ne poznam, okvirno vem samo to, kar si ze sama napisala (t.j. da se prilivi in stanje na poslovnih racunih ne uposteva).

Od mene so tudi hoteli izpiske racuna, ki je viden v registru, oni pa o njem ne vedo nicesar, ne stanja, ne transkacij. Ampak se nisem dal in na njihovo trditev "ja kako naj pa mi vemo, da gre za poslovni racun" dokazoval, da gre res za poslovni racun. In je na koncu to tudi obveljalo.

Jaz bi na tvojem mestu preveril zakonodajo, ker se bojim, da te je neuk zaposleni zejno prepeljal cez vodo.
 
5. apr 2015
1.390
719
113
Npr poznam primer ko je samska mati in babica kupila "mulcu" ki je takrat biu 28let, stanovanje, da bo lahko živel po svoje... model da not najemnike, dobiva najemnino, živi doma, avto uporablja materin, zdaj je 32let.. gajcik ko nevem kaj.. biu v kripto,pametoval,potoval v usa na neke tečaje kvazi, zdaj pa kombi vozi in se dela "hohštaplerja" = poor but showing rich..

je pa to mi povedal sodelavec ki je "očim" totemu.. nima besede doma.

pa verjetno je veliko takih in drugačnih primerkov.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.616
6.341
113
Imas primere, ko podmladek vse zafura, imas primere ko podmladek vzame, kar dobi in gradi na tem exponentno. Zacetki so najtezji, to so starci naredili, otroc nadaljujejo in prosperirajo. To je vec ali manj cilj in zelja vsake familije. Dati popotnico/doto za manj pobijanja na neki življenjski poti, da clovek ne zivi iz danes na jutri. Enim uspe, enim ne. Tak pac je... Katera pot je prava za dolocen primer in ce bi bilo lahko kako drugace, pa nikdar ne izves.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek, igi in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Jaz mojim ne bom nič “dal”. Jim bom pa pomagal zraven. Recimo naj si zasluži za avto, pa bom dal zraven za bolj varen avto. Stanovanje? Ni problema, našparaj polog, vzemi kredo, bom dal zraven, da bo manj krede. Ali je to ok ali ne, ne vem. Upam, da je.
Da bi pa gledal froca, ki mi lenari, jaz mu pa vse k riti prinašam. Hm, mi na kraj pameti ne pride in upam, da res ne bo prišlo do tega.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.726
44
48
Valparaiso
Ne da bi se spuscal v vzgojo in to…ampak odgovornost gre v vse smeri… ce bo tvoje delo “za njih” rezultiralo v posledici da se sami ne bodo znali/zeleli obrnit je to potem tudi tvoja odgovornost.

logicno vsak izhaja iz sebe in dlje ko si na svetu bolj ti je jasno da obstaja vec poti in ne le tista ki si jo izkusil sam. Zato danes manj strastno zagovarjam dolocena prepricanja. Ampak pri vprasanju prve nepremicnine in relacije otrok-starsi se vedno menim da je za otroka bolje da se sam spopade z resevanjem tega vprasanja kot pa da mu starsi skacejo not z idejami in sredstvi
maš deco?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Jaz mojim ne bom nič “dal”. Jim bom pa pomagal zraven. Recimo naj si zasluži za avto, pa bom dal zraven za bolj varen avto. Stanovanje? Ni problema, našparaj polog, vzemi kredo, bom dal zraven, da bo manj krede. Ali je to ok ali ne, ne vem. Upam, da je.
Da bi pa gledal froca, ki mi lenari, jaz mu pa vse k riti prinašam. Hm, mi na kraj pameti ne pride in upam, da res ne bo prišlo do tega.
Aja, še to. Jim pa seveda finančno podpiram izobrazbo in interese. Pa ne v smislu bi šel danes v London za 14 dni gledat zvezde, pa jutri v Berlin se limat na asfalt.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.513
4.622
113
Ma kakšen slovenski
To da starši pomagajo (beri delajo za otroke) otrokom je fenomen v Sloveniji. Zato, pa imamo potem vse razvajeno.
Ma kakšen slovenski fenomen. V tujini dajo otrokom še veliko več, ker v povprečju tudi veliko več imajo kot povprečni Slovenec, kjer nova generacija nima nič, stara pa stare bajte in nič od pokojnin. Če je sreča imajo kakšne parcele, pa še tega je vsak dan manj, ker so že potalali kar so imeli. Tujina ima drugačno percepcijo pomaganja, saj je lastnine zaradi norih cen veliko manj in pač pomagajo pri najemninah, selitvah, luksuzu, potovanjih, šolanju, tečajih, itd. Boljše situirani pa seveda tudi pri nepremičninah, avtih, položajih v službah, še večjemu luksuzu, itd. Običajno so zraven še družinski posli in še marsikaj.
V Sloveniji pa bog pomagaj, foter še sinu firme noče prepustit, da je mulc kao ne uniči, pa oba delata za dobrega minimalca tam. Vse skupaj je ena beda in komu uspe nekaj skupaj spravit je že sovražnik naroda, bog ne daj, da pa še otroku kaj da ali kupi. Ja komu pa? Pa ne gre tu za zadrogirane, razvajene ljudi, ampak ljudi, ki trdo delajo (stari in mladi), marsikaj znajo in jim v poslu pač uspe. Pomoč staršev ni samo v smislu "tata kupi mi stanovanje in avto". Pomoč je tudi dodatek za boljši študij, dodatek za razvoj neke dejavnosti, vložek v njihovo idejo o nekem poslu, itd., itd.

Kot starš bom otroku, ki dela in vozi skozi življenje po svojih najboljših močeh (kar še ne pomeni, da je blazno uspešen) pomagal kolikor zmorem. Ker je moj. In ker ne bom gledal sebe, ko (upam), da nekaj imam, otrok pa bedo goni. V primeru, da čisto zaide, leži in bluzi, dajem virtualno (na kraj) in dobi, ko si poštima življenje na neko normalo.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.254
1.370
113
Ne, saj je prav...bogati priletni oča naj raje vse zakockajo/zapijejo...(polovico ki jim ostane po tem ko jim žena pobegnejo z mladim muslimanom)...da se bo le leni sinko naučil delat!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
bogati priletni oča naj raje vse zakockajo/zapijejo...(
To žal videvsm v svoji bližini. Oče hodi v Tunizijo na safarije, pijačuje, si kupuje ATVje, sin pa vozi froce naokoli v razpadajočem avtu.
V obratni smeri pa hči hodi na potovanja, mati pa ne zmore vzdrževati hiše, katero sicer hči na veliko koristi.
Jeb… ga, jaz pravim, da se vse vrne.