Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

jezek

Guru
24. jul 2008
3.254
1.370
113
Ko dobis otroka se verjetno prvih 15 let unvarjas s povsem drugimi vprasanji kot pa kako si bo stanovanje kupil. V idealni zgodbi bi otrok itak nadaljeval ideje/delo starsev. Ce pa ne bo pa bo morda nekega vecera popolnoma zapit vse skupaj stavil na rdeco in upal da podvoji.

lahk zdej teoretiziramo, v grob nihce ne bo nesel nic, dedici na koncu dobijo pa ce ma zapustnik ze tako idealizirane poglede na svet
V bistvu vsi nesejo v grob prakticno. Danes dedujes ko si sam v domu za ostarele....
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.726
44
48
Valparaiso
Ko dobis otroka se verjetno prvih 15 let unvarjas s povsem drugimi vprasanji kot pa kako si bo stanovanje kupil. V idealni zgodbi bi otrok itak nadaljeval ideje/delo starsev. Ce pa ne bo pa bo morda nekega vecera popolnoma zapit vse skupaj stavil na rdeco in upal da podvoji.

lahk zdej teoretiziramo, v grob nihce ne bo nesel nic, dedici na koncu dobijo pa ce ma zapustnik ze tako idealizirane poglede na svet
Ne na pamet spet :)

Pri nas v Sloveniji je pač tako, da moraš deco vzdrževat itd., in običajno je, da deci pomagaš tudi ko odraste, če lahko.

Grabit zase je pohlep, na koncu je še za vsakim vrsta...

Sicer bi jih štepali pa naj jih država vzdržuje itd.?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Ne na pamet spet :)

Pri nas v Sloveniji je pač tako, da moraš deco vzdrževat itd., in običajno je, da deci pomagaš tudi ko odraste, če lahko.

Grabit zase je pohlep, na koncu je še za vsakim vrsta...

Sicer bi jih štepali pa naj jih država vzdržuje itd.?
Mislim da je tezava tega “dialoga” ta, da ti stalno poskusas meni razloziti kako je prav, vse kar sem jaz storil pa da sem napisal svoje mnenje.
Zarad mene ti svojim otrokom nabavi vse kar lahko, ce bo sin neroden mu se eno tajko zrihtaj in bo ata vse naredil za deco.

ne vem od kje sklepanje da je treba grabit zase ce si mnenja da vloga starsev ni nakup naoremicnine za potomca.

ne vem kaj bi ti stepal in kaj naj bi drzava vzdrzevala, osebno sem proti razsirjenim socialnim transferjem in menim da mora vsak nosit odgovornost da zase poskrbi. In to ne gre skupaj s kupovanjem nepremicnin s strani starsev.

P.S.: in tezko nekomu napises “ne na pamet” ker nihce ne ve kak je tvoj “rezultat”. In je tvoj pogled ravno toliko vreden kot od kogarkoli drugega na forumu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Dece ne bo. Ce bodo, bodo otroci. Razen ce se v prlekijo preselim.

In verjetno jim bom nudil dom dokler bodo zeleli, dal v uporabo nepremicnino. Ampak s tem jim ne bom pomagal do samostojnosti in upam da jim bom ze do dne, ko bodo sli na svoje, privzgojil zeljo da sami ustvarjajo. Bomo videli ce bo kdaj taka situacija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, p4pe in shift

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.082
425
83
45
dolenska
Ne razumem tega vprašanja, da si tepen, ko maš flet viška. Odajaš ga, nek € dobiš. Kaj bi še rad? Če ni na pravi lokaciji, če ni tržen, potem se ti ne bo izplačal. Prodaš ta stanovanje in evriče investiraš v neki, kar ti cekine nosi. Delnice, gozd, firme,..... ni vse v nepremičnini.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Ne razumem tega vprašanja, da si tepen, ko maš flet viška. Odajaš ga, nek € dobiš. Kaj bi še rad? Če ni na pravi lokaciji, če ni tržen, potem se ti ne bo izplačal. Prodaš ta stanovanje in evriče investiraš v neki, kar ti cekine nosi. Delnice, gozd, firme,..... ni vse v nepremičnini.
Precej beden izgovor. Tudi drugod te opalijo, nič bat. Ampak pri nas je Kordiš rekel da imamo 160.000 praznih stanovanj. Torej vsaj 140.000 stanovanj, ki se oddajajo na črno. Zakaj? Ker na tem področju nekaj ne štima. Maljevec bi pa kar gradil. Tudi na tvoje stroške, da boš vedel.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Spet ena izmed zadev, kjer je vsakrsno ugibanje odvec, ker se bo dokaj hitro pokazalo... Mesec ne bezi BV prec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Precej beden izgovor. Tudi drugod te opalijo, nič bat. Ampak pri nas je Kordiš rekel da imamo 160.000 praznih stanovanj. Torej vsaj 140.000 stanovanj, ki se oddajajo na črno. Zakaj? Ker na tem področju nekaj ne štima. Maljevec bi pa kar gradil. Tudi na tvoje stroške, da boš vedel.
Pa dobr no. Kaj ma Kordiš z osnovnim postom? Če prijaviš dohodek, imaš temu primerno manjše socialne transferje (kar subvencija za vrtec je) in višje davke. Če dohodka ne prijaviš maš vrtec đabe in davkov ne plačaš. In kaj zdaj? Pa madona, ne more bit neka vladna garnitura kriva za vse tegobe tega sveta, neka druga pa vsemogočna.
Sicer se pa za Kordiša ni za bat, naslednje volitve bo sam še lansko tele.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Precej beden izgovor. Tudi drugod te opalijo, nič bat. Ampak pri nas je Kordiš rekel da imamo 160.000 praznih stanovanj. Torej vsaj 140.000 stanovanj, ki se oddajajo na črno. Zakaj? Ker na tem področju nekaj ne štima. Maljevec bi pa kar gradil. Tudi na tvoje stroške, da boš vedel.
Maljevec bi gradil na svoje stroske. Kaj panje ze zgradil na svoje stroske? ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe