Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.561
9.436
113
Točno take primere sem imel v mislih, ko sem odpiral to temo. Nekdo, ki na tak način domov prinese več čez mesec kot jaz ima na koncu pod črto več ugodnosti oz. olajšav, ker prikazuje ravno ničesar. Jaz pa , ker delam po predpisih pa jih fašem, večina tukaj na forumu pa še ploska zraven, da bi moral dati še več, ker "sem premožen". Ajme...

Je pa res, da nimam skrbi kje pa kam kaj skriti. Moj interes zdaj je samo še podeseteriti prihodke, ker obdavčen sem isto kot milijonar ali milijarder - na plafonu. Razlika je zgolj ta, da jaz ta davčni prag prebijem za malenkost, milijonarji pa za milijone.
Pa kdo ti brani da vzameš najemnino na roke. Očitno ne upaš, pol pa jok in stok, se bom še zjokal.
Tistim 30 kamionarjem bo pa ful fajn ko bo treba v penzijo. Moj svak že računa, da bo bolj bogo. Palca ma dva konca.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.826
113
Penzije itak ne bo. Ultrapodjetnik pa je tukaj 2x zmagal. Nima simulantov, ker nihče ne upa na bolniško, ker bi moral travo jest. Sami plusi.

Zakaj imam nekje zadaj že ves čas občutek da so med obema nasprotnima bregovoma v tej temi trojane vmes?
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Pa kdo ti brani da vzameš najemnino na roke. Očitno ne upaš, pol pa jok in stok, se bom še zjokal.
Tistim 30 kamionarjem bo pa ful fajn ko bo treba v penzijo. Moj svak že računa, da bo bolj bogo. Palca ma dva konca.
Ne upam? Kakšna izjava pa je to?
Delam to kar je prav. Za razliko od nekaterih sam še premorem kaj osebne integritete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
Verjetno je pa kar nekaj držav v katerih ne dobi nihče otroških.
Nič, najboljš da greš kar v Avstrijo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Tipicen odgovor brez kancka zdrave pameti, z obilo cinizma. Cel cajt se govori o severu kako je oh in sploh.

Dve stvari:
- otroski za vse enaki
- familiembonus plus - olajsava 1500€ letno na enega otroka. Spet tisti na minimalcih in slabsih placah je ne morejo pokoristiti, ker imajo enostavno premalo davka na placi. V celoti pa se pozna tistim z visjimi placami.

Svinjarija ha?

Pa se ena stvar. Pendlerpauschale. Olasava za pot na delo. Ce mas slabo placo in s tem malo ali nic davka, je tudi ne pokoristis v celoti. Oni z visjo placo pa zlahka.

Ko je izsel familienbonus plus, sem poslusal debato na orf 1. Pa so lepo rekli, da so za njih vsi otroci enaki in bo vsak od drzave dobil enske pravicd, kar se tice zgornjih zadev. Placa pa seveds vec vrtca tisti, ki ima vec dohodka.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Dej povej še ostalo, ne samo to, kar paše. Tam imajo zadeve konkretno poštimane. Naši bi pobral od tam sam tist k paše.
Aja to ti še moramo povedat? Saj si pameten a ne? Vse veš.
Zato pa Slovenci ki delajo v Avstriji doplačujejo davek v Sloveniji, ker so Avstlijci taki gldi gldi in imajo nižje davščine.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Mogoče še pripišeš koliko stane v Avstriji vrtec, koliko je obdavčena oddaja stanovanja in davek na nepremičnine.
Tudi jaz bi prosil te podatke. Vrtec mora bit razumjivo dražji, ker imajo tam vzgojiteljice plačo x2 napram našim. Me pa zanimajo ostale davščine.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.561
9.436
113
Aja to ti še moramo povedat? Saj si pameten a ne? Vse veš.
Zato pa Slovenci ki delajo v Avstriji doplačujejo davek v Sloveniji, ker so Avstlijci taki gldi gldi in imajo nižje davščine.
A ne ga srat? Resno? Ja kok so bogi, ker morajo v Sloveniji tud davke plačat. Pol sorodstva od žene dela gor, pa jamrajo. Pol ga pa vprašaš, kam mu otroc hodjo v šolo, pa kateri policaji se pripeljejo, če mu v bajto vlomijo, pa hitr pridemo do tega, da so davki z razlogom, kar teb očitno ni jasno.
Ko potegnemo črto, žanjejo dobro iz obeh svetov in jim nič ne manjka.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
To je vse res. Kaj bi pa npr Avstrijec rekej, če bi delal pri nas? Vem da ni bedaka ki bi se šel te igre, ampak živimo le v EU, a ne?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
A ne ga srat? Resno? Ja kok so bogi, ker morajo v Sloveniji tud davke plačat. Pol sorodstva od žene dela gor, pa jamrajo. Pol ga pa vprašaš, kam mu otroc hodjo v šolo, pa kateri policaji se pripeljejo, če mu v bajto vlomijo, pa hitr pridemo do tega, da so davki z razlogom, kar teb očitno ni jasno.
Ko potegnemo črto, žanjejo dobro iz obeh svetov in jim nič ne manjka.

Debatiras o stvareh, ki jih ne poznas. Sploh vee, kje tici zajec? Ni problem obdavcitev se iz slovenske strani (ceprav smo unikum, ajde se hrvati se probajo nrkaj slinit zraven). No ajde, cakam. Kaj je dejanski problem?