Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Kakšno stanovanje pa je to, da daš 1400eur za najemnino (tolikšna je namreč povprečna neto plača)?

Manj kot povprečno plačo 2000 evrov bruto je novembra prejelo 61 odstotkov vseh zaposlenih. To je po letošnji dohodninski lestvici približno 1320 evrov neto.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.385
1.383
113
Olajsava ni ok, kao van to ne potegne?! Olajsave so odvisne tudi od dohodka. Cistilki se velilo manj pozna, kot recimo zdravniku. A to se vam zdi ok?

Davciti jih je potrebno enako, kot domace delavce. A ko se gre pa za priznanje stroskov pa jih ni potrebno enako obravnavati?

Kako bos naredil pri cezmejnih delavcih? Enako kot zdaj, le da jim priznas neto stroske. Neto odbijes, ne olajsavo.

kalbo ni problema? Seveda ni, dokler se te ne tice. Jaz pa puscam vsako leto 4k€v Avstriji, ki jih ne dvigujem. Ker bi jih dobesedno moral prenakazat na furs. Ce bi mi priznali tako, kot priznajo domacemu delavcu (ne pozabi, kao izenacujejo ju!), mam taloj 4000€ neto vec letnega dohodka. Ki ga porabim v Sloveniji.
Ni res. Ko se je nekdo odločil, da gre delat v AT je to naredil zaradi večje plače na istem delovnem mestu. Valda si je tudi preračunal kaj to, da gre delati v AT pomeni iz vidika višjih stroškov poti do tja, drugačnih pogojev za malico, dnevov dopusta, ipd.. Hkrati je verjetno upošteval tudi dejstvo, da bo zavarovan v AT, da mu bo tam tekla pokojnina, da bo lahko uporablja zdravnike v AT....
Zakaj bi torej sedaj SLO država morala izenačiti potne stroške in še kaj, s tistimi, ki so se odločili, da ne grejo delati v AT in bodo delali v Sloveniji?! Posameznik se sam odloči, kje bo delal in s tem prevzame +/-.
Potem bi morali izenačiti vse normirance in ostale s.p.-je in jim plačati, ko so v bolniški zaradi prehlada. Pa še kaj naprimer. Ampak prav tako ne dobijo tega. Sami so se odločili za ta način dela, imajo/-mo neke benefite, imamo pa tudi določena tveganja, ki jih drugi nimajo.

Ne gre to tak. Vsak se sam odloči kje bo na trgu dela in vsak si mora sam preračunati kaj se mu v dani situaciji najbolj splača.

Enako kot v primerih ko se odločaš v investicijo za novo stanovanje, ki bo namenjeno oddajanju. Sam si moraš preračunati ali bodo prihodki iz najemnine večji, kot je cena izposojenega denarja in kot so morebitne izgube pri socialnih transferjih. Vsega pač ne moremo imeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jest5

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
Istočasno nam pa ukrajinke makedonke bosanske prodajajo kruh v Sloveniji, nepalci pakistanci nam kamione vozijo..., še vedno pa drastično primankuje delovne sile
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Se ve v katerem delu smo cikla.... kmalu bo 20% delovne sile frej.

Isti k... je bilo 2008, potem je bilo pa na glavo postavljeno 2009. Sedaj samo neverjetno dolgo zavlačujejo s stem, se bo pa zgodilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Ni res. Ko se je nekdo odločil, da gre delat v AT je to naredil zaradi večje plače na istem delovnem mestu. Valda si je tudi preračunal kaj to, da gre delati v AT pomeni iz vidika višjih stroškov poti do tja, drugačnih pogojev za malico, dnevov dopusta, ipd.. Hkrati je verjetno upošteval tudi dejstvo, da bo zavarovan v AT, da mu bo tam tekla pokojnina, da bo lahko uporablja zdravnike v AT....
Zakaj bi torej sedaj SLO država morala izenačiti potne stroške in še kaj, s tistimi, ki so se odločili, da ne grejo delati v AT in bodo delali v Sloveniji?! Posameznik se sam odloči, kje bo delal in s tem prevzame +/-.
Potem bi morali izenačiti vse normirance in ostale s.p.-je in jim plačati, ko so v bolniški zaradi prehlada. Pa še kaj naprimer. Ampak prav tako ne dobijo tega. Sami so se odločili za ta način dela, imajo/-mo neke benefite, imamo pa tudi določena tveganja, ki jih drugi nimajo.

Ne gre to tak. Vsak se sam odloči kje bo na trgu dela in vsak si mora sam preračunati kaj se mu v dani situaciji najbolj splača.

Enako kot v primerih ko se odločaš v investicijo za novo stanovanje, ki bo namenjeno oddajanju. Sam si moraš preračunati ali bodo prihodki iz najemnine večji, kot je cena izposojenega denarja in kot so morebitne izgube pri socialnih transferjih. Vsega pač ne moremo imeti.

Bluzis. In to konkretno. Đabe vpletas tukaj moralo pa nevem kaj. Njihove besede so, da se jih davcno izenaci in ne moje besede. Zakoni ne poznajo morale in kaj si prevzel s tem, ko si sel delat cez mejo, sploh nima veze. Sploh pa nima tu veze noben s.p niti normiranec. Gre se za zaposlen vs. zaposlen.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.385
1.383
113
Sploh ne. Kje si ti videl moralo samo ti veš.
Še enkrat preberi pa boš razumel. Nekdo, ki dela čez mejo ima neke druge prednosti in zraven pač neke slabosti. Kako bi bilo fer, da je s plusi ali pa tvojimi plusi izenačen s tistim, ki dela v Sloveniji. Ne bi bilo in pika. Če komu ne paše, da nima plačanih potnih stroškov na enak način kot zaposleni v SLO pač naj ne hodi delat v AT. Preprosto, da ne more biti bolj.

Vse ostalo pa je samo za ponazoritev situacije, ki pa jo je treba gledati široko, da jo razumeš.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.607
5.805
113
Ker smo prej imeli debato o vrtcih, o tem kdo bo plačeval razliko do ekonomske cene... Danes dobil info da v našem vrtcu prva starostna skupina v eni skupini od 14ih vpisanih, samo 2 plačujeta vrtec. 12 je pračuje 0, nula... Sami cigani, bosanci in albanci. Toliko o tem komu vlivat slabo vest, ker si drzne mislit da ga država obira kot norca.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Sploh ne. Kje si ti videl moralo samo ti veš.
Še enkrat preberi pa boš razumel. Nekdo, ki dela čez mejo ima neke druge prednosti in zraven pač neke slabosti. Kako bi bilo fer, da je s plusi ali pa tvojimi plusi izenačen s tistim, ki dela v Sloveniji. Ne bi bilo in pika. Če komu ne paše, da nima plačanih potnih stroškov na enak način kot zaposleni v SLO pač naj ne hodi delat v AT. Preprosto, da ne more biti bolj.

Vse ostalo pa je samo za ponazoritev situacije, ki pa jo je treba gledati široko, da jo razumeš.

Kje sem videl moralo? Par stavkov pozneje pa poves "kako bi bilo fer". Pa se enkrat. Fer gor dol. Izenacitev je izenacitev in pika. Ves problem politiki poznajo. Janseva sds je celo spisala zakon pred leti.

Pred ustavo smo vsi enaki. Preberi to dvakrat. Ni lc kak je fer in kaj ni fer. Daj delavcu v tujini... Vzami njegov bruto, odbij stroske, kot jih imajo slovenci (ustava, vsi enaki!). Pa mas izenacitev. Pa tu se debata s tabo ustavi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.434
113
Ker smo prej imeli debato o vrtcih, o tem kdo bo plačeval razliko do ekonomske cene... Danes dobil info da v našem vrtcu prva starostna skupina v eni skupini od 14ih vpisanih, samo 2 plačujeta vrtec. 12 je pračuje 0, nula... Sami cigani, bosanci in albanci. Toliko o tem komu vlivat slabo vest, ker si drzne mislit da ga država obira kot norca.
Ja nič, pejt se smilit sam seb in zganjaj sovraštvo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
12 je pračuje 0, nula... Sami cigani, bosanci in albanci.

Jaz zdele 2 leti nisem placevala vrtca... 0, nula. To komunajzarsko podpiranje s'rot je omogocil Jansa. Hvala mu sicer. Vedno je bil za in nazaj uvajal take in drugacne podpore tipa polne porodniske, cenejse ali brezplacne vrtce ipd. Meni se sicer to zdi prav, ceprav sem marsikdaj bila ravno v obdobjih, ko to ni veljalo
Vmes enkraz
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in kalbo

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.607
5.805
113
Jaz zdele 2 leti nisem placevala vrtca... 0, nula. To komunajzarsko podpiranje s'rot je omogocil Jansa. Hvala mu sicer. Vedno je bil za in nazaj uvajal take in drugacne podpore tipa polne porodniske, cenejse ali brezplacne vrtce ipd. Meni se sicer to zdi prav, ceprav sem marsikdaj bila ravno v obdobjih, ko to ni veljalo
Vmes enkraz
Jaz mu pa ravno to zamerim.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.856
3.562
113
Otroku že v vrtcu pokaže kako bogate starše ima, ki lahko vrtec plačajo za razliko od tistih, ki ga morajo imeti gratis.
 

B81

22. jul 2007
36.575
10.276
113
Jaz zdele 2 leti nisem placevala vrtca... 0, nula. To komunajzarsko podpiranje s'rot je omogocil Jansa. Hvala mu sicer. Vedno je bil za in nazaj uvajal take in drugacne podpore tipa polne porodniske, cenejse ali brezplacne vrtce ipd. Meni se sicer to zdi prav, ceprav sem marsikdaj bila ravno v obdobjih, ko to ni veljalo
Vmes enkraz
Prav je, da se večje število otrok v družini (3+)"nagradi". Pri 4 imaš plačane prispevke, pri 5 pa tudi plačo ali kako že gre?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.607
5.805
113
To bi bilo prav če bi okoli Slovenije od leta 44 obstala bodeča žica. Tako pa nas je Slovencev samo še milijon in še ta številka pada. Saj veš o čem govorim...