Kaj predlagate za službeno vozilo?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
Simple, če hočeš ugajati poslovnim partnerjem in te skrbi ugled, poglej kaj oni vozijo ter koliko so racionalni. Copy and apply je pravi odgovor. Običajno isti ptiči vkup letajo.

Dojemanje posameznikov je pa lahko zelo različno. Če boš prišel s sveto trojico te bo lahko nekdo označil za nekoga, ki nezna z denarjem. Drugi bo rekel, da ne znaš uživati, tretji spet nekaj tretjega. Po mojih izkušnjah, še vedno živimo v svetu, kjer se pleh gleda kot merilo uspeha. Po drugi strani pa imajo dražja vozila več tehnoloških inovacij, več varnosti, več udobjaj ipd. Superbu se izteka življenjska doba, Insignia je vozilo za rent a car podjetja, Peugot je naredil nekaj novega dinamičnega. Zdaj, sam sebe vidiš kot nekega resnega predstavnika, potem naredi kompromis. Volvo je še vedno takšno vozilo, ki ima dober ugled, se pa ne smatra, da si pretirano razsipen, čeprav so cene tam tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Tole je pa čisto slovenska tema - avto mora biti BMW ali Audi zaradi ugleda :confused: WTF

Čisto vseeno je s kakšnim avtom se pripelješ, važno da je tebi udobno in da ne prideš tak kot cunja po 3 urah vožnje.

A misliš, da kdo od poslovnih partnerjev preden prideš gleda čez okno in potem poroča naprej - pozor s Škodo se je pripeljal???
Če si P od človeka ti tudi avto za miljon ne more pomagati.

Vem da je to grdo ampak zal...taki smo slovenci razen nekaj izjem. Iz lastnih izkusenj, nismo v sluzbi nikoli naredili posla s kakim siromakom, jbg. Tudi "obleka naredi cloveka", pravijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Ne avto ne kupujemo iz državnega denarja. Pravzaprav se z posli z državo sploh ne ukvarjamo. Zakaj se z avtom toliko ukvarjamo je zato, ker želijo naši šefi, da smo racionalni.
OK, dasiravno gre očitno vseeno za neko precej "permisivno" organizacijo.
Drugače ne razumem, kaj imajo podrejeni sploh kaj veliko za "parlamentirati" glede mnenja šefov.
Če šefi želijo (beri: zahtevajo) racionalen nakup, že vedo zakaj in kako bo to vplivalo na stranke.
Superb torej!
 

Diplomat

Pripravnik
20. apr 2019
43
3
8
Simple, če hočeš ugajati poslovnim partnerjem in te skrbi ugled, poglej kaj oni vozijo ter koliko so racionalni. Copy and apply je pravi odgovor. Običajno isti ptiči vkup letajo.

Dojemanje posameznikov je pa lahko zelo različno. Če boš prišel s sveto trojico te bo lahko nekdo označil za nekoga, ki nezna z denarjem. Drugi bo rekel, da ne znaš uživati, tretji spet nekaj tretjega. Po mojih izkušnjah, še vedno živimo v svetu, kjer se pleh gleda kot merilo uspeha. Po drugi strani pa imajo dražja vozila več tehnoloških inovacij, več varnosti, več udobjaj ipd. Superbu se izteka življenjska doba, Insignia je vozilo za rent a car podjetja, Peugot je naredil nekaj novega dinamičnega. Zdaj, sam sebe vidiš kot nekega resnega predstavnika, potem naredi kompromis. Volvo je še vedno takšno vozilo, ki ima dober ugled, se pa ne smatra, da si pretirano razsipen, čeprav so cene tam tam.

To imaš prav glede Volvota, ker je po eni strani luksuzen po drugi pa spet ni toliko luksuzen, da bi bil na slaben slovesu.
 

Diplomat

Pripravnik
20. apr 2019
43
3
8
OK, dasiravno gre očitno vseeno za neko precej "permisivno" organizacijo.
Drugače ne razumem, kaj imajo podrejeni sploh kaj veliko za "parlamentirati" glede mnenja šefov.
Če šefi želijo (beri: zahtevajo) racionalen nakup, že vedo zakaj in kako bo to vplivalo na stranke.
Superb torej!

To bi se moral odločiti moj šef, samo on je rekel naj se kar jaz odločim samo, da bo uprava to potrdila. Zdaj pa jaz iščem kako najdti najboljši avto, da bom in jaz vesel ter, da bo upravi všeč (ni predrag).
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Vem da je to grdo ampak zal...taki smo slovenci razen nekaj izjem. Iz lastnih izkusenj, nismo v sluzbi nikoli naredili posla s kakim siromakom, jbg. Tudi "obleka naredi cloveka", pravijo.

Sej zato pa je pri nas tako kot je :confused:

Se pravi če se pripeljem s 10 let starim BMW 7 in ima prevoženih 300.000 KM sem več vreden, kot če se pripeljem z novim Cliotom
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in sajkek

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Koliko pa si visok, da ti ne bi mi premajhen avto predlagali?
Ali si omejen z zneskom in leti uporabe? Recimo avto bo moral 8 let služiti tebi in sodelavcem? Ker potem se lahko z kakšno Škodo kar malo zakolješ - pa ne da je slaba, sam na dolgi rok in veliko kilometrov in tak denar, kot ti ga dajo, potem 6- valjni motor, in ugotoviš, da BMW, Audi in Mercedez pridejo v ožji izbor.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Koliko pa si visok, da ti ne bi mi premajhen avto predlagali?
Ali si omejen z zneskom in leti uporabe? Recimo avto bo moral 8 let služiti tebi in sodelavcem? Ker potem se lahko z kakšno Škodo kar malo zakolješ - pa ne da je slaba, sam na dolgi rok in veliko kilometrov in tak denar, kot ti ga dajo, potem 6- valjni motor, in ugotoviš, da BMW, Audi in Mercedez pridejo v ožji izbor.


a ti to tako malo na pamet?
jaz imam superba 2012 prevozenih 245000 pa (tok tok) skoraj brez izrednih stroskov sam redni servisi.....
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Sej zato pa je pri nas tako kot je :confused:

Se pravi če se pripeljem s 10 let starim BMW 7 in ima prevoženih 300.000 KM sem več vreden, kot če se pripeljem z novim Cliotom

Saj je logično. Če si lahko privoščiš vzdrževat 10 let staro 7 imaš po vsej vrjetnosti več pod palcem. Sedaj če si zato več "vreden" je pa druga... Velika vrjetnost pa je da si premožnejši, najbrž pa ne bolj ekonomičen.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Saj je logično. Če si lahko privoščiš vzdrževat 10 let staro 7 imaš po vsej vrjetnosti več pod palcem. Sedaj če si zato več "vreden" je pa druga... Velika vrjetnost pa je da si premožnejši, najbrž pa ne bolj ekonomičen.
Lahko pa tudi pomeni, da si jih dovolj nategnil in, da si naslednji ti. ;-)
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
O tem pa ni bila debata ampak ja lahko pa pomeni tudi to.
Čeprav imam znanca ki se je s staro bmw petico okrog gonil pa je izredno fer podjetnik in je daleč od kakega nateguna. Tako da moraš znat ocenit človeka.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
508 sploh ne spada v ta razred po velikosti. (prej v razred A4 in bmw3).

Jaz bi se pomoje odločo za A6 ali Volvota, oboje bolj diskretne barve. Torej ne črnega oz. jeba*čke barve, pa vse zatemnjeno itd. (kot da se črnogorska mafija pripela).
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
V kolikor je odpiralec teme odgovoren zaposleni ne bi na Alterju postavljal vprasanje kateri avto nabavit za firmo ce je dobil taksno nalogo. V kolikor pa je to resnicno bi ga pa moral delodajalec brcnil na cesto ob prvi priliki ce je resen delodajalec. Le zakaj ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in McGiver

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vzemite Audija A6 limo....zakaj? Ker je lep in uglajen. Jemali te bodo resno in ne bos "bosanc z Bmw-jem". Pa grafitno siv naj bo. :zmaga:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: D_K in Diplomat
19. jul 2007
2.762
1.493
113
glede udobja:
prevozil sem se 500 km v enem kosu na zadnjem sedežu superba, neverjetno prostoren avto, prostora za noge neverjetno veliko, po moje brez problema delaš za laptom v naročju, ker je ladja je šlo po avtocesti zelo gladko (povprečna hitrost pa okoli 160 km/h)

glede imidža:
služben avto, vozil ga je uporabnik, rekel je da bi samo izrazit željo in bi dobil A6 (se pravi v firmi so imeli oba za enakovredna, so pa imeli na izbiro po osebnih referencah), pa je rekel, da se mu ni zdelo vredno karkoli debatirat okoli tega

glede avtomobilov:
ko je bil voznik vodja enote, je vozil Mondea, potem ko je napredoval do vodja regije je bilo vozilo za ta rang Superb/A6 in je komentiral, da je pa Mondeo v primerjavi z Superbom navaden jajc, da enostavno ni primerjave