Kaj predlagate za službeno vozilo?

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ce je vas posel odvisen od "imidza" avtomobila ne pa od kvalitete vasih storitev potem ti res niti panda ne pomaga.
Superb je za opisano vec kot dovolj, pa se po ekonomski plati se bolj splaca. Premijski avto pa se vzame ce to dopuscajo finance.

Sicer pa glede nato da bo slo za poslovni avto bo verjetno leasing ne pa kes, tako da primarna cena nebi smela igrat prevec veze. Je pa se dobro pogajat za kak servisni paket itd.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.201
113
blefira ded, vi pa nasedate...

ce se vozi zadaj je to samo rang S, A8 itd.... ostalo je BS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.529
9.220
113
Ne bo držalo. Vem za slovensko podjetje, kjer midlevel ali tudi zaposleni se vozijo v Eklasi zadaj. So ugotovili, da je do Dunaja ceneje za firmo, da šiba šofer kot pa z letalom. Zdaja pa lahko delaš ali pa počivaš.
Ni pa to šofer za eno osebo, temveč kdor rabi, rezervira. Avto laufa skoraj 24 ur na dan, šoferjev je več.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.201
113
verjamem sej v taksijih se tudi sedi zadaj in so povečini Eji (DE).... pač"taksi" varianta.

Ampak da zase kupuješ je pa to to kar sem napisal. Jaz se dnevno nebi zadaj vozil v manjših segmentih vozil od S-a z nekimi comfort sedeži.. neudobno .press
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.263
5.843
113
Posel je posel kakršen je, to mu pripada in nič več. Ko bo delal firmi dovolj miljonov prometa letno mu verjetno tudi S ne bo ušel.

Jaz bi bil vesel, da imam možnost, da sedim zadaj in me vozi šofer v superbu ali E-ju. Bolje kot da moram superba ali E-ja dnevno po relacijah vozit sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in sajkek

Diplomat

Pripravnik
20. apr 2019
43
3
8
Kaj se za diplomatske avte ne naredi razpisa?

Načeloma je odvisno od države katera ima veleposlaništvo. Ni nujno, da je razpis lahko se tudi določi budget in potem veleposlanik oz. odpravnik poslov odloča o nakupu. V tem primeru ne gre za nakup diplomatskega vozila.
 

B81

22. jul 2007
34.577
9.017
113
Aha. Se spomnim ene stale pri nas, ko je bil razpis taksen, da je samo en model prisel v postev :)

Ce je drag posel, rabis drag avto, tako pac je. Skoda odpade, Pugiji itak, niti neke izbire nimas. Pa saj ta bmw ni za odpad zdaj? Mogoce bo drugo leto lepse kazalo in bi znal kak jezn A7 past...
 

Diplomat

Pripravnik
20. apr 2019
43
3
8
Ce je vas posel odvisen od "imidza" avtomobila ne pa od kvalitete vasih storitev potem ti res niti panda ne pomaga.
Superb je za opisano vec kot dovolj, pa se po ekonomski plati se bolj splaca. Premijski avto pa se vzame ce to dopuscajo finance.

Sicer pa glede nato da bo slo za poslovni avto bo verjetno leasing ne pa kes, tako da primarna cena nebi smela igrat prevec veze. Je pa se dobro pogajat za kak servisni paket itd.

Ne ni posel odvisen od "image", samo tako me zanima kako izgleda če se pripeljem recimo z Superbo oz. Insigno na nek dogodek. Ker nočem zdaj, da bom izgledal smešno. Sem sedel v Superbu in lahko rečem, da je za to ceno super, moram samo it se malo vozit, da spoznam še njegove druge lastnosti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.201
113
Posel je posel kakršen je, to mu pripada in nič več. Ko bo delal firmi dovolj miljonov prometa letno mu verjetno tudi S ne bo ušel.

Jaz bi bil vesel, da imam možnost, da sedim zadaj in me vozi šofer v superbu ali E-ju. Bolje kot da moram superba ali E-ja dnevno po relacijah vozit sam.

če sam odloča vzame 80k€
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=9dcca33a-33af-dea4-a9c4-522e49ea37e8
ali
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=9dcca33a-33af-dea4-a9c4-522e49ea37e8

šofer bo vesel, stroški relativno nizki, 30k€ ostane za ku.rbe ;)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.201
113
Ne ni posel odvisen od "image", samo tako me zanima kako izgleda če se pripeljem recimo z Superbo oz. Insigno na nek dogodek. Ker nočem zdaj, da bom izgledal smešno. Sem sedel v Superbu in lahko rečem, da je za to ceno super, moram samo it se malo vozit, da spoznam še njegove druge lastnosti.

kak dogodek? vaško veselico, vrh EUja?,vojaško vajo. 1. je čist vseeno kako prideš, 2. že paše S, 3. G in nič drugega. simple.
 

B81

22. jul 2007
34.577
9.017
113
Al pa belo :evil:
Da ne bo na koncu to oni pubec, ki je spraseval za ockov avto pred casom...
 

Diplomat

Pripravnik
20. apr 2019
43
3
8
kak dogodek? vaško veselico, vrh EUja?,vojaško vajo. 1. je čist vseeno kako prideš, 2. že paše S, 3. G in nič drugega. simple.
Večinoma so poslovni dogodki (konference, sprejemi) in pa kakšna proslava samo to je bolj redko (1x-2x) letno.
Hvala, bi šlo v naš budget enako kot mariskateri Audi A8 samo ga ne smem vzet. Ker pri nas je tako, da ima samo šef izpostave lahko tak avto. Jaz kot njegov namestnik imam lahko avto, ki je en razred nižji (npr. Audi A6).
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.445
865
113
KszSe nisem veliko fural zadaj v avtih. Kar sem se pa, je bil dalec najbolj udoben 5 gt. Torej 6gt vzemi pa roka.
:)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če je ta model namestnik šefa izpostave sem jaz papež.

drka in drka do onemoglosti in vam se da. E bi, pol ni opcija, pa bmw, sam superb je zakon. dejte napisat, da je superb zakon za ta denar, insignia para gate in naj se tema zaklene, briše.

miško, ko boš namestnik izpostave, boš znal sam kupiti od wc papirja, do avta vse. to takrat pa drkaj, pa mej fuk cunjco pr rok, da obrišeš. pusti mamine zavese.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Diplomat

Pripravnik
20. apr 2019
43
3
8
če je ta model namestnik šefa izpostave sem jaz papež.

drka in drka do onemoglosti in vam se da. E bi, pol ni opcija, pa bmw, sam superb je zakon. dejte napisat, da je superb zakon za ta denar, insignia para gate in naj se tema zaklene, briše.

miško, ko boš namestnik izpostave, boš znal sam kupiti od wc papirja, do avta vse. to takrat pa drkaj, pa mej fuk cunjco pr rok, da obrišeš. pusti mamine zavese.
Oprosti dragi moj pač pri nas se avtomobili kupujejo po nekem postopku. Kot veš uprava bi imela čim manjše stroške in jasno, da pristiskajo na nas, da kupimo čim cenejši avto. Mercedes meni in mojemu nadrejenemu nikoli ni bil pri srcu, zato imamo trenutno v voznem parku BMWje. Ker bomo menjali avtomobile me zanima kaj si mislite recimo o Superbu, ali je to avto za tak namen. In če te kaj moti lahko mirno preskočiš to temo, ne rabiš bit pa žaljiv.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Ali jaz to prav razumem, da tukaj avto pravzaprav kupujemo mi, davkoplačevalci?
JS se pa preserava na polno?
.
Ali gre za kakšnega "dvornega" dobavitelja medicinske oprema, farmacije itd...
...ker si kar ne predstavljam, da bi se nekdo, ki zasluži svoj denar na trgu, sploh toliko ukvarjal z enim navadnim službenim avtom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Diplomat

Pripravnik
20. apr 2019
43
3
8
Ali jaz to prav razumem, da tukaj avto pravzaprav kupujemo mi, davkoplačevalci?
JS se pa preserava na polno?
.
Ali gre za kakšnega "dvornega" dobavitelja medicinske oprema, farmacije itd...
...ker si kar ne predstavljam, da bi se nekdo, ki zasluži svoj denar na trgu, sploh toliko ukvarjal z enim navadnim službenim avtom.
Ne avto ne kupujemo iz državnega denarja. Pravzaprav se z posli z državo sploh ne ukvarjamo. Zakaj se z avtom toliko ukvarjamo je zato, ker želijo naši šefi, da smo racionalni.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Tole je pa čisto slovenska tema - avto mora biti BMW ali Audi zaradi ugleda :confused: WTF

Čisto vseeno je s kakšnim avtom se pripelješ, važno da je tebi udobno in da ne prideš tak kot cunja po 3 urah vožnje.

A misliš, da kdo od poslovnih partnerjev preden prideš gleda čez okno in potem poroča naprej - pozor s Škodo se je pripeljal???
Če si P od človeka ti tudi avto za miljon ne more pomagati.