Kaj je to folk prizadet

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
870
12
18
Luna
Ja pač napelješ žico okrog in rečeš da je pastir. Če pa gdo prileti not z štirikolesnikom ali pa kolesom si je sam kriv.

Pa še tožiš ga pol ker ti je pastira vtrgal.
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
....zakaj že??? Zato, ker si eni ne morejo zapomnit, da po tujem nimajo kaj iskat in treba zaradi takšnih elektriko napeljevat okol???
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Pomebno je ali gre za privat lastnino ali javno.
Ni isto. Teoretično mogoče že, v praksi pa sodišča lepo ločijo, na kakšni zemlji boš ti koga mahal s plohi. In če misli cvinga nekoga prebutat, ker je slučajno hodil po travniku nekje bogu iza nogu, po mimoidoči deležen lepe odškodnine, v primeru česa hujšega pa gre cvinga lepo v zapor. Kar je tudi prav, kazen mora biti sorazmerna prekršku.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.532
113
v lokalni ostariji
dejstvo je, da ko meščani odidejo "na vas" (pa je vas lahkoše vedno v sklopu MOL-a) postanejo drugi ljudje... v mestu pazijo na svoj m2 lastnine kot na največji zaklad. ko pa pridejo na vas pa konec romantike...

ni problem 1 prehod čez travnik. problem nastane ko začnejo množicehoditi čez... in nastaja vedno večja pot. in večja... pa en kup pasjih kakcev... par m stran pa kolovoz ali podobna pot, ki pa je kak m daljša...
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Potem so vsi travniki bogu iza nogu (kakor ti praviš)...torej tudi tisti travniki v ljubljani ?

Zate je samo center sveta trgovine zgleda v BTCju
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne vem, zakaj taka gonja proti meščanom. Recimo kakšni vaški sosedje niso nič boljši, sploh tisti, ki so že "stoletja" vajeni hodit po drugih travnikih.
In bi prav rad videl primere, ko so neki privat travniki postali prave šmarnogorske poti kar nenadoma. Ker omenjena reč na prvi strani meni deluje še vedno kot pot in ne kot travnik. Mogoče sem samo jaz slep ...

In tudi sicer, obstajajo neke iznajdbe, imenovane ograje. Pa tablica "PRIVAT", "PREPOVEDAN PREHOD" itd.
Če bi tako hodili po moji parceli, da bi nastala na travniku avtocesta, bi se poslužil najprej teh ukrepov. Vi bi pa kar ljudi klali - in potem so meščani čudni ...
bonk.gif
 

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
12
18
Citat:
Uporabnik keber pravi:

In bi prav rad videl primere, ko so neki privat travniki postali prave šmarnogorske poti kar nenadoma. :

Evo ti; sicer ni travnik, je pa njiva:

tu_je_bil_zasejan.jpg
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Mene pa samo nekaj zanima.....pustimo opisane primere ob toči itd., ker to je itak katastrofa (kaj že počnejo vsakič v tunelih tunelih???).

Ampak ali mi lahko en od cenjenih kmetov, živinorejcev oz. drugih "vaških" veleposestnikov razloži kakšna je škoda pri košnji takele potke? Sam sicer spoštujem posest drugega in ne hodim ali kolesarim po tujem brez dovoljenja, ampak vseeno me zanima? Kaj je tok hudga, da je treba vzmetne pasti s špicami naštimat, kot v [cenzura] Vietnamu?? Kolk evrov je to škode, da je taka histerija?? Al če drugače vprašam.....kaj vas goni v tako sovraštvo do ljudi iz mesta? To da so iz mesta?? Razumem tudi vsakega, ki se bori proti "motoristom" in "quadristom"....ampak pešci, kolesarji??? Resno?? Pa čist vsi so ta mestni verjetno, a ne?? Vse izjave tukaj dišijo po precej drugačnih zadevah, kot le bentenje čez škodo zaradi vikend sprehajalcev. Poznam nemalo zgodb, kjer so "vaški" sosedje na smrt skregani med seboj zarad kake pol metra gmajne in to prav sigurno nima nobenga vpliva na nastrojenost proti drugim, a ne?!
Če pa pridemo na koncu do odgovora, da "mestni" nimajo kaj iskat na "vasi" pa tud qurc gleda vse skup....pa nej gre vse v PM. Nikol ni kriva samo ena stran.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
A tole je njiva, ki je preorana vsako leto?? Al je pač samo njiva, dotaknu se je pa ni plug že par let? Ampak njiva pa je....
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
a si že kdaj slišal za zasebno latnino, privat posest ali kaj ve tem stilu ?
zakaj se ne morete držati poti ?
kako bi bilo, če bi se tebi nekdo po tvojem sprehajal ?
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Jst rajši naložim ATV na prikolico in grem na hrvaško. Celo občine so organizatorji ATV srečanj, kjer je potem vožnja po gozdnih in travniških poteh. Ob poteh pa domačini, ki vabijo na gemišt. Smo hoteli pri nas naredit nekaj podobnega in je po objavi že drugi dan klical gospod inšpektor... seveda ni inšpektor sam izvohal za dogodek.
Prepričan sem , da v gozdu moj atv naredi manj škode kot nekajtonski stroj ki vleče hlod za seboj...

Verjetno bi tudi meni dvignilo pokrovko, če bi po moji zemlji brez mojega dovoljenja vsak dan drkal s kros motorjem. Pešce pa vedno povabim na špricer
cheer.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Ne misli razpravljat ampak bi rad samo odgovor na vprašnej o škodi, ker je jasno da je problem v "prestopanju" tuje lastnine. Vse štekam. Vprašal sem po konkretni škodi, ki nastane od pešcev in kolesarjev saj zvorna slika v temi ne kaže na motoristično ali drugo traso. Prosim zjasnite se že enkrat, da gre za enormno motnjo, ko nekdo stopi pol metra s poti na neoznačeno, neograjeno, tuje posestvo. Vse skupaj meji že na farso.......duševne bolečine in očitno znižana kvaliteta življenja lastnika, a ne?!?.
Ko bi bilo označeno in jasno, potem tudi zame ni dileme. Enaka scena se dogaja v mestnih naseljih. Vsi bi imeli nedotaknjene zelenice, a za opozorilne table zmenit se je podvig, ki se ga stežka premaga oz. se ga premaga z raznimi preglasovanji na zborih lastnikov itd. Redko je konsenz v obče dobro sprejet brez zapletov. Samo v mestih se potem raje kak strup nastavi za pse, kot table postavi. Na vasi pa pač očitno takole s špicami na vzmet, pa naj se nabode prekleti kršitelj posesti.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
No tole sem samo čakal.......tam se dela kšeft in se druži z ljudmi, pri nas bi se pa nabadalo in še kaj hujšega.
bonk.gif


467716-post_slo.gif
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik sanco pravi:
Jst rajši naložim ATV na prikolico in grem na hrvaško. Celo občine so organizatorji ATV srečanj, kjer je potem vožnja po gozdnih in travniških poteh. Ob poteh pa domačini, ki vabijo na gemišt. Smo hoteli pri nas naredit nekaj podobnega in je po objavi že drugi dan klical gospod inšpektor... seveda ni inšpektor sam izvohal za dogodek.
Prepričan sem , da v gozdu moj atv naredi manj škode kot nekajtonski stroj ki vleče hlod za seboj...

Verjetno bi tudi meni dvignilo pokrovko, če bi po moji zemlji brez mojega dovoljenja vsak dan drkal s kros motorjem. Pešce pa vedno povabim na špricer
cheer.gif

ja samo nekajtonski stroj dela koristno dejavnost, ATV je pa, vsaj v primerih, ki so omenjani rekreacija oz zabava, ne gre za delo v gozdu?
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
seveda je škoda. pa ni samo ena špura prek travnika ampak 10, 20 ali pa se lovijo pa valjajo tam in potem je še bolj potacano
potacana trava , da se je ne da kositi
pa kolesnice od biciklov, avtomobilov, ker überwagen ja ne moreš pustiti nekje ob cesti. POtrebno, da ge na sredi travnika posavit, pa še par fotkic narediti pa na fejsbuk nalimat
ta narod je brez kulture in olike
table pa tudi ne bi nič pomagale, ker bi morale biti na 2 metra nastavljene ( sicer pa ne vem zakaj bi naj bile )
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
OK, samo ni ekvivalence: na eni strani neolikan, glup folk, na drugi strani vietnam style booby trap. IMO je tu precej velik razlog za nesporazume slaba informiranost, saj folk, ki ne kmetuje, ne ve, čemu panika zaradi potacane trave, uničenega gozda itd. Potem so pa valda še de.bili, ki jim je pač vseeno, samo IMO so ti v veliki manjšini.