Kaj je to folk prizadet

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.280
4.789
113
Citat:
Uporabnik twinman pravi:Ne misli razpravljat ampak bi rad samo odgovor na vprašnej o škod
Kdor kosi s strižno kosilnico (princip stare BCS-ke), ne more niti rahlo shojene trave nikoli pokositi. Ne boš verjel, kaka jeba je s tako kosilnico pokositi seno tam, kjer so se malo zabavale kokoši. Zato kdaj komu zavre in se sosedje med sabo sprejo.
Seveda pa finančne škode ni prav velike. Če vso slovensko letno kmetijsko rastlinsko proizvodnjo prodamo s travo vred, dobimo verjetno za eno žepnino javnega sektorja (torej letni regres). Mislim, da je najbolje, da se vsi prestavimo tja, ker se drugo tako ali tako ne splača.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
nisem rekel, da podpiram takšne pasti
sicer pa kaj veš kaj je človeku bilo, da se je tega lotil
ampak ravno debili povzročajo največ težav
s krosarji brez tablic rijejo po travnikih, gozdovih.. samo, da je malo adrenalina namesto, da bi šli v avion vrglo dol padalo , malo počakali poem pa skočili brezpadala se razume 2 ali trije za enim padalom . če to ne bi bilo dovolj adrenalina potem pa so res bogi.
občasno kak celo malo zmanjša hitrost ko gre mimi folka, da ljudje ne dobijo kamna v glavo. ampak ti so v manjšini
se ne bi čudil, če bo kdaj kakšen tak krosist dobil kroglo v betico
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
sej imaš prav... ampak spet nimaš. Še enkrat. Ne gre se za to, da če nekdo stopi pol metra iz poti na privat lastnino. Gre se za to, da kar naenkrat postane del travnika, njive... bla bla.... pot, steza.... za kolesarje, sprehajalce.... sprehajalce psov.... itd. In kakšna je škoda??? Malo večja, kot če bi jaz k tebi prišel v LJ in ker bi zaradi utrujenosti malo "zalegel" v tvojo dnevno sobo. Pol bi pa šel. A sem kakšno škodo naredil??? (Upam, da razumeš primerjavo in da ne zameriš)
Gre se enostavno v celi debati za to, da ne more pol LJ, MB, KR...bla bla....iti s polnimi kombiji koles, polni avti psov ...itd..priti nekam na podeželje in šibajo po travnikih, njivah... zaparkirajo vse ...itd. In problem je, ko nekateri kraji postanejo že kar turistična znamenitost v smisli "uuu, je tam pa tam fajn..... smo mel piknik na sred travnika, otroci so se skrival v veliki travi, pa mal smo koruze nabrali in krompirja in pekli, psi so se zlaufali in pa še eno turo smo naredil s kolesi po okoliških gozdovih, travnikih...itd. Smeti smo pa tud na kup zmetal, ker ni košev za smeti". In tako vsak vikend??? A še lahko govorimo, da ni škode?? Samo poglejte si parkirišča kakšna so. Zraven košev zmetane smeti. Table so pa za neumne ljudi. Na vsak korak postaviti tablo "prepovedano kolesarjenje po privat zemljišču" je neumnost. Označene so kolesarske steze. Po javnih poteh pa tak ni problena nobenega.
Bodimo realni.... jaz ne morem pri tebi v dnevni počivat, ker je tvoja lastnina, razen če mi dovoliš. Drug ne more po nekih kmetijskih površinah delati zgoraj omenjene stvari, ker ni njihova lastnina oz, če jim lastnik dovoli imeti piknik in vse njihove dejavnosti.
PS. Sej ni nobene škode tudi, če je sosed poročeno sosedo mal "pohopsal". Če pa mož izve, je pa cela piz...ija.
lp
PS Kar se pa krosistov tiče. Država ne najde prostora, kjer bi se lahko vozili po brezpotjih. Je pa menda najbolj množičen moto hobi.
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Dej ne nabijaj no.....pokaži mi starša, ki bo v visoko travo danes spustil otroka da se igra, oz. po tvoje vesele množice, ki se bodo kar sred nepokošenega travnika valjale in tacale in plesale po travi do kolen. Prosim lepo.
Povej koliko je to škode?? Evri, bale sena, karkoli....samo daj mi neko merilo za "škodo".!?!
Se mi je kar zdelo da gre za škodo v drugi obliki......
Pa še to, če ne veš zakaj bi označil svojo lastnino na jasen način, zaboga kako pričakuješ da bo nekdo vedel?
rolleyes-1.gif

Aja ne....sej vsi itak zanalašč pridejo uničevat tvoj tavnik, ker te osebno poznajo in ti želijo vsega hudega. Počasi se bo iskristaliziralo, kaj je v bistvu problem v vsej stvari.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Dejmo ne pretiravat....enostavno ne verjamem, da je vsak lepši kraj v Sloveniji že postal Šmarna Gora. Zganil se ne bi noben, pa kaj pametnega ukrenil za skupno dobrobit (vaške skupnosti). Kako tudi bi, ko so največkrat med sabo pokregani, pa je še full fajn dokler samo sosedu po travi tacajo. Je pa tud fajn, da je zunanji sovražnik vsak vikend na voljo.......tipično za nas.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Poslušaj.....vzdrži se vrednostnih sodb in če nisi v stanju realno povedat kakšna škoda je nastala, potem se ne pritožuj. Jaz nikomur ne tacam travnikov ali prestopam lastnine brez dovoljenja. Dokazuješ pa se lahko z žalitvami še naprej, če ti to pomaga skozi dan. Lepe praznike želim.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83

Če je tako, pojdi pa na Šmarno Goro. Ne vem zakaj tukaj pišeš.
Pa ne ti tukaj o nekih vaških skupnostih. Ljubljančanom (z vsem spoštovanjem do Ljubljančanov) vse drugi naredijo... še kositi jim ni treba-jim drugi), po podeželju bi pa pametni bili...
O kmetijah ne veš NIČ.
...itd.
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Kaj jaz vem in kaj ne vem ne moreš sodit. Sem pa iz debate zasledil naslednje:

- da so neoznačene kmetijske površine in travniki na udaru obiska meščanov (prednjačijo zgleda Ljubljančani)
-da je povzročena ogromna škoda brez možnosti podanja ocene le te v nekih okvirih!?!
-da je ok nastavljat ostre pasti in še vse kaj drugega!?!
-da morajo prišleki ostati samo na cesti
-da bi bilo bolje, da sploh ne pridejo!?! (kdo jih pa rabi....)
-da v povzročanju škode prednjačijo lastniki dragih avtomobilov (kakor da nimamo tudi v mestih, na prakingih ali na avtocesti z njimi problemov)

Skratka običajne teme z neobičajnimi praksami.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Kaj jaz vem in kaj ne vem ne moreš sodit. Sem pa iz debate zasledil naslednje:

- da so neoznačene kmetijske površine in travniki na udaru obiska meščanov (prednjačijo zgleda Ljubljančani)
-da je povzročena ogromna škoda brez možnosti podanja ocene le te v nekih okvirih!?!
-da je ok nastavljat ostre pasti in še vse kaj drugega!?!
-da morajo prišleki ostati samo na cesti
-da bi bilo bolje, da sploh ne pridejo!?! (kdo jih pa rabi....)
-da v povzročanju škode prednjačijo lastniki dragih avtomobilov (kakor da nimamo tudi v mestih, na prakingih ali na avtocesti z njimi problemov)

Skratka običajne teme z neobičajnimi praksami.
evil.gif

Veliko si narobe zasledil:
-Kako bi pa morale biti označene??? (Ni nujno da Ljubljančani)
-A še oceno škode bi ti morali računati?? To dela cenilec kmetijske stroke.
-Ni res
-Da ali ustavtiti za na to namenjenem prostoru
-Rabimo jih ne, če pa pridejo pa tud ni narobe le če si ne lastijo nekaj in ne delajo škode (ki ni izračunana ob uri odhoda)
-Mogoče. Ne vem. Odvisno kaj je za koga drago. (če so pa z njimi že problemi v mestih.... potem se pa strinjamo)

Glej prjatu, v moji okolici, je ogromno urejenih piknik placev, kolesarskih stez, nekih planinskih, sprehajalnih, kolesarskih poti.
In veliko teh "Ljubljančanov" , ki ni nujno da so, je čist OK. Potem pa uletijo kakšni, ki se sparkirajo nekje na privat.... majo piknike....psi laufajo po okolici (generatorji) .... za seboj pa pustijo malo smetišče. In tem je namenjena ta tema.
In če ti spadaš v skupino, ki se drži nekega lokalnega reda, ki ni nujno da je s tablami označe kaj se ne sme, je pa označeno kaj se kje sme (piknikplaci), je brezveze, da se razburjaš, ker idioti so obstajal in bodo obstajal in takšni lahko potem tud od koga dobi z "lopato", preden bo obračunana škoda.
Tudi je res obratno, da se marsikateri kmet razburja, če da nekdo samo otroka lulat v bližnje grmovje. Kar pa res ni nič kaj takšnega.
Avtor teme je pa dal dogodek, ki se je res zgodil in je res absurden.
pa lep vikend
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
KSZ

Bom še svoje mnenje o tej temi napisal. Dejstvo je, da se čut za lastnino in medčloveško razumevanje enostavno vedno bolj izgublja. In ta proces je bistveno hitrejši v mestu, kot pa na vasi. Čeprav žal tudi tam poteka. Če bi bilo samo malo razumevanja in spoštovanja lastnine in soljudi, potem ne bi bilo nobenih težav. Ampak tega ni več.

Par primerov:
- vas Podgorje pod Slavnikom: obiskovalci so stalno zaparkirali dostope do hiš tam živečih, parkirali na vrtovih, itd. Na koncu so jim uredili parkirišče (na lastne stroške), pa se še vedno najdejo pametnjakoviči, ki morajo parkirat 20 metrov bližje vzponu. Mislim WTF? Greš na pohod in moraš parkirat skoraj na cilju ali kako?
- pred našim blokom je bil širok pločnik (1 meter pločnika, 2 metra zelenice, cesta). Stalno so gor parkirali osebki (sosedje) in ko je bil dež je bilo vse usrano od blata in samo blato (namesto, da bi bila gor zelenica). Niso pomagali pogovori, javna obvestila, itd. Nič. Potem so zelenico zbetonirali in postavili gor betonska korita. Sedaj je konec s tem. Pa ni samo to, da so uničili zelenico: zraven (pol metra proč) je prehod za pešce in mularije nisi videl zaradi avtomobila. Na istem mestu je tudi križišče in zaradi parkiranega avtomobila skoraj nisi videl, kdo ti prihaja iz desne strani. Bedakom se ni dalo nič dopovedat in to ob dejstvu, da je vedno prazno parkirišče 20 metrov proč.
- v Ljubljani (se mi zdi, da na Kardeljevi) so stalno parkirali avtomobili po zelenicah. Tudi redarji jih niso pregnali. Bilo je kot, da bi šel na tankovski poligon. No, zadevo so končno rešili s količki. Spet, treba parkirat čim bližje, ker it 100m peš je pa že kriminal, a ne? Se spomnim kakšnih 10 let nazaj, ko se je en na sredi zelenice (ob robu je bilo že vse polno) pred FDV-jem zakopal v blato: poklical AMZS se je tudi avtovleka zakopala. Potem druga je šele oba povlekla ven; globoke sledi pa so tam ostale za skoraj leto: res fajn.
- parkiranje pred trgovinami: pred skoraj vsako trgovino vidiš avtomobila na invalidskih parkirnih mestih ali pa tik pred vrati; nekaj metrov proč pa prosta parkirna mesta. Zakaj? A je to normalno? Očitno žal precej ljudem je normalno, da to delajo.
- zadnjič gledam, ko sem šel čez ene hribe in sem opazil zanimivo zgodbo: se odcepi od ceste gozdna pot in na polovici gozdnih poti so bili na sredini poti parkirani avtomobili s ''tujimi'' tablicami. WTF? S tem je tip praktično zaprl gozdno pot. Pa kje ti je pamet, da greš to naredit?
- zadnjič sem na enem hribu doživel tole: pot gre okrog travnika, ampak ne: zgažena je že direkt čez travnik. Torej spet: greš na pohod in potem iščeš bližnjice? Zakaj? Isto se dogaja recimo v mestih: imaš zelenico in vse okrog poti, ampak ne, treba je udarit počez, ker tako prišparaš 3 sekunde.

Še en drugačen primer: imamo eno gozdno parcelo, ki nima svoje poti: pot je vedno obstajala preko druge parcele (travnika) in se tudi uporablja za spravilo drv. Ampak, na parceli se dela čez zimo, ko ni košnje. Sedaj, ko je trava začela rasti se ne dela, ker s tem uničuješ travo (pa tudi, če je vredna 5 centov) lastnika. In to ob dejstvu, da je tista pot tam od vedno. In tudi nima veze ali bo lastnik kosil ali ne. Enostavno ne greš, ker uničuješ lastnino drugega. Če bi bilo nujno, bi ga šli povprašat in sem prepričan, da bi se dogovorili. Ampak ni potrebe, ker se splanira tako, da ni treba.

Sam enostavno ne vidim, kako bi lahko te zadeve spremenil, ker žal tudi mlajše generacije povzemajo zgled starejših. Sicer nepovezano, ampak zadnjič v LJ vidim, ko je en kmalu padel z biciklom in mu padejo stvari dol. Mimo se pelje mularija z avtom, odprejo okno in se mu v obraz smejijo na ves glas. Kaj sploh še lahko narediš pri takih?

Vzorci obnašanja so žal taki in niso omejeni zgolj na podeželje, ampak se ''pomembneži'' tako obnašajo tudi v mestih. Le da je tam to bolj vsakdanje, kot na vasi in zato ne izstopa toliko.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Ja jaz sem tak, da se vedno obnašam po lokalnih pravilih. Kjerkoli po svetu. Drugače pa dobro napisano in me veseli, da je neko obojestransko razumevanje v tej zadevi vseeno prisotno. Na žalost pri nekaterih vedno bolj obstaja samo črno in belo.
Lepe praznike.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Kaj jaz vem in kaj ne vem ne moreš sodit. Sem pa iz debate zasledil naslednje:

- da so neoznačene kmetijske površine in travniki na udaru obiska meščanov (prednjačijo zgleda Ljubljančani)
-da je povzročena ogromna škoda brez možnosti podanja ocene le te v nekih okvirih!?!
-da je ok nastavljat ostre pasti in še vse kaj drugega!?!
-da morajo prišleki ostati samo na cesti
-da bi bilo bolje, da sploh ne pridejo!?! (kdo jih pa rabi....)
-da v povzročanju škode prednjačijo lastniki dragih avtomobilov (kakor da nimamo tudi v mestih, na prakingih ali na avtocesti z njimi problemov)

Skratka običajne teme z neobičajnimi praksami.
evil.gif

1. jst po tvoji zemlji ne mislim in ne bom hodil brez predhodnega tvojega dovoljenja.
2.če ti bom jst dovolil boš lahk po moji zemlji hodil.
3.če ti jst ne bom dovolil in boš ti vseeno tacal po mojem travniku ti bom naklepal batine
5 mene tvoja zemlja ne zanima in zaradi tega tud tebe naj moja ne zanima in NE SILI TAM KJER NI TREBA.
6 če boš šel pa na policijo ker sm te nagonu je velika verjetnost da še enkrat batine kasiraš
evil.gif
bomo vidl kdo bo prej odnehal.
7.če bi pa rad tacal SI PA SVOJ TRAVNIK KUPI PAMETNJAKOVIČ
stupid-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Dejmo ne pretiravat....enostavno ne verjamem, da je vsak lepši kraj v Sloveniji že postal Šmarna Gora. Zganil se ne bi noben, pa kaj pametnega ukrenil za skupno dobrobit (vaške skupnosti). Kako tudi bi, ko so največkrat med sabo pokregani, pa je še full fajn dokler samo sosedu po travi tacajo. Je pa tud fajn, da je zunanji sovražnik vsak vikend na voljo.......tipično za nas.
Te povabim na en voden ogled, kaj je uspela ena (skregana) vaška skupnost narest v treh letih?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.068
5.374
113
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
6 če boš šel pa na policijo ker sm te nagonu je velika verjetnost da še enkrat batine kasiraš
evil.gif
bomo vidl kdo bo prej odnehal.

čene prej boš takrat odnehal, ko bo plačilni nalog ali poziv od sodišča v kaslcu
smile-1.gif
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Proba nj..pa bomo vidl.

Pa če me bi vprašal mene če ima lahko piknik na mojem travniku bi mu seveda dovolil....ne maram pa buzerantov kateri mislijo da je vse njihovo in da ne treba lastnika nič vprašat.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
To je ja fajn, da ni privat lastnine, saj si vsi želimo socializma in skupne lastnine.