Kaj je to folk prizadet

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Obdelovalna površina gor ali dol...če boš hodil po mojem travniku in mi stacal travo te imam vso pravico užgat z bukovim remelnom...red mora bit.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
aplauz.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.995
2.525
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
Obdelovalna površina gor ali dol...če boš hodil po mojem travniku in mi stacal travo te imam vso pravico užgat z bukovim remelnom...red mora bit.

Sicer te podpiram ampak žal ne verjamem, da imaš v naši državi pravico do tega.
Folk pri nas je pa res prizadet, enostavno jim ni jasno, da privat lastnina ni od vseh. Kaj je to neka posledica od socializma opranih buč kjer naj bi bilo vse od vseh ali je slovenski narod samo tako zelo debilen? Morda celo oboje?



Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Ignoranca folka je res brez meja, ampak na take špice se lahk nabode in ubije majhen otrok , ki gre slučajno na sprehod z mamico. Če bi bil moj pobijem kmetavza in celo njegovo zalego ... pa me prov boli k.... Tisti, ki to postavlja, naj malo razmisli o možnih posledicah, tudi za svoje zdravje....

Prav ampak ti in mamica bosta naprej živela s tem, da sta zaradi svoje ignorance in nespoštovanja tuje lastnine zgubila otroka. Je vredno?
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.394
2.474
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
gr69
Poznaš razliko med travnikom in pašnikom ?
Ter kateri zakon prepoveduje prehod čez travnik.

Jaz jo poznam - žal pa velika večin drugih je ne.

Še izvleček iz ZKZ - 5. člen

Pravna ali fizična oseba, ki je lastnik, zakupnik ali drug uporabnik kmetijskega zemljišča (v nadaljnjem besedilu: lastnik, zakupnik ali drug uporabnik kmetijskega zemljišča) mora na svojih, zakupljenih ali drugače dodeljenih neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih dopustiti drugim čebelarjenje, lov in rekreativno nabiranje plodov prostorastočih rastlin, zelnatih prostorastočih rastlin, gob in prostoživečih živali v skladu s predpisi ter dopustiti prosto gibanje drugim osebam po neobdelovalnih kmetijskih zemljiščih, če se s tem ne povzroči škoda.

Povzročitelj škode na zemljišču ali pridelku je odškodninsko odgovoren lastniku, zakupniku ali drugemu uporabniku kmetijskega zemljišča oziroma pridelka v skladu s predpisi.

Pa še poudraiul sem kjer je dovoljen "prost" prehod.

In še enkrat - travnik JE obdelovalno kmetijsko zemljišče in s tem je PREPOVEDAN "prost" prehod. Po pašniku se pa lahko sprehajte kolikor se želite - dokler ne delate škode. Aja - pa ograjeno ali ne nima nobene veze (hint: namen ograje na pašniku ni onemogočiti vstop - ampak preprečiti pobeg živine, ki se pase).

Pa še ON: past iz prvega posta je definitivno prenevarna.
Ampak če bolje razmislim - to niti ni past ampak doma narejeno orodje za prezračenje travnika in ga je kmet pač po uporabi pustil ležati na svojem travniku.
tongue-1.gif
 

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
12
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
In kaj imaš ti sploh za tacat na tujem zemljišču ?

Preberi si peti člen.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO541#

Zdj ga pa še razloži osebno ...da vidim kako znaš ta člen prebrat.

Travnik ni obdelovano kmetijsko zemljišče. In če gre 1 človek 1x peš po njem, ne povzroča škode.
Ker ti kot lastnik moraš na sodišču dokazat, da ti je točno tainta človek s točno določenim prehodom preko travnika povzročil merljivo materialno škodo, zaradi katere ga tožiš. Good luck with that.

Če gre eden ni nobenega problema, če ti pa cele vikende hodijo preko travnika celi stampedi človeške govedi je pa problem. In to ne, da bi šli eden za drugim, oni morajo it vštric. Res misliš da ni nobene škode pred košnjo? Imamo brunarico na eni planini in vem o čem govorim.

In takim res ni druge pomoči kot lata preko hrbta.
1997716-konj.gif
 

Priponke

  • 1997716-konj.gif
    1997716-konj.gif
    8,4 KB · Ogledi: 179

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...

na kmetovanje se sicer ne spoznam, lahko si pa predstavljam, da kak grdo gledajoč bik za ograjo odvrne arogantne naduvane mešæane brez spoštovanje do tuje lastnine
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
pa kaj hočte eni dokazat??? Kaj je kmetijsko, kaj ni kmetijsko ... da lahko hodite kjer koli se spomnite, ko zapustite svoje blokovsko naselje...itd. A je takšen problem hoditi, kolesariti po poteh, urejenih stezah..... al ste eni zateženi. Pa škoda gor ali dol. Res ni problem v tem, če kdo kdaj gre. Ampak kolone nekih "trimčkarjev", nabiralcev nekih sadežev, največ pa firbcev.... pa ne!!
Jaz sem šel enkrat s kolegom po ljublan "biciklirat" (kao), pa tud nisma letela čez dvorišča, zelenice, parke, vsepovprek. Pa še na pivo nisma mogla, da ne bi kolesa zraven za mizo parkirala. Da nam ne ukradejo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.039
1.127
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
Obdelovalna površina gor ali dol...če boš hodil po mojem travniku in mi stacal travo te imam vso pravico užgat z bukovim remelnom...red mora bit.

Sicer te podpiram ampak žal ne verjamem, da imaš v naši državi pravico do tega.
Folk pri nas je pa res prizadet, enostavno jim ni jasno, da privat lastnina ni od vseh. Kaj je to neka posledica od socializma opranih buč kjer naj bi bilo vse od vseh ali je slovenski narod samo tako zelo debilen? Morda celo oboje?

Glede na to, da ni tako samo pri nas, ampak tudi v celem kupu sicer zelo kapitalističnih držav, tvoja teorija ne drži.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.039
1.127
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik vandrovec pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
In kaj imaš ti sploh za tacat na tujem zemljišču ?

Preberi si peti člen.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO541#

Zdj ga pa še razloži osebno ...da vidim kako znaš ta člen prebrat.

Travnik ni obdelovano kmetijsko zemljišče. In če gre 1 človek 1x peš po njem, ne povzroča škode.
Ker ti kot lastnik moraš na sodišču dokazat, da ti je točno tainta človek s točno določenim prehodom preko travnika povzročil merljivo materialno škodo, zaradi katere ga tožiš. Good luck with that.

Če gre eden ni nobenega problema, če ti pa cele vikende hodijo preko travnika celi stampedi človeške govedi je pa problem. In to ne, da bi šli eden za drugim, oni morajo it vštric. Res misliš da ni nobene škode pred košnjo? Imamo brunarico na eni planini in vem o čem govorim.

In takim res ni druge pomoči kot lata preko hrbta.

Vem kaj je problem ampak na sodišču lahko ganjaš enega za enkrat čez. In ne moreš dokazal da je škod povzročil prav (in samo) on z tistim enim prehodom. Motoristu, ki ti je razkopal travnik s kors zadnjo gumo, to ni problem dokazat. Pešcu pa je.

Sem pa zgleda zamenjal travnik in pašnik kar se obdelovalne površine tiče.
 

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
12
18
Saj preko pašnika, ki je ograjen s pastirjem in je gor živina ne bo nihče šel.

Po hribih se ponavadi (vsaj pri nas) sredi poletja enkrat kosi, potem pa pase, tako da pitajboga, kako se pravilno imenuje.
grin1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik vandrovec pravi:
Saj preko pašnika, ki je ograjen s pastirjem in je gor živina ne bo nihče šel.

:
ker mislijo, da je bik vmes
grims-1.gif

Citat:
Po hribih se ponavadi (vsaj pri nas) sredi poletja enkrat kosi, potem pa pase, tako da pitajboga, kako se pravilno imenuje. :D
sej ni važno, kako se imenuje.
Če nekaj ni tvoje/moje, je pač od drugega in je za pustiti pri miru.
če so pa javne poti.... pa sam šibajte (pa ne spet zdej pisat o tem, da se ne ve kaj je javna pot)
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.995
2.525
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:


Glede na to, da ni tako samo pri nas, ampak tudi v celem kupu sicer zelo kapitalističnih držav, tvoja teorija ne drži.
Katera teorija zdaj? O spoštovanju tuje lastnine? Marsikje je podobno, kot pri nas, verjamem ampak marsikje je pa tudi drugače, kot pri nas. Že samo pogled na dvorišča okoli hiš pove marsikaj. Pri nas so obvezno zagrajena in to z visokimi ograjami, mnogi imajo že kar obzidja okoli hiše. Potem pa imaš dežele, ki skoraj ne poznajo ograj okoli hiše, če pa že so to zelo nizke ograjice ali živa meja, ki jih lahko še otrok prestopi, pa tam vseeno nimajo nekih problemov, da bi si kar vsi lastili tujo zemljo, Se pa najdejo delikventi, kot povsod, ki pa pridejo s slabimi nameni na tujo zemljjo in hišo ampak takega tudi višja ograja ne ustavi.