Kaj je boljše: Bencinar ali diesel

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
sem se prej peljal z mondeotom 2002 96kw pa kazalec za temperaturo ni šel čez 1/4 tudi po 25km vožnje. toplo pa je začel pihat po 2km.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:

Za primerjavo:

Citroen Saxo, 1,5 dizel, s tankom 55l se dela okol 1.000km.

Seat Ibiza, 1,4 bencinar, s tankom 45l se dela okol 650km.

Oba avta delata vsak dan enako razdaljo in isto pot: Litija - LJ, to je cca 70km na dan. Res pa je, da Ibizo bolj tiščim
tongue-1.gif




Za razdalje nad 50km dnevno sem jaz za dizla. Dolgoročno se bolj splača.




Torej je poraba 5,5l/100km proti 6,9 v korist Saxoja. Ne vem ker model Ibize imaš vendar je Ibiza kar nekaj težja od saxoja in, če bi poleg teže upoštevala še enako varčno vožnjo bi bila razlika še manjša. Poleg tega je Saxo eden najbolj nevarnih avtomobilov v primeru trka, ki so na relaciji, ki jo delaš precej pogoste. Imaš prav dizel se bolj splača vendar jaz upoštevam še druge faktorje pri primerjavah avtomobilov.
 
Nazadnje urejeno:

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Moja Ibiza nima niti tone, dvomim, da ima Saxo kaj manj. Gre za model 2, letnik '00. Ampak opažam, da tudi ob varčni vožnji ne pokuri dosti manj. Govorimo o bencinarju zdej.
@civil: stroški vzdrževanja so pri obeh samo redni (olje, filtri, pri obeh bremze v zadnjem mesecu), nisem opazila, da bi bil dizel kaj dražji. Mogoče zato, ker je že starejši avto, kaj jaz vem.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Kakorkoli potegnes, dizl sux ce nedeals kilometrov (dosti kjilometrov, zadne case jih mores naret prevec da se splaca)
wink-1.gif


Dokler bodo cene za bencin in dizl skoraj enake se v SLo ne splaca. Razumem nemce, kjer bencine stane ~1.5€ , dizl pa ~1,3€. Tukaj se pa ze pozna.



Ravnokar sem s svojim civicom naredil 700km, povprecna poraba 6l. Torej ce ga drzis bpod VTEC-om je sparovcek.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Tudi sam mam dizla in poznam dosti takih, ki imajo dizle in živijo v mestu in ga tudi vozijo največ v mestu, pa jim je gl. Kupil sem ga pa zato ker se lepše pelje itd(sem mel tudi bencinarje), pri servisih pa ne opazim neke razlike.

Glede mestne vožnje mi še noben mehanik ni rekel oz. potrdil da bi to škodlo dizlu. Verjamem da ga nikol nisi imel.



Se pa vidi da si hondaš
grin1.gif
. Vtec pa ni glih narejen za šparanje. Si morš v zakup vzet večjo porabo, ker je narejen za teškonogaše.



lp
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Prej sem fural sluzbene avte (vsi dizli). Nisem opazil, da bi se kaj lepse pelajl
cool-1.gif


Laguna, Mercedes B, Auris, Megan.



Se najbolj sem bil zadovoljen z Aurisom , 1.4 d. Kr fajn potegne za tak motor.
 
Nazadnje urejeno:

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Moja Ibiza nima niti tone, dvomim, da ima Saxo kaj manj. Gre za model 2, letnik '00. Ampak opažam, da tudi ob varčni vožnji ne pokuri dosti manj. Govorimo o bencinarju zdej.
@civil: stroški vzdrževanja so pri obeh samo redni (olje, filtri, pri obeh bremze v zadnjem mesecu), nisem opazila, da bi bil dizel kaj dražji. Mogoče zato, ker je že starejši avto, kaj jaz vem.

Maš pri obeh servise na isto kilometrino?
Verjetno je dizlček brez turbine?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Tudi jaz ne gledam pod haubo. Kaj pa je tam tak zanimivega ? Ponavadi kupujem tak avto, da mi nebo treba gledat pod haubo
wink-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
živim v prvem naselju od turjaka proti velikim laščam... kdor pozna takonc potem so mu jasne razdalje... toliko za uvod...

zjutraj v letošnji zimi je bilo najbolj mrzlo -6 torej avto zakurblam zrgnem šipe ker je avto zunaj recimo da laufa 1 minuto največ dve... se usedem notri in odpeljem... v Turjaku iz rež piha toplo... to je cca 2km

zdej pa čakam i.d.i.o.t.a ki bo rekel da to ni res... pa nej mi on zjutraj pride šipe zdrgnit in se prepičat a po max 3 km začne toplo pihat... pa nimam nobenga webasta vozim pa na max 2500 obratih
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik netko pravi:
živim v prvem naselju od turjaka proti velikim laščam... kdor pozna takonc potem so mu jasne razdalje... toliko za uvod...

zjutraj v letošnji zimi je bilo najbolj mrzlo -6 torej avto zakurblam zrgnem šipe ker je avto zunaj recimo da laufa 1 minuto največ dve... se usedem notri in odpeljem... v Turjaku iz rež piha toplo... to je cca 2km

zdej pa čakam i.d.i.o.t.a ki bo rekel da to ni res... pa nej mi on zjutraj pride šipe zdrgnit in se prepičat a po max 3 km začne toplo pihat... pa nimam nobenga webasta vozim pa na max 2500 obratih

to ni res!

tongue-1.gif


p.s. različni ljudje zgleda različno definirajo toploto...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
potem mi pridi zdrgnit šipe in se prepričat o toploti ki jo bo tvoj čut potem strokovno definiral... dej ne seri z nekimi relativnimi pogledi in različnimi pojmovanji
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik netko pravi:
potem mi pridi zdrgnit šipe in se prepričat o toploti ki jo bo tvoj čut potem strokovno definiral... dej ne seri z nekimi relativnimi pogledi in različnimi pojmovanji

Ja sure bom se fural naokol pa šlatal dizle kak grejejo, kar se mene tiče sem jih dovolj sprobal da vem da brez dodatnega gretja gagaš.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
lapaš u prazno edini dizel ki si se ga dotaknil je domači zetor očitno...
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Citat:
Uporabnik netko pravi:
potem mi pridi zdrgnit šipe in se prepričat o toploti ki jo bo tvoj čut potem strokovno definiral... dej ne seri z nekimi relativnimi pogledi in različnimi pojmovanji

Ja sure bom se fural naokol pa šlatal dizle kak grejejo, kar se mene tiče sem jih dovolj sprobal da vem da brez dodatnega gretja gagaš.

Tudi sam mislim da nisi nobenga sprobal, ker to kar govoriš ni res. Pri traktorjih in kamijonih pa ne vem kako je
rolleyes-1.gif


lp