K: robotska kosilnica

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.985
9.672
113
kk recimo ce imas sredi trate rožice za čebelice, to rešši, AI worx add-on for bees? al kaj tretjega :evil:
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.974
2.172
113

Kaj je z njimi? Zraven dobiš šablono in navodila, kako položiti žico za odprte 90 (to so potem verjetno 270st ) in več stopinjske kote. Malo težje gre edino, če je v kotu tudi klančina, potem z originalnimi kolesi zna razriti teren. Ampak za Worxa spet dobiš bodisi terenske gume, bodisi špice.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.974
2.172
113
torej no go cono kreiraš?

Boljše, ni treba nič po aplikaciji risat, ker itak potem čisto natančno spet ne moreš narisati :)Tu položiš magnetni trak okoli vsega, česar nočeš da pokosi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.985
9.672
113
lol, lepe cene za dodatke.

sej ne rišeš po appu, zapelješ kosililnico v real life in obvoziš no go cono. potrdiš in je potem to to, lažje ne gre . nobenega magneta za 150€... ce smo ze pri tem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

damirj

Guru
9. maj 2012
4.974
2.172
113
No ja, 150€ je Off limits modul in ne trak.. Ne vem če ga dobiš zraven, ampak 20m magnetnega traku originalen Worx je 70€, lahko pa kupiš "aftermarket" za par €. Kakorkoli obrneš, še vedno je to ceneje, kot pa dodati zraven "dumb" kosilnice še 1500€ zato, da boš hodil za kosilnico in obvozil rožice, za kar boš potreboval več časa in še manj natančno bo :) Mojih 5c. Vsakemu svoje, ampak marsikdaj je tehnologija tudi bolj zakomplicirala delo, kot pa poenostavila.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.403
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
Kaj je z njimi? Zraven dobiš šablono in navodila, kako položiti žico za odprte 90 (to so potem verjetno 270st ) in več stopinjske kote. Malo težje gre edino, če je v kotu tudi klančina, potem z originalnimi kolesi zna razriti teren. Ampak za Worxa spet dobiš bodisi terenske gume, bodisi špice.

Bilo je mišljeno sarkastično.

Poglej malo nazaj mojo situacijo - cone, prehodi, ločene cone, otoki … in precej razgibano, pa še otoki se skozi leto spreminjajo. Ne da se ne da - je pa “nerodno”.

Saj na drugi lokaciji laufa husa 315 - in moram drugi teden “dodati” novo področje in otok narest. Žica je že doma, sponke in hakli tudi - bo pa časvno vzelo “duplo” več časa kot z GPSom - a dejansko to ni težava, saj tega ne počnem na tedenski bazi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
4.974
2.172
113
Vsekakor ima svoje pluse, niso pa to tako zelo veliki plusi. Nerodno je, ker se postavljaš v situacijo s husqwarno, ker ne premore nekih pametnih dodatkov za takšne situacije. Na podlagi husqwarne te zato razumem in bi tudi jaz z obema rokama pograbil lubo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.072
5.378
113
Pa dobro to nardiš prvič, če si kaj zajebal. Jaz že 7 let nisem premikal žice na 80% terena. Dodal sem par kvadratov terena, ki se po novem kosi to pa je to.
Kaj to 3x letno parcele spreminjate prodajate pa kupujete al kje je problem s tem premikanjem? Če dam neko novo drevo naj se not zaletava. Sem dodal otroška igrala, se lepo zaletava, sem dodal visoko gredo se zaletava, ... itd. Vse pa tudi ne rabi bit z žico obdelano.
Če je kaj nežnega, kaka nova sadika tanka, zabijem 4 kole okoli dokler ne ojača in gremo dalje.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.392
5.676
113
Še enkrat preberi …

Husa daleč, da je najboljša - a je, vsaj trenutno na našem koncu, edina kjer si dokaj siguren, da tisto kar (pre)plačaš (beri: ne obljubljajo gradov v oblakih) tudi dobiš. Še več - ko kaj crkne tudi najdeš nekoga, ki to lahlo popravi - predvsem nekoga, ki imq rezervne dele.

Sam sem šel na Luba 2, nimam pa nobenega namena Mammotion kriviti za “sranje” v katerem se bom znašel. Igram na karto: “Ne bo se meni pokvarilo …”.

In ja - husa (no - vsi “standardi”) bodo slej kot prej morali nekaj riskirati ali se sprijazniti, da bodo “zaostali”.
Je pa to vse skupaj odraz današnje družbe - vse takoj in zdaj in najboljše in skoraj zastonj.

Mimgrede - kje je Uberovo samovozeče vozilo?
Zadnjič ti je auto-update zmešal lubo 2 med košnjo, se jih ne da izklopiti ?
RTK postajo ti je tudi updejtal ?
Jo dodaš v aplikaciji kot lubo, samo dosti blizu moraš biti.

In po updejtu pravijo naj bi ugasnil lubo&rtk izštekal iz elektrike ter spet prižgal, torej auto-update ni prav nič preverjal, če je to sploh primeren čas za update (ni bil sploh).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.403
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
Ni sploh opcije “autoupdate” - ker autoupdate sploh ne obstaja.
V aplikaciji javi, da je update na razpolago - in moraš update pognati.
Meni je RTK “izklopilo”, ker ne zaznala, da obstaja update (pitaj boga kdo in kje je zahebal v logiki - ker ob prvem updatu RTK tega obnašanja ni bilo) - in ja, imam RTL dodano v aplikacijo, saj drugače sploh vedel ne bi, da obstaja update.

So pa take “neumnosti” rezultat hitrega razvoja in nekoordiniranega dela dev timov - eni delajo na RTK, drugi na Lubi, tretji na appih - in če nimaš koga, ki usklajuje, imaš pa nekoga, ki pritiska, da morajo updati čimprej ven - imaš to, kar trenutno dela Mammotion - bin there, done that … v bistvu vsakodnevno doživljam.
Aja - ko, no, če bodo to osvojili, bo tudi cena zrasla … QA pač stane.