K: robotska kosilnica

luka51

Guru
16. avg 2007
14.070
5.376
113
da še to dodam
Ne vozi se vedno po isti poti. Razen takrat ko se zgubi. Gre do najbližje žice in ji sledi dokler ne skapira kje je potem se pa odpelje do dela kjer še ni pokosil. Zaj pa ajde, če si ti dal sredi trave nek večji predmet, recimo 2x2m, bo videl, da nekaj ni tak kot ma v spominu in bo šel preverit kje je. Takrat se pa res vedno pelje po isti poti in se lahko ob žici poznajo kolesnice. Pa na začetku prve dve tri košnje ko se še uči terena bo malo več vozo po žici, da skapira mapo. Zunanje meje mu tak določiš z prvim obhodom, ko gre okoli ostale otoke se pa potem v prvih košnjah nauči kje so. Ko ma pa enkrat mapo v spominu pa zna prav lepo odvjugat med vsemi ovirami do sektorja, ki ga želi pokosit. Kosi vedno po sektorjih in vedno 90° glede na prejšnjo smer košnje v tistem sektorju.
Če bi bila kosilnica bolje narejena bi kupil še eno tako. Glede na vse probleme in konstrukcijske felerje kar so meli sem jo pač menjal z Husqvarno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.403
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
Še enkrat preberi …

Husa daleč, da je najboljša - a je, vsaj trenutno na našem koncu, edina kjer si dokaj siguren, da tisto kar (pre)plačaš (beri: ne obljubljajo gradov v oblakih) tudi dobiš. Še več - ko kaj crkne tudi najdeš nekoga, ki to lahlo popravi - predvsem nekoga, ki imq rezervne dele.

Sam sem šel na Luba 2, nimam pa nobenega namena Mammotion kriviti za “sranje” v katerem se bom znašel. Igram na karto: “Ne bo se meni pokvarilo …”.

In ja - husa (no - vsi “standardi”) bodo slej kot prej morali nekaj riskirati ali se sprijazniti, da bodo “zaostali”.
Je pa to vse skupaj odraz današnje družbe - vse takoj in zdaj in najboljše in skoraj zastonj.

Mimgrede - kje je Uberovo samovozeče vozilo?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.070
5.376
113
Tak je neki "tehni friki" bojo valda gledali vedno kaj ponuja največ preko aplikacije in nekih tehnoloških rešitev pa nevem kaj vse. To pač more bit preprosto.
Jaz sn Boscha tudi vzel Connect, niti slišat nisem htel, da tega ne rabim. Valda da bom na telefonu vido, ki je, pa kolko je pokosila, Kolk še ma baterije, pa da jo lahko domov pokličem, pa kolko ur je že naredla pa nevem kaj še vse... Ampak pol po mescu dveh treh pa vidiš, da tega ne rabiš oziroma ne uporabljaš. Daš to fazo novosti in igračkanja skozi in na koncu ugotoviš je ve kaj rabiš to, da kosilnica dela :) Pri Automowerju niti razmišlal nisem o X verziji.
In če pogledaš večino kupcev teh kosilnic jih zanima to, da pokosi. Zato se pa tudi ni premaknilo kaj dosti naprej na tem področju.

Dajmo času čas in bomo vidli. Jaz še vedno mislim, da bojo butaste kosilnice še vedno ostale v večini.
 
27. jan 2022
5.203
1.943
113
Eh dajte, dajte. Pri tašči smo žico trikrat položili (preložili) v roku dveh mesecev, ker vedno je bilo nekaj kar njej ni bilo všeč. Zabijali smo jo s plastičnimi klinčki na pol metra (ja smo jih 200 dokupili) v zelo na kratko pokošeno travo - še z ročno kosilnico. Po dveh letih je še OK, lepo jo je trava prerasla in to je to.

Razumem, da vam jo kdo z nožem prereže, ampak sama od sebe nima kaj crknit!?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.985
9.671
113
to je no brainer...

jaz sem pri cca 2000m2, milijon otokov in con, + nakloni v vse smeri in terase. ;)
 
27. jan 2022
5.203
1.943
113
Ja jaz imam tako na vikendu, pa še ena "meja" bi bila zraven škarpe in po zadnjih testih na prejšnji strani, bi se vsak dan vozil tja pobirat Lubico z asfalta in kupoval silver tape. :evil:
 
  • Haha
Reactions: damirj
27. jan 2022
5.203
1.943
113
A nisi pogledal video testov na prejšnji strani?

Zgubi signal/elektriko/whatever in se odpelje dol po travi in preko škarpe 30 -150 cm na asfalt.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.985
9.671
113
ja, ampak to je anomalija, da zgubi nekaj.
Sosed je imel stalno na cesti žicarja, ker se mu je preko žice zapeljal na eni točki in potem rumble po škarpi... torej... next.