Je res tak podn - TAXI LJ

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
tisto mal vrat ki jih manjka je pa tut brezveze...
a sem slišal narobe al imajo v nemčiji proizvajalci avtomobilov prav modele npr. mondeo
narejene za taxi službe.
to bi mogli narediti pri nas pa bi bilo ok.

Prav si slisal - ta staro E-class (verjetno tudi novo) si lahko tovarnisko dobil v "rahlo posrano rjavi" Taxi-barvi z original vgrajenim stikalom zraven prestavne rocice za Taxi lucko prizigat
smile-1.gif
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.562
29
48
Taksist nima kaj določat, kdaj bo izbran. Če pride do situacije za taksi, si magari izberem srednjega, pa četudi bo sprednji izvisel. Stvar svobodne izbire.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
ja samo te bodo vsi za ta prvim zavrnili. Kar lahko mirne volje storijo pa ce se ti na glavo postavis. Taka so pravila igre med njimi. Peljal se bos s prvim ali pa se ne bos.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Lev ima npr. črne Vianote z zatemnjenimi stekli ter nekaj eclass. Austria Trend hotel prav tko črne BMWje in nekaj Mercedesov itd. So zavohali tržno nišo in furajo dobro. Je pa pogača dokaj omejena, ker smo mali.

Teli Vianoti so verjetno še iz slovenskega protokola iz časa predsedovanja EU, predvidevam? Avtomatik, zatemnjena stekla, usnje...

Kompas jih je pokupil cel kup, pa rogaški hoteli jih imajo nekaj...

Sicer pa kar nekaj agencij fura door-to-door taksi službe, predvsem za tuje goste - avto točno ob uri, srednji razred, voznik govori jezik potnikov... Je pomoje kar drago, ampak se očitno izplača.
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.056
1.135
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
ja samo te bodo vsi za ta prvim zavrnili. Kar lahko mirne volje storijo pa ce se ti na glavo postavis. Taka so pravila igre med njimi. Peljal se bos s prvim ali pa se ne bos.

V bistvu te ne smejo. Če ne verjameš, vprašaj tržnega inšpektorja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
taksist lahko zavrne voznjo. Ko bom doma ti poiscem se pravno podlago. Oz ti rece da ne dela in je na pavzi. In ne bo sel noben ukrep skozi tudi ce inspektor kolo zaplese okrog avta.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.911
1.368
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Lev ima npr. črne Vianote z zatemnjenimi stekli ter nekaj eclass. Austria Trend hotel prav tko črne BMWje in nekaj Mercedesov itd. So zavohali tržno nišo in furajo dobro. Je pa pogača dokaj omejena, ker smo mali.

Teli Vianoti so verjetno še iz slovenskega protokola iz časa predsedovanja EU, predvidevam? Avtomatik, zatemnjena stekla, usnje...

Kompas jih je pokupil cel kup, pa rogaški hoteli jih imajo nekaj...

Sicer pa kar nekaj agencij fura door-to-door taksi službe, predvsem za tuje goste - avto točno ob uri, srednji razred, voznik govori jezik potnikov... Je pomoje kar drago, ampak se očitno izplača.
smile-1.gif

Detajle ne vem. Za tiste pri Levu vem, da so črni, temna stekla in usnje, to drži. Očitno se jim splača, ker vidm vse manj taksistov pred hoteli višje kategorije oz sem videl, da imajo neke pogdbe s taksisti, ki imajo boljša vozila, prepoznaš jih samo po taxi tabli na strehi, nalepk nimajo oz nekaj malega napsanega, na drobno. Ne vidim se s petih metrov recimo.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
taksist lahko zavrne voznjo. Ko bom doma ti poiscem se pravno podlago. Oz ti rece da ne dela in je na pavzi. In ne bo sel noben ukrep skozi tudi ce inspektor kolo zaplese okrog avta.

Ob tem sem se spomnil na tale vic:

Taksi parkirisce na Trgu svobode v Mariboru. Do taksija pride en mozakar in taksista vprasa, koliko stane voznja do Slovenske Bistrice.
"Tri jurje!" odgovori taksist.
"Uf, jaz imam pa samo dva jurja. Me za ta denar lahko peljete tja?"
"Ni sans. Tri jurje ali pa gres pes!"
"Kaj pa ce me vseeno peljes in ko bosta ta dva jurja porabljena, me das tam ven?"
"Okej, skoci not."
Taksist ga pelje in pazljivo kontrolira taksimeter. V kraju Polskava se izpise stevilka 2000. Taksist ustavi: "Tak, dva jurja sva zanucala."
Zunaj je lilo kot iz skafa. "Glej, kak dezuje! Prosim, pelji me se teh nekaj kilometrov, da ne bom po takem pesacil ..." ga prosi fant.
"Ni sans! Mars; vun!!"
Fantu ne preostane drugega, kot da izstopi in gre naprej pes. Cez en teden se isti fant spet pojavi na Trgu svobode. Stopi do enega taksista in rece: "Tri jurje vam dam, ce me pelje&s do Slovenske Bistrice in se tri ti dam, ce mi ga pofafas.
"Mars, prase! Gobec ti bom razbil!"
Fant gre se do petih taksijev na tem parkiriscu, vsem postavi isto vprasanje in vsi mu priblizno isto odgovorijo
Potem pride do svojega "znanca" taksista in mu rec "Cuj, tri jurje ti dam, ce me peljes do Slovenske Bistrice, pa se tri ti dam, ce se veselo smejes in pomahas svojim prijateljem ."



evil.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Da te civilizirano pocaka ko prides na Brnik, te spoka v avto, odpelje do hotela in te potem cez teden po potrebi vozi po sestankih. Ne pa da prides iz hotela in se pokas v Modusa. :S

Nisem se še kdaj peljal z njimi, ampak na Brniku je vedno parkiranih par takih mercedesov/audijev/bmwjev z vozniki v oblekah in TAXI tablo na strehi.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.911
1.368
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Da te civilizirano pocaka ko prides na Brnik, te spoka v avto, odpelje do hotela in te potem cez teden po potrebi vozi po sestankih. Ne pa da prides iz hotela in se pokas v Modusa. :S

Nisem se še kdaj peljal z njimi, ampak na Brniku je vedno parkiranih par takih mercedesov/audijev/bmwjev z vozniki v oblekah in TAXI tablo na strehi.

To so pa čisto drugi kalibri, tam veljajo posebna pravila
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
predvsem pravila da jih je pol v sorodu in da se morajo vsi strinjat da prides zraven. Vozila kot taka so podobna marsikateremu iz taksi drustva ljubljana (zmajcki), osebna urejenost pa je stvar voznika (ce bo urejen ga bodo imele stranke raje), tudi v lj je marsikdo urejen.

Posebna pravila veljajo tudi v tem, da imajo pod eno eno tarifo vec tarif, torej zamenja tarifo, pa ti se vedno pise ista stevilka tarife. In to preverjeno drzi, majo tud na ceniku to zavedeno, je pa take zadeve moc fino zlorabljati
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
ksz
Ja, tale članek ni nič napihnjen, taxiji v LJ so v k**cu.
Sam se vozim z njimi vsaj 2x na teden in sem do sedaj videl že milorečeno svašta. Metro je največji poden - vozil sem se že z avtom, ki je bil spredaj kar lepo razbit, vozniki, ki niso znali slovensko, voznikom, ki je med potjo j**al mater šefu in mi razlagal, da je taxi bolj kot ne njegova krinka, itd. Intereks je podobna zadeva, Intertours malo boljše. Laguna je kul in nisem imel slabih izkušenj, drugače pa že nekaj časa nucam Taxi LEGENDE. Super tarifa, super osebje, v redu vozila... Je pa res, da ni tako velika firma in da moraš dostikrat čakaaati.
Dobiš pa lahko umazan taxi pri vseh teh službah.

Na glavni postaji je obup. Štartnina je če se ne motim 5€? Pa še to te furajo črni, v razmahanih starih kripah, ajde da bi dobil novo e,s -klaso, ampak ne. Bi bilo pa tudi meni všeč, če bi bili vsi iste barve, če ne zaradi drugega pa zaradi izgleda mesta... Vse smo nekaj zrihtali, na tem področju pa nula.

Aja, tisti taxiji, ki so pred hoteli... Kolikor sem jaz videl, to cele dneve samo stojijo? Pred Slonom, Unionom, Levom itd.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
princip pred hoteli je skoraj identicen kot na zelezniski.

Legende majo taksije ki sicer vozijo tudi za intertours itd... Intereks je bivsi euros oz bivsi intersiti. Pac menja firme ker je tud dolzen naokrog itd...

Metro je najvecji zato tudi najdes not svasta od avtov in soferjev
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
lej, tezijo ce pridejo drugi taksiji oz ce se nakljucna stranka zeli usest v taxi ki je npr iz ljubljane pripeljal stranko. Skoraj nemogoce je priti med njih (ne to ne gre tko da se kr parkiras za njih), sem zgoraj napisal kak je postopek za sprejem. In to slednje nima veliko skupnega s protim trgom. Sicer pa majo avte na nivoju tarife pa so temu primerne. Posebnost je ta, da imajo za kratke voznje posebno tarifo in ko taksimeter nasteje doloceno stevilo kilometrov avtomatsko zniza visino tarife vendar tarife ne spremeni (ista stevilka). In to se da zlorabljat. Lahko sicer vsi zatrdijo da se ne da, ampak taksimetre sem nastudiral v nulo in se da. Namrec hale04 ki je najpogostejsi ima 99 moznih tarif. Ko vnasajo tarifo dolocijo stevilko tarife in ceno. In stevilka tarife je povsod lahko 1. Ampak da ne bo panike, drugi taksisti tega nimajo, ker tisti ki taksimeter nastela tudi jamci za izdane papirje. Brnik je pac izjema ampak je to tudi zavedeno na ceniku.

Najvecji mutibarici so sahisti na zelezniski. Tam se da vse uredit, prodat ukradeno robo, kupit ukradeno robo, se kako drugo robo, dnar sposodit, you name it. In ja to bando je treba razhajkat, samo to je treba narest t urejanjem tega podrocja, drugace ne mores.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Mene zanima, kolko majo taksisti v LJ plače. Od oka.

Dovolj, da si lahko nekdo, ki ni iz LJ s tem pokrije garsonjero, stroške osnovne..?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
odvisno kok bo delal in ali bo prijavljal dobicek ali ne.

sicer pa redni 8torej tisti ki resno delajo 12 ur dnevno) imajo komot nad 1k EUR tudi do 2500 (v tem primeru pac utajijo prihodke)

Najlazje zacnes tako, da gres vozit za nekoga (najbolje v metro ker je nejvec prometa). Ko natankas avto in se odbije strosek za centralo, se ostanek deli na pol med voznika in lastnika

Lahko pa "najames" avto. v tem primeru sam placas centralo in strosek racunovodstva. potem pa vsak dan uporabe avta placas na roko med 27 in 35 eur. Od vsega kar ostane nato placas prispevke za minimalca.

lahko pase gres to zgodbo cisto sam. Se mi pa ne da pisat. glede na to da gre za cloveka ki s enima kam dat in ni prisel na nobeno drugo idejo kot taxi ali varnostnik dvomim da zadnja varjanta pride v postev.