Je res tak podn - TAXI LJ

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
ja za avto vozit ne rabis bit ravno izobrazen. Mores bit pa pameten. Ker sicer se nikoli ne bos znasel na ulicah itd... To delo ti lezi ali pa ti ne lezi.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Jaz sem od takih šihtov bil raznašalec hitre hrane, kot študent nekaj cajta. Komaj sem čakal, da sem se rešil tistega šihta.

Če je tako, kot si povedal, taksisti dost delajo, ampak tud dobro zaslužijo. Pa to je še vedno boljše, kot bit pisarniški molj z ene 900 neto v LJ s 5. ali 6. ali celo 7. stopnjo izobrazbe. Pisarniški molj ponavadi nima nobenih možnosti nadur.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
v taksiju je najlepsa stvar da ce zelis delat oz vec denarja pac delas se naprej... Pa denar je takoj, ni zamikov s placili
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
sanjala svinja o kukuruzu
wink-1.gif


poznam kar nekaj taksistov. beda nad bedo da je groza.
če naklepa 500-600€ na mesec je vesel.
ko so vozili ilegalce je bilo keša zdaj pa životarijo.
1k€ ali več... daj Apollo
priden.gif


btw...pozabil sem omeniti da jim v časih inkasanti poberejo več kot zaslužijo
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Apollo, vidim, da si dobro obveščen. Zakaj nisi raje taksist in imaš še ene 3 pod sabo. Dvomim, da kot policaj zaslužiš več, kot dobro plačan taksist, ki dost dela.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Jaz sem zadnjič enega taxista mal tko informativno vprašal, ko me je ravno peljal domov.
Je rekel, da več kot 800 € ne dobi ven, pa da se je.be.
Dela pa 12 ur na dan, 6 dni v tednu, avto je bil od firme.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.906
6.568
113
zakaj pa mislis da sem dobro obvescen? Ker sem to kar si mi ti predlagal ze cez dal
smile-1.gif
ne trudi se razumet, ker ni logicno.

Ko si enkrat v policiji, ti denar nekako ni na prvem mestu. Ce ti je, nisi s srcem v policiji in je bolje da gres delat kaj drugega.

Kar se tice denarja v taksiju: taksisti skoz jamrajo. Pa vecina so leni ko fuks. In se komot dogaja, da jih polovica vozi ko norih, druga polovica pa na pumpi kavo pije in jamra kako ni posla... Itd... Dosti jih vozi tudi zato ker so dolzni denar in tako obresti odplacujejo. Taki od lastnika seveda ne dobijo vec kot 500 eur.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Aha, bivši lastnik taksi družbe si, štekam.

Važno, da te delo, ki ga opravljaš veseli. Opazko sem dal zato, ker vem, da v policiji plače niso ravno dobre.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
899
6
18
Glede plače taxista je Apollo8 čisto prav povedal.

Če hočeš več dela je pač treba delat in to večinoma ponoči.
Kolega je bil taxist in jamral kako je slaba plača. Ja seveda, če pa je cele dneve na pijačkah in čiki ....
smile-1.gif


Sam ne vem kako fajn je bit voznik taxija. Ponoči voziš čudne modele in ne veš kdaj ti bodo še kej ukradli.
Pijani folk ti poliva in bruha po avtu in tako naprej...
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
jaz govorim iz prve roke zate pa dvomim.

tisti ki me poznajo v real life vedo da govorim iz prve roke
wink-1.gif

v eni od epizod mojega življenja sem preizkusil tudi to
klošarijo od taksiranja. delal po cele noči vikende petke svetke
in na koncu zaslužil bogatih 140k sit.
o inkasantih pa... dvakrat sem plačal en prekršek ker sem bedak izgubil
original vplačila...
apollo če ti je kdo nakladal o takih bajnih zaslužkih in ti temu verjel potem ni čudno
da imamo policaje ki te ustavijo ker si vozil 7km prehitro na odseku kje je omejitev 50kmh
in te kruto kaznuje kot najhujšega divjaka. pred tem pa prevozil cel balkan na tovorjen
z tremi kufri, torbo in ženo na motorju ki res ni predviden za divjanje. policist pa reče
""jaz samo opravljam svoje delo"
bonk.gif
... ampak to je za drugo temo
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
še danes je za večino slovencev plača nad 800€ utopija
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
še danes je za večino slovencev plača nad 800€ utopija
wink-1.gif

vem, ampak če ti praviš, da si zaslužil 140jurijev verjamem apolotu, da se sedaj da 1000, če veliko delaš
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
še danes je za večino slovencev plača nad 800€ utopija
wink-1.gif

vem, ampak če ti praviš, da si zaslužil 140jurijev verjamem apolotu, da se sedaj da 1000, če veliko delaš

verjetno se res da če delaš 24 ur na dan in imaš klona v prtljažniku ki te zamenja ko začneš spati med vožnjo.

140k sit leta 2001 ali 570€ zdaj ko jih je ene 3-4x več na cesti pa kar 2-4x več zaslužka.... ne verjamem
wink-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.042
5.887
113
KSZ

nika kovac taksist jefim.png


Nikin taksist grozil ministru?

https://reporter.si/clanek/slovenij...-jernej-vrtovec-redko-uporablja-taksi-1295012

Nekateri taksisti so se bali konkurence in pri tem, da do nje ne pride, nekateri niso zbirali sredstev. Sindikat sem celo povabil na sestanek na ministrstvo, ki pa se je končal zelo klavrno. Vmes je predsednik sindikata z visokim tonom govoril, da se nam bo zgodil Beograd, da bomo videli Beograd itd. Ne vem, kaj je imel natančno v mislih. Mogoče razbijanje in sežiganje avtomobilov in izgrede.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.242
2.419
113
Tole ni taxist. Tole je tisti zdravnik, ki je svetoval o strojih za predihavanje!
Pa kdo ga bo dobil. Samo Levi!
Pa ki je covid širil!


Knafelj.jpg