Je res tak podn - TAXI LJ

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
jaz bi končal pri tistemu kolk si plačal;-) ter da te je pač en barabon nategnil ker nisi poznal Lj.

naprej pa samo kažeš kkšna ovca si! dobr da mu nisi klical starejšega brata da ga pretepe
bonk.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Zadnjič mi je možakar (taxist) pravu kako je model izpred Slona do WTC-ja računu angležema 30€
rolleyes-1.gif
(pa ne on)
Tile izpred Slona so pa tud nateguni...
glede pranja denarja... ML, Q7 pa taxi
13.gif
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Največji problem je v tem, ker si vsak taxist lahko navije cene kolikor si pač on želi. Se pravi, jaz jutri registriram dejavnost Taxi prevozi s.p., kupim avto, dam tarifo 5€ na km in "nategujem" folk okrog. Zakaj sem dal nategujem pod navednicami? Ker dejansko nisem v prekršku, če si pa kdo ne pogleda cenika, preden se vsede v avto je pa to pač njegov problem (pustimo zdej ob strani, da ne izbere najkrajšo pot).

Kolikor mi je znano, so se predstavniki taxi društev nekaj menili z mestno občino Ljubljana, da bi postavili enotne tarife za vse taxsite po Ljubljani. To bi bilo za moje pojme še najboljše, realna tarifa pa se mi zdi tam med 1€ - 1,20€. Sam potem so se že pojavila ugibanja, da se bodo predstavniki taxi društev zmenili, in bodo vsi dala tarife na maximum. Kar pa mogoče tudi ne bi bilo slabo, tako bi lahko vsaj upali na boljši vozni park med taxisti...

Skratka, da skrajšam, jst se najraj vozim s Taxi Laguno ker imajo vozni park zelo spodoben, glede na to koliko je tarifa (mislim da je 0,77€). Tudi predsednik društva Laguna ne sprejema kar vsepovprek taxiste in naredi selekcijo že v štartu, tako da če nimaš kokr tok spodobnega vozila, odpadeš.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Ne vem, kaj imate v LJ s taksiji, v MB v ene 18 letih koriščenja nimam nobene slabe izkušnje s taksisti.

Sej so tudi v MB eni taksisti čudni, uličarji...samo, da mi hoteli napizdit, pa nimam izkušnje.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.797
6.872
113
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Ne vem, kaj imate v LJ s taksiji, v MB v ene 18 letih koriščenja nimam nobene slabe izkušnje s taksisti.

A si se ti še v Osnovno šolo s taksijem vozil?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.213
9.804
113
prej bilo na radio maribor, v mbju jih dela 3/4 na črno, kak pač pride, balkan republik..noben ne more nobenmu nič, obrtna zbornica in združenje pa si zatiskajo oči.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Ne vem, kaj imate v LJ s taksiji, v MB v ene 18 letih koriščenja nimam nobene slabe izkušnje s taksisti.

Sej so tudi v MB eni taksisti čudni, uličarji...samo, da mi hoteli napizdit, pa nimam izkušnje.

Saj je že zgoraj napisano - taksiji na klic so čisto ok. Problem so tisti pri železniški in 'črni' taksiji, ki so parkirani ponoči pred znanimi točkami od kjer ljudje potrebujejo prevoz domov. Ampak v glavnem nategnejo turiste ali preveč pijan folk. Če si 'domačin', veš koliko približno stane vožnja in v taksi brez oznak, se pač ne usedeš, preden ne izveš cene.

Še vedno pa je stanje precej boljše kot v Beogradu, kjer neukim/pijanim turistom za relacijo Novi Beograd (hotel Jugoslavij) center konstantno računajo 50+ EUR, medtem ko je normalna tarifa maksimalno 6 EUR. Eni moji znanki so lani hoteli zaračunati celo 100 EUR, ker naj bi 3 punce posvinjale taksi in stane kemično čiščenje 50 EUR.
tongue-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.911
1.368
113
Zadeva bi se morala centralizirati. En dispatch center, ki sprejema klice. V vse ostale taksije navigacijo oz dlančnika na kterem se dobivajo live podatki glede strak. Najbližji se prijavi preko tablice in zadeva je rešena. Kilomterina in vse ostalo se obračuna preko GPS-a, enotna tarifa za vse taksiste. Cenik bi se prilagajalo samo na število potnikov. Več kot je potrnikov, višja je postavka na kilometer, kar je tudi logično, saj je vozilo težje in porabi več goriva. preprosto in učinkovito.

Dispatch center pa nadzorjuje država preko ustrezne službe. V center pa se sprejeme samo ustrezne taxi službe, z normalnimi vozniki in pomlajenim voznim parkom. Omogoči se tudi samostojna taxi dejavnost, kjer se pa prepove CB postaje, izključno preko mobilnega telefona. Prav tako se takšne vrste taxi ne sme ustaviti na cesti in pobrati morebitno stranko. Takšna vozila se označi na drugačen način. Zadeva bi se hitro počistila.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Vse takšne rešitve izgledajo lepo na papirju. Tudi obstoječa zakonodaja je načeloma dovolj, da bi se naredil red. Ampak veš, kaj je pravi problem? Da imajo inšpektorji družine in plačo 800 evrov.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.911
1.368
113
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Vse takšne rešitve izgledajo lepo na papirju. Tudi obstoječa zakonodaja je načeloma dovolj, da bi se naredil red. Ampak veš, kaj je pravi problem? Da imajo inšpektorji družine in plačo 800 evrov.

Takšen sistem ni samo ni na papirju, ampak dejansko obstaja.Samo mi še nismo tako daleč.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Vse takšne rešitve izgledajo lepo na papirju. Tudi obstoječa zakonodaja je načeloma dovolj, da bi se naredil red. Ampak veš, kaj je pravi problem? Da imajo inšpektorji družine in plačo 800 evrov.

Takšen sistem ni samo ni na papirju, ampak dejansko obstaja.Samo mi še nismo tako daleč.

Povedati hočem, da četudi bi uzakonili takšen sistem, se v slovenistanu ne bi obnesel. Par taksistov bi ga spoštovalo, ostali bi pa še naprej hvatali krivine, ker inšpektorji niso neumni, da se bodo šli za 800 evrov izpostavljati mafiji.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Ne vem, kaj imate v LJ s taksiji, v MB v ene 18 letih koriščenja nimam nobene slabe izkušnje s taksisti.

Sej so tudi v MB eni taksisti čudni, uličarji...samo, da mi hoteli napizdit, pa nimam izkušnje.

Saj je že zgoraj napisano - taksiji na klic so čisto ok. Problem so tisti pri železniški in 'črni' taksiji, ki so parkirani ponoči pred znanimi točkami od kjer ljudje potrebujejo prevoz domov. Ampak v glavnem nategnejo turiste ali preveč pijan folk. Če si 'domačin', veš koliko približno stane vožnja in v taksi brez oznak, se pač ne usedeš, preden ne izveš cene.

V MB je vozil (nevem če še vozi) model z staro opl astro na kurilca, vožnja recimo 15km je bla okol sedem-osem evrov.
Pa če se slučajno ni javil, je poklical nazaj
hysterical-1.gif
Čista faca, v vratih je imel tamale jegre in vodko, tako da si še za pametno ceno
spil kaj preden si prišel do diskača ipd.

"Zapelji prosim na bencinsko da si vzamem cigarete"
"Ja marlboro lajt pa west plave mam če rabiš"
hysterical-1.gif


Brez taksi table, brez taksimetra, plačaš vnaprej in te pelje, deluje samo na podlagi tel. klica. Od ust do ust in
mislim da je ogromno vozil.


So pa taksiji fukjeno predravi, pa čeprav pri nas furajo as low as 0,75€/km.

Matematika je preprosta;


Naročim si pico recimo pri Piceriji Roma do Pobrežja, kar je od oka 7 kilometrov.
Model pripelje pico za 7,5€ (vračunan karton).
Prevozim isto traso s taksijem (najcenejšim); štartnina evro, kilometrina in čas ko stojima na semaforih in nabija meter,
ni šans da me za 7,5e pripelje do točke. (okol 9e bo realno)

Gostinec pa je moral kupit testo, plačat picopeka, pico spečt, plačat voznika, bencin, obraba avta; za manj dnarja.

Me razumete? Fascinantno.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
371
6
18
Jaz predno se vsedem v taxi povem kam bi želel iti in da me zanima cena. Pride 1 taxi 8€, pride drugi taxi 10€, pride 3. taxi 5€. Mu rečem če se lahka zmenma brez računa za 4€. Vozi sine!
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Jaz v Ljubljani kličem zmeraj na centralo Taxi Laguna, nima veze ali pride tačrn ali kakšen deda, do sedaj so bili zmeraj prijazni, vožnja normalna, cena pa tud čist normalna po taximetru.

Pred leti sem imel slabotno babico samo nekam za odpeljat, pa se je zgoraj napisano podjetje tudi zelo izkazalo (že vnaprej so vedeli za neke lokalne zapore cest).

Sem se pa dve leti nazaj prijetno nasekan sredi noči usedel v taxi avto tačrnega, pa mi je računal od Kongresnega do Most 15 €.
jezen.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
5+ let nazaj se mi je konstantno dogajalo, da sem dobil zmesanga taksista.. od tega, da je mel model volnene dekce na sedezih (cist nov a4, jajca..) in je opozarjal kako vrata zapiramo, do tega da sta se 2 avtomobila iste sluzbe naslonjena en na drugega rinila pri rdeci luci na bavarcu. svasta. se mi zdi da se je stanje zadnja leta izboljsalo, le cene so sle gor:) sicer mam enga svojga, ce pa ni frej pa metro ali laguna.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.335
3.761
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Vse takšne rešitve izgledajo lepo na papirju. Tudi obstoječa zakonodaja je načeloma dovolj, da bi se naredil red. Ampak veš, kaj je pravi problem? Da imajo inšpektorji družine in plačo 800 evrov.

Takšen sistem ni samo ni na papirju, ampak dejansko obstaja.Samo mi še nismo tako daleč.

V Kijevu pokličeš taksi in dobiš takoj povratni SMS kateri avto te pride iskat, registrska in čez koliko časa bo tam... Precej kul.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
V Kijevu pokličeš taksi in dobiš takoj povratni SMS kateri avto te pride iskat, registrska in čez koliko časa bo tam... Precej kul.

Ni treba hoditi do Kijeva, imaš že v Beogradu podoben sistem. In smo tako ali tako ugotovili, da "normalni" taksiji sploh niso težavni. Problematični so črni, ki jih je pa v obeh zgoraj omenjenih mestih več kot dovolj. Samo tako, da se ne bi kdo prehitro navduševal nad tem kako imajo pa v "manj razvitih državah" to bolje rešeno od nas...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V novem sadu so mi lokalci svetovali naj se nikoli ne usedem v taksi na katerem piše samo Taxi...

Imajo pa nek crveni taksi (ali neka barva pač, sem pozabil
grin1.gif
) in tisto je ok