Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Slovenski trg je itak specifičen ker se od ogledov ne da živet, potem se moraš pa influencersko prostituirat. Vidim pa tudi na tujih kanalih, ki jih že dalj časa spremljam da postaja tole klasika. Kanali ki so bili včasih "neodvisni" so danes postali nesnaga za prikrite reklame. In fora je da v takih primerih pride interes s strani "marketinga" in ne obratno.

Tudi prej omenjeni fehtar Komotar ima malo drugačen modus operandi kot se vam zdi. Tiste terme so mu že zdavnaj ponudile zastonj dopust (pa roštil za kolege, pa kaj vem kaj se mu še očita da je sfehtal), samo to seveda stane in potem mora on v zameno 3 tedne drsat v vsako temo toplice na kanalu in "navidezno" spraševat kaj pa kako, zadaj pa itak stoji sponzor, ki je jasen šele v zadnjem "krogu" oglaševanja.

Dajmo najprej razčistiti, kdo sploh je vplivnež. Komotar Minuta? Katarina Benček? Lepa Afna? Kdo? Dejsvo je, da mi vplivnežev nimamo. Ker smo ena mala vas. Nimam Davida Beckema, Ronalda, ipd. Že res, da bodo bejbe verjento kupile neke cunje, ki jih reklamira Benčkova, ampak to ne zaradi nje, ampak zato, ker si lažje vizualizirajo kako cunje na nekom zgledajo in seveda zato, ker obvezno sledi koda za popust.

A bo kdo kupil avto Mercedes S, BMW 5, Audi A8, ali pa Renault Clio zato, ker ga promovira Komotar? Ne bo. Ker prvič njega gleda pretežno tista ciljna skupina, ki si te avte želi, pa si jih ne more kupiti. Kot drugo ne gre za impulzivni nakup.

In bolj verjamem, da imajo oglaševalci več od ene Benčkove, kot pa od Komotarja. In zakaj marsikod dela z vplivneži? Še posebej avtomobilisti? Zato (žal), da si kupijo mir. Pa prosim, ne mi govorit, da temu ni tako. Poglejte objave in povejte, kdo od novinarjev je šel kdaj s svojim avtom na dopust? Nikoli. Že mesece naprej vpijejo, kdaj gredo na dopust in si zrihtajo avte. Pa ni nihče n eupa na glas povedati, da avta ne dajo, ker potem kar naenkrat ni več tako dobre. A je kdo od vas že najšel vlog od Komotarja, kjer bi karkoli skritiziral? Ga ni. Ker tudi on ve, da če bo sikal, ne bo več naročnikov. In potem gre to z roko v roki.

In kaj re npr. razliko od Benčkove in Komotarjem; Benčkova pove; sva dobila brezpalčen hotel in naredila promocijo. Ma O.K.. Tudi Komotar, pač je šel v toplice. Ma nič narobe. Naj pove, sem poklical v toplice in dobil brezplačen vikend paket. Ne mi pa nabijat, oh in sploh ker vemo, da ste prodane duše.

Je to poklic prihodnosti? Morda. Težko pa v Sloveniji, ker nas je premalo, da bi se od tega živelo. Zastonj avto, zastonj počitnice, zastonj superge, zastonj vrata, zastonj gume (za Darka), pa fak no; s znate še kaj zaslužit, ali se samo fehta. Isti modus operanci je imel Filip (Acrobatic). Je bobil od Summita avto, čez 14 dni je avto postal oglasna deska sponzorjev. Od avta, pa vse do jogija, ure in spodnjih gat.

To niso noveni influcencarji. Zame je influcencar nekdo, ki s svojo pojavo in podobo na nekaj vpliva. Vplivaš pa lahko samo takrat, kot si neodvisen in ti ljudje sledijo. Terme Olimija so meni super. In če mi ne projatelj reče, da je nekam šel in bil zadovoljen, mu verjamem. Če pa mi to rečen en Komotar, Benčkova, ali pa Filip pa pač ne, ker vem, da to nakladajo zato, da imajo kaj za jest in pit.

Vam raje ne povem kako je bil Komotar besen, ker je moral s svojim avtom letos na morje. Oz. je žel na morje s testnim, pa ga je moral vmes vrniti. Hudič je to, če si odvisen od drugih.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Če gledaš s strani teh ki.mu dajo tedn toplic v zameno za reklamo.
Jih stane bore malo. Da mu termin k ni polno bukiran kar je pa tam pojedel ali pa koristil extra je pa prakticno na celotno.količino nič.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Saj zato pa Slovenci, ki hočejo živeti od Youtubea in podobnih stvari vsi štartajo z angleščino. Kaj je že tista v Skandinaviji Sara ali nekaj takega. Mio naročnikov. Potem lahko živiš od tega, v Sloveniji ni šans.
Sicer pa je en od atmosfercev (očitno ne Komotar) pravil, kako je šel s testnim Ford Transitom v Grčijo na dopust. Kak te je to super kombi, full udoben, nisi nič utrujen. In to govori o tisti drvarnici, kjer ti zadek čez vsako luknjo skače kot bi bil lojtrnik in ne avto. Se mi je obračalo, ko sem poslušal to.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Saj zato pa Slovenci, ki hočejo živeti od Youtubea in podobnih stvari vsi štartajo z angleščino. Kaj je že tista v Skandinaviji Sara ali nekaj takega. Mio naročnikov. Potem lahko živiš od tega, v Sloveniji ni šans.
Sicer pa je en od atmosfercev (očitno ne Komotar) pravil, kako je šel s testnim Ford Transitom v Grčijo na dopust. Kak te je to super kombi, full udoben, nisi nič utrujen. In to govori o tisti drvarnici, kjer ti zadek čez vsako luknjo skače kot bi bil lojtrnik in ne avto. Se mi je obračalo, ko sem poslušal to.
Res je. Jure Gregorčič. Dela na AMZS, kot neodvisna institucija, ni da ni... Potem pa njihov novinar fehta za avte in dela reklamo na IG zase in reklamira Kercher. Pa ponovno, nič narobe, če bi napisal, da gre za sponzorirano objavo. Ne mi pa srat potem z novinarsko strokovnostjo.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.951
113
Od kdaj so pedri očetje? Ker, da gledaš mladega očeta na youtubu nemoreš bit glih normaln strejt ded. žal...

Seskualnost nima veze. Po moje je kakšna frustracija vmes. Pač ko imaš otroke ga ne moreš ravno srati kot si ga prej. Pa ti je idol en, kateri drajsa v hribe z novim GTIjem, na morje z Mercedes kombijem, vmes malo Porša voziti... Zvečer pa nekaj obrniti na roštilju pred odhodom v toplice, kjer še kaj pove o zoomu na novem Kitajskem telefonu. Otroci pa začuda niso sitni.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Dajmo najprej razčistiti, kdo sploh je vplivnež. Komotar Minuta? Katarina Benček? Lepa Afna? Kdo? Dejsvo je, da mi vplivnežev nimamo. Ker smo ena mala vas. Nimam Davida Beckema, Ronalda, ipd. Že res, da bodo bejbe verjento kupile neke cunje, ki jih reklamira Benčkova, ampak to ne zaradi nje, ampak zato, ker si lažje vizualizirajo kako cunje na nekom zgledajo in seveda zato, ker obvezno sledi koda za popust.

A bo kdo kupil avto Mercedes S, BMW 5, Audi A8, ali pa Renault Clio zato, ker ga promovira Komotar? Ne bo. Ker prvič njega gleda pretežno tista ciljna skupina, ki si te avte želi, pa si jih ne more kupiti. Kot drugo ne gre za impulzivni nakup.

In bolj verjamem, da imajo oglaševalci več od ene Benčkove, kot pa od Komotarja. In zakaj marsikod dela z vplivneži? Še posebej avtomobilisti? Zato (žal), da si kupijo mir. Pa prosim, ne mi govorit, da temu ni tako. Poglejte objave in povejte, kdo od novinarjev je šel kdaj s svojim avtom na dopust? Nikoli. Že mesece naprej vpijejo, kdaj gredo na dopust in si zrihtajo avte. Pa ni nihče n eupa na glas povedati, da avta ne dajo, ker potem kar naenkrat ni več tako dobre. A je kdo od vas že najšel vlog od Komotarja, kjer bi karkoli skritiziral? Ga ni. Ker tudi on ve, da če bo sikal, ne bo več naročnikov. In potem gre to z roko v roki.

In kaj re npr. razliko od Benčkove in Komotarjem; Benčkova pove; sva dobila brezpalčen hotel in naredila promocijo. Ma O.K.. Tudi Komotar, pač je šel v toplice. Ma nič narobe. Naj pove, sem poklical v toplice in dobil brezplačen vikend paket. Ne mi pa nabijat, oh in sploh ker vemo, da ste prodane duše.

Je to poklic prihodnosti? Morda. Težko pa v Sloveniji, ker nas je premalo, da bi se od tega živelo. Zastonj avto, zastonj počitnice, zastonj superge, zastonj vrata, zastonj gume (za Darka), pa fak no; s znate še kaj zaslužit, ali se samo fehta. Isti modus operanci je imel Filip (Acrobatic). Je bobil od Summita avto, čez 14 dni je avto postal oglasna deska sponzorjev. Od avta, pa vse do jogija, ure in spodnjih gat.

To niso noveni influcencarji. Zame je influcencar nekdo, ki s svojo pojavo in podobo na nekaj vpliva. Vplivaš pa lahko samo takrat, kot si neodvisen in ti ljudje sledijo. Terme Olimija so meni super. In če mi ne projatelj reče, da je nekam šel in bil zadovoljen, mu verjamem. Če pa mi to rečen en Komotar, Benčkova, ali pa Filip pa pač ne, ker vem, da to nakladajo zato, da imajo kaj za jest in pit.

Vam raje ne povem kako je bil Komotar besen, ker je moral s svojim avtom letos na morje. Oz. je žel na morje s testnim, pa ga je moral vmes vrniti. Hudič je to, če si odvisen od drugih.

ti marketing razumeš samo kot, da more neposredno ustvarjat prodajo.

pa ni glih tak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ja, itak ni več isti, ampak bolj je bil na reply, da je pri enih konec lajfa, ko je žena in otroc, še vedno sledi nekem svojim idejam, zanimiva vozila (občasno), tale čoln zdaj tripajo... in podobno. Priznam tudi, da ne poznam kaj je prej snemal (razen občasnih videjih). je pa bilo bolj pristno v Marcus časih.
Sledim z eno oko.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Resnično mislite da so marketinški prijemi brca v temo? Že to da sedaj na alterju debatiramo o tem je odlična reklama. In ne, ni vsaka reklama namenjena direktni prodaji.
Malce da razčlenimo....npr te "famozne" toplice. A bi dali "sobo in hrano" temu Komotarju ali ne, je razlika v stroških firme v rangu cca 100€ ali manj (realni stroški). Plačilo npr 30s oglasa v prime timu je v rangu par k€ če ne par 10k€. Velikanska večina gledalcev oglase ali prevrti ali gre vmes scat. Realno je ogledov morda par tisoč. Tale video si je ogledalo npr. 10.000 ljudi ali več.... Razlika v ceni je? Marsikdo bo v toplicah srečal tega Komotarja in bo dodatno razložil prijateljem, znancem,....
Bodo toplice zaradi tega direktno kaj na boljšem? Ne, ne bodo pa na slabšem. Dolgoročno postavljajo brand in podzavestno v dolgoročni spomin postavljajo lastno ime. Ko vas kdo kdaj kje vprasa naštej 5 slovenskih term, bodo Olimje skorajda zagotovo na prvo žogo zravn. A je to zaradi lastne izkušne, izkušnje frenda/familije, Komotarja ali prime time reklame/jumbo plakata pa sploh ni važno. Doseg reklame zaradi teh morda 100€ stroškov je pa pri Komotarju hudo hudo visok.

Adidas, Nike, McDonald's, Apple, Samsung,... potrošijo velik del svojih prihodkov za marketing, pa so globalno poznane znamke. Delež za marketing se pa vsako leto veča in veča. Škoda ker ne zaposlijo kakega alter svetovalca kateri jim bo povedal da so milijarde zmetane tja brez veze.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tomi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
recimo za Teslo nisem videl nobene reklame. Samo infulence non stop, od vernikov. Tak da odličen poslovni model.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.951
113
Malce da razčlenimo....npr te "famozne" toplice. A bi dali "sobo in hrano" temu Komotarju ali ne, je razlika v stroških firme v rangu cca 100€ ali manj (realni stroški).

V temi se je pisalo, da za vlog o avtu dobi sladke 3 jurčke. Močno dvomim, da bi šel tja 2x prespat in se malo namakati za đabe. Ali pač.

Glede izpostavljenosti se strinjam - ampak spet - investiraš v SEO, smart adds. Vpišeš terme v iskalnik in prvi zadetek bi že bile Terme Bober. In če je ponudba dobra, bo gost predlagal Terme Bober svojim kolegom na delu, prijateljem...

Ni treba razlagati, da si tam srečal Kontrolorja Minuto ali Kul Dedka & Babi.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
V temi se je pisalo, da za vlog o avtu dobi sladke 3 jurčke. Močno dvomim, da bi šel tja 2x prespat in se malo namakati za đabe. Ali pač.

Glede izpostavljenosti se strinjam - ampak spet - investiraš v SEO, smart adds. Vpišeš terme v iskalnik in prvi zadetek bi že bile Terme Bober. In če je ponudba dobra, bo gost predlagal Terme Bober svojim kolegom na delu, prijateljem...

Ni treba razlagati, da si tam srečal Kontrolorja Minuto ali Kul Dedka & Babi.

Ja, kot npr Nike-ju, Adidasu, Under Armorju nebi bilo potrebno plačevati Ronaldotu, Mesiju, Uefi, Fifi in malemu milijonu podobnih na stotine milijonov letno......bi investirali v smart adds, optimizacijo brskalnikov,......
Tudi če bi želeli posneti kako reklamo, nebi potrebovali svetovnih zvezdnikov za težke milijone, bi bil kak generičen belec/črnc/azijec/....čist OK ali pač?
Pa so Nike/Adidas/....ipd cunje, obutev, ipd. dovolj kvalitetni, da ti kak prijatelj, sosed ali kdorkoli že lahko pove, da se splačajo. Zakaj potem milijardni proračuni za marketing?

Pa da ne bo pomote, meni hudo dol visi za slovenske t.i. influenserje, Komotarja pa sploh spremljam ne...... So te terme/avto znamke/karkoli ga plačuje pač zgruntale da se splača..... Pa ne sam njemu, verjetno še kupu drugim "mešalcem" megle poleg.

Meni dodatni ekstrem, bolj kot influenserji, so mi gejmerji. Folk donira, pa gleda nekoga kako igra igrice..... Ufff.... Tu še influenser izpade kot kredibilen poklic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in tomi