Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

jazjazjaz

Zelenc'
30. maj 2020
1
5
3
Dajmo se malo pogovarjati o ""influencerkah""

Zakaj je prišlo do tega, da (ne bom omenjal in delal promocije) osebe delajo reklamo za 200 različnih šmink in pudrov, prodaja najstnicam meglo in to starši tudi dovolijo?

Kako smo do te faze prišli, da teh nakladačev in napol nagih deklet, ki se spustijo tako nizko ne brcnemo v rit?

... in potem pride še do dobrih poizkusov, kot so : Vplivneži padli na testu: promovirali so dietni napitek s cianidom, če kdo ne ve kaj je cianid naj malo pobrska.

Dober primer v Sloveniji so ženske naredijo en AFP tečaj, ki ga ima vsaka druga Slovenka, ker je to v trendu. Potem objavlja ritnice in kako ima oh in sploh dietne obroke in na koncu postane še licencirana osebna trenerka, ki prodaja drugim najstnicam meglo. :bruh:
 

B81

22. jul 2007
34.269
8.816
113
Širjenje in učenje zdravega načina življenja se žal izgubi med poskusi doseganja višje gledanosti, kar se na našo srečo doseže "z ritnicami", kot praviš :evil:
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
ferdo, ti pa si s tem izdal da:
- "slovenćina ne uporabljam"

Skloni much? Pri zanikanju se uporabi rodilnik. Zgleda si eden izmed influencerjev, ki kaže ritnice in pije cianid
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.138
113
Ne, ne, Ferdo ni tak :poreden: On poizkuša biti drugačne sorte influencer :evil:
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Dajmo se malo pogovarjati o ""influencerkah""

Zakaj je prišlo do tega, da (ne bom omenjal in delal promocije) osebe delajo reklamo za 200 različnih šmink in pudrov, prodaja najstnicam meglo in to starši tudi dovolijo?

Kako smo do te faze prišli, da teh nakladačev in napol nagih deklet, ki se spustijo tako nizko ne brcnemo v rit?

... in potem pride še do dobrih poizkusov, kot so : Vplivneži padli na testu: promovirali so dietni napitek s cianidom, če kdo ne ve kaj je cianid naj malo pobrska.

Dober primer v Sloveniji so ženske naredijo en AFP tečaj, ki ga ima vsaka druga Slovenka, ker je to v trendu. Potem objavlja ritnice in kako ima oh in sploh dietne obroke in na koncu postane še licencirana osebna trenerka, ki prodaja drugim najstnicam meglo. :bruh:
To je globalizacija. To so današnji standardi.
In svetovna reklama.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Vsak hrepeni po tem, da bi bil čim bolj priznan. Eni pač to počnejo z nabiranjem lajkov. To, da ob tem pozabijo na dostojanstvo in bi za všeček prodali še lastno mater, jim ni ovira. Krasni novi svet.

Dokler lahko joške pa riti zastonj gledam, me ne moti
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Motiti te bo začelo, ko bodo to tvoji otroci gledali to in bodo videli v tem "idole". In vse sošolke bodo hotele take biti in potem je otroku težko biti "drugačen" (beri: normalen).

Puhel je postal ta svet. Izgubljamo vrednote. Veliko povedanega, nič vsebine. Sama "fasada". Jaz to vse preziram.

Spremljava z ženo kakšne "šolske debate na raznih socialnih omrežjih", vsi ful zgovorni, pametni, sami smajliji pa srčki... Ko pa so govorilne ure, pa nobeden z nikomer ne spregovori. To ti je ta realnost.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
JAbe, s tem vprašanje si izdala:
- "google ne uporabljam" : AFP
- "bi se malo rekreirala"

Res nisem googlala... Sem vedela, da mi bo eden to naprej vrgel. Povsem upravičeno, ampak ni hudic če ima vsaka druga baba to narejeno, da si bom pač pustila tole razložiti.

Druge alineje ne razumem. Da imam željo se rekreirat ali da se ne?

Ps
Influencerji so prepakirani beverli hils brende pa dilani. Kva smo pa mi kot najstniki sanjali. Nic novega pod soncem, samo druga embalaža. Enim ostane, pa gre v zagrenjenosti, ko realnost vseka, drugi malce drugače sprioretizirajo življenje in to postane nepomembno.
 

B81

22. jul 2007
34.269
8.816
113
Hmm...ze Ahil je bil influencer...vedel je, da ne bo prisel ziv nazaj, ampak je vseeno sel, ker je verjel, da this war will never be forgotten nor will the heroes who fight in it...vsi skupaj eni attention whores :)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Taoko kot fake news bi bilo treba tudi te influencerje malo kontrolirat, če že ne prepovedat. Svoj čas sem spremljal Komotarja, pa sem še tega skenslal. Vse od prvega do zadnjega so en glupi EPP. Zinejo to kar jim drugi plačajo. Če jim 50 eur pokažeš bi še drek hvallili kako diši. Sicer pa zakaj bi gledal avše če imamo Alter :)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Problem je v dvojnih standardih za moske in zenske, vzpon feminizma in v tem, da se zenskam pusti delati vse. Od malih nog dalje so princeske in bohnedaj, da jo uzalis. Pri vecini zensk je problem, da ko se zbudi je prva misel kaj me bo danes uzalilo, na koga bom lahko jezna in spustila svoje travme. Zenske rabijo nekoga, ki jih vodi in tle prvo padejo na testu fotri, ki svojim hcerkam vse dovolijo. Ker so sami copate in se pustijo voditi od zenske. Vecinoma imajo probleme z materjo, ki jih nadzira, fotra pa od nikoder. Zacaran krog.

V bistvu je komplet zahod zasel v to krizo. Zenska emocije, moski logika. Moski ustvarja, zenska porablja, rusi. Sedaj je pa vse en drek in vsi enaki kar nikoli ni bilo res in nikoli ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Dokler bo iskanje - kako uspeti in biti uspešen, bo ponudba - takole delamo mi influencarji.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
A veš kako gre? Če ne bi obstajali ljueje, ki jih gledajo, potem bi tudi ''influencerke'' šle nazaj v kafiče delat. Tako so pač ''influencerke'' in so za to plačane.
Tako da, ko se boš naslednjič spraševal, zakaj je prišlo do tega, poglej okrog sebe in vprašaj tiste, ki jih gledajo, koliko imajo v glavi. Pa čeprav jih gledajo samo zaradi ritnic (imaš vsaj enega takega zgoraj).
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
A veš kako gre? Če ne bi obstajali ljueje, ki jih gledajo, potem bi tudi ''influencerke'' šle nazaj v kafiče delat. Tako so pač ''influencerke'' in so za to plačane.
Tako da, ko se boš naslednjič spraševal, zakaj je prišlo do tega, poglej okrog sebe in vprašaj tiste, ki jih gledajo, koliko imajo v glavi. Pa čeprav jih gledajo samo zaradi ritnic (imaš vsaj enega takega zgoraj).
Točno. Ljudje so dejansko veliko doma in brez pametnega dela. Pa brskajo in klikajo. Nekateri pač zaslužijo od tega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Še tole bi dodal: ne bi rekel, da gre za nategovanje. Pač prodajajo neko storitev, nekomu je neumna do konca, drugim na ustrezni ravni pa je top deal, ki si ga tudi zaslužijo.
Meni gredo le občasno na jetra, ker moram občasno zapirat oglase. K sreči jim očitno v roku dneva, dveh zmanjka keša za oglase in “izginejo” :). Sem pa že par znank, ki so delile to sranje, odpikal in je mir.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
A veš kako gre? Če ne bi obstajali ljueje, ki jih gledajo, potem bi tudi ''influencerke'' šle nazaj v kafiče delat. Tako so pač ''influencerke'' in so za to plačane.
Tako da, ko se boš naslednjič spraševal, zakaj je prišlo do tega, poglej okrog sebe in vprašaj tiste, ki jih gledajo, koliko imajo v glavi. Pa čeprav jih gledajo samo zaradi ritnic (imaš vsaj enega takega zgoraj).
To je delno že res. Ampak kdo naseda tem influencerjem? Otroci, najstniki, mamice kofetarke, torej predvsem tisti brez visoke samopodobe in razgledanosti. Za večino mi itak dol visi, kar me pa moti, je da lahko vplivajo na moje otroke. Koliko se trudim da jim kažem pravo pot v življenju, mi jih ti z lahkoto enega klika skrenejo v napačno smer. Saj vem, tudi "ulica" to z lahkoto dela, ampak za to še ne potrebujem pomoči YT-ba.