Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Mejduš... Mi o volku, on mi flikne na FB fotko familije tako, da sem skoraj fous, kljub temu, da drugače pri nas je večerjo, ker če ne bo brez...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.011
2.732
113
Do tell more :)
Verjetno je ciljal na strani, ki predvidevajo kateri Lego kompleti bodo z leti najbolj pridobivali na ceni zaradi omejenosti serij v katerih so bili izdani. Seveda, mora biti zadeva originalno zapečatena, sem pa tudi jaz že zasledil, da obstaja kar veliko ljudi, ki si s tem želijo našparati penzijo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.011
2.732
113
Evo, v bistvu je to vse skupaj, samo trpljenje! Poleg tega, da moraš čez pol sveta tablete trogat, se morš še stalno seliti iz enega resorts v drugega…
 

Priponke

  • 2613D87F-838B-4E8C-8EE0-E455D09FBBE0.jpeg
    2613D87F-838B-4E8C-8EE0-E455D09FBBE0.jpeg
    551,9 KB · Ogledi: 405
  • C1967FE9-EBD5-49FF-8D4E-C39CF2B231A5.jpeg
    C1967FE9-EBD5-49FF-8D4E-C39CF2B231A5.jpeg
    424,5 KB · Ogledi: 404

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.011
2.732
113
Travel ustvarjalec! :valjamse: Če ne bi bil na ležalniku bi s stola padel. Kaj pa ustvarja? Še reklamni letak od resorta je bolj ustvarjalen.
Ej!! vzami to nazaj! Ona se trudi. Pa ti s sabo vlači kolagen, torbice in ostale bedarije brez “katerih ne moreš” in imaš čist slučajno kodico za popust!

Zakaj za vraga ne občudujemo zdravnikov, znanstvenikov, raziskovalcev… dandanašnje pa mule občudujejo in sledijo babe, ki jim je edini uspeh, da so se pripravljene vsak dan slikat in kazat joske in rit v kopalkah,… svet gre res v kuratz.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.011
2.732
113
Kako gre že tisti komad: Zaustavite zemlju, silazim!
 

Priponke

  • 663BE200-B04E-42AE-8D4F-56F6AFB24B62.jpeg
    663BE200-B04E-42AE-8D4F-56F6AFB24B62.jpeg
    267 KB · Ogledi: 223

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.920
9.614
113
Predvsem lokacija kleti in kdaj grest kaj na dopust :) :)

Resno: kako filtriraš nakupe in kako se zadržiš, da ne sestaviš?
Odležat mora een 5 let, če rabiš likvidnost si v riti in delaš izgubo. Falit ne moreš s SW, in zdaj po novem z ICON serijo za "odrasle"... pa mal moraš spremljat kaj je zanimivo in kaj ne, mal predvidevat itd...recimo tehnic avti so kar popularni , ampak vseeno ne dajo tolk... porš kupljen pred leti za 200€ se danes prodaja za 700. Sam preden to obrneš, pa poštnine, pa vsekani kupci...pa provizije raznim spletnim stranem itd... NI za vsakega, dejansko moraš pozabiti tisti denar in nekam spravit, rabiš prostor. Osebno se lepo obrnejo seti med 50 in 100 € seti za 400 se pač težje, nima folk toliko denarja.
Pravilo je pa standardno, čim ceneje kupit (kar je danes tudi težje, lego je še celo dvignil cene, ker pač) in potem odležat in čim dražje prodat.
Na spletu in YT boš ponavadi videl samo dobre prakse pa kak folku rata, onih žalostnih zgodb, ko pač ne gre, se ne kaže, jih je pa verjetno bistveno več.
Aja, da ne odpreš. jekleni živci, al pa da enostavno da nimaš več prostora :evil:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.893
2.445
113
Koliko takih lokacija pa ima tista evinalepotirnica - tam, ko je resort, pa ona na plaži?

Ampak, da firma, - ki prodajo tiste pizza grile za na teraso fotra - pade na njegove fore.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.105
9.334
113
40
MB
Odležat mora een 5 let, če rabiš likvidnost si v riti in delaš izgubo. Falit ne moreš s SW, in zdaj po novem z ICON serijo za "odrasle"... pa mal moraš spremljat kaj je zanimivo in kaj ne, mal predvidevat itd...recimo tehnic avti so kar popularni , ampak vseeno ne dajo tolk... porš kupljen pred leti za 200€ se danes prodaja za 700. Sam preden to obrneš, pa poštnine, pa vsekani kupci...pa provizije raznim spletnim stranem itd... NI za vsakega, dejansko moraš pozabiti tisti denar in nekam spravit, rabiš prostor. Osebno se lepo obrnejo seti med 50 in 100 € seti za 400 se pač težje, nima folk toliko denarja.
Pravilo je pa standardno, čim ceneje kupit (kar je danes tudi težje, lego je še celo dvignil cene, ker pač) in potem odležat in čim dražje prodat.
Na spletu in YT boš ponavadi videl samo dobre prakse pa kak folku rata, onih žalostnih zgodb, ko pač ne gre, se ne kaže, jih je pa verjetno bistveno več.
Aja, da ne odpreš. jekleni živci, al pa da enostavno da nimaš več prostora :evil:
Apollo8 da še tebe vključim ko si spraševal.

jaz sem pri lego bolj na začetku. med corono sem začel superge prodajat iz dolgcajta, pa za dodaten zaslužek, na lego sem pa prišel glih iz tega vidika, da je malenkost bolj pasivno, kupiš, pospraviš za nekaj časa pa pol prodaš.

5 let niti ni treba čakat, je pa ideja, da setom po tem ko grejo iz prodaje začnejo rast cene. zato jih pa kupuješ ko grejo proti koncu življenjske dobe ...

ful je pomembno pomoje da se zavedaš da se usa in trg v evropi ful razlikujeta, ko gledam po ebayu prodaje je tak tak ... medtem ko v usa se to res prodaja kot noro, večina na amazonu.

poleg tega pa tudi kupiš pri nas lego težko težko dobro znižan (več kot 25 % še nisem videl)

pol je pa tud še ena veja čist ločena, da kupuješ stvari zarad minifigur ki so včasih vredne tolko ko cel set, ampak to še nisem kaj prida raziskoval.

mi je pa stvar zanimiva iz vidika, da bom otroka skoz igro učil o poslu. kupiš 2 seta, enega prodamo, pa maš onega za igrat zastonj (tu pa tud jaz pridem na račun) :evil:

jaz sem kupoval večinoma star wars, nekaj kaj je šlo v pokoj lani, pa nekaj kar bo šlo letos, tak da bomo vidli ... :D
 
5. apr 2015
1.365
705
113
Je kakšen domači vloger, ki se ne snema s petih centimetrov v ksiht, se ne spakuje in ga je mogoče gledat več kot 3 sekunde? Resno sprašujem. Za komotarja je bila že pred leti taka reklama, kao influencer number one, ampak če je bil še tako zanimiv avto sem po največ dveh minutah obupal. Demurota ali hoovieja načeloma še lahko pogledam, šmija150 sem enkrat probal in je isto dosadan.

Še enkrat, resno, je kdo, ki vsebine ne nadomešča s pačenjem? In seveda, glavno vprašanje, kako zdržite?
Bit Sever pojutubaj. En boljših vloggerjev.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.767
3.621
113
Če je to eden boljših vlogerjev potem smo zares ubogi. To je tisto ko je bilo na tv in sta pol oddaje porabila zato da sta pokazala kako sta z aviona prišla v apartma (zgodilo se v resnici ni nič, zato sta iz riti potegnila "dogodek"). Še ca. 5 minut sem se mučil potem pa ugasnil. Samo še eden izmed mnogih, ki nima razen "glejte me, v mehiki sem bil" nič za povedat. Reklamira se pa kot potopis potovanja po mehiki. :bruh:
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.011
2.732
113
Mene je tud zmotila tista oddaja, ki je bila po tv. V bistvu nista pokazala skoraj ničesar. Pa sta mi drugače fajn, komunikativna, zanimiv način govora in vse, ampak od potopisne oddaje, to ni bilo niti P.