iGo Primo

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Skupno statistiko najdeš: pomoč-o programu-več-statistika

če pa bi rad videl statistiko posamične poti, potem je predpogoj, da si pot posnameš..Primer:

screen16ly.jpg


screen19.jpg


screen20.jpg


screen21l.jpg


Mimogrede: posnete poti se lahko exportirajo v .gpx in si jih lahko ogledate v Google Earthu.
zmaga.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj to je primerek posamične poti...sicer pa, a je še kdo opazil napako v prevodu ene postavke pri statistiki zelene poti?
smile-1.gif
No, če še koga moti, sem zadevo popravil in lahko snamete popravljen slo lang file

ps: za tiste, ki se vam ne ljubi gledat - napaka je bila v postavki "Cene goriva". Popravil sem na "Strošek goriva"
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Hm ne...nisem tega mislil..primo 1.2 je imel opcijo, ko je kazalo prav števec hitrosti pa še neke podatke zraven...tega ne najdem v primo 2.0?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo majhen test oz. poročilo na temo tunelov, razcepov, TMC, kamionsko vodenje...

Primo 2.0, GJ skin 1.7 (al nekaj takega), zemljevidi TT (zadnja verzija), pot MB - Izola in nazaj.

Za razliko od Monolitke, ki jo vsi dobro poznamo ima TT manj vrisanih "področij", ki niso namenjena javnemu prometu (recimo ceste v naselju vrstnih hiš, parkirišča pred trgovskimi centri,... )
Kar se tiče javnih cest nisem opazil nobene napake, tako pri trasah kot pri omejitvah hitrosti - v bistvu je bilo vse v nulo.
Vseh devet tunelov pokaže tunelski pogled, vendar pri ene dveh ne deluje merjenje razdalje do konca tunela. Malo moteč je kombiniran pogled v tunelu Golovec, kjer v smeri J obvoznice pokaže tunelski pogled pa še JV.
JV pogled je na voljo pri večini velikih razcepov - odcepov ne pa pri vseh.
Table (avtocestne) so bolj poredko (na dovozih na AC jih ponekod ni) kot na Monolitki, na prvem Mariborskem razcepu (Slivnica) so povsem narobe izpisane smeri za sever in vzhod!; drugje napak nisem opazil.
TMC: kot vemo se je sistem porihtal in kaže spet vse oz. večino dogodkov - ker je nekdo glih spraševal - pri vsakem novem zagonu se obvestila na novo naložijo, glede na zemljevid kjer se vozimo. Pri starih variantah je bilo možno sporočila dobivat tudi čezmejno, kar je zelo pomembno recimo če se iz I voziš v Slovenijo pa je pri nas burja in cesta zaprta, te ne bo preusmerilo, ker TMC ni pridobljen.
Kamionsko vodenje: ali je uporabno za avtodomarje? Velikokrat me sprašujejo ali je možno to funkcijo uporabiti za avtodom, saj nam program omogoča nastavitev gabaritov vozila (recimo za moj AD 7 X 2,5 X 3,3m D X Š X V) število osi (2), maksimalno dov. težo (3,5T) in maksimalno hitrost (130 km/h). Žal je odgovor NE! Kljub pravilnim nastavitvam, vas bo program še vedno smatral kot tovorno vozilo, kar pomeni omejitve na AC (ne vem zakaj TT kaže 80, a ni za kamione 90?), potem vas bo na vsak način želel poslat z AC (recimo včeraj popoldne me je iz smeri KP poslal iz AC pred viaduktom Črni kal, pa potem pred Postojno - naprej pa več ne vem ker sem obupal nad kamion nastavitvijo). Verjetno so posledično tudi omejitve pri prevoznosti cest (to bi moral prav nekje testirat, ko je omejena osna obremenitev) in dostopih v mesta.
Tako, da sedaj pričakujemo prvo navigacijo, ki bo omogočila nastavitev avtodom (v tujini nekatere caravaning trgovine že omenjajo prodajo navigacije namenjene avtodomarjem, se pa bojim da delajo račun brez krčmarja in ponujajo to kar je že dostopno z malo več avtodomarskih POI).

Evo to je to zaenkrat, če so kaka vprašanja kar vprašajte - Jancha.
wink-1.gif


PS: Janch v tej verziji AR/GPS ne prekinja več ob prikazovanju znakov - očitno je to bil kot si predvideval bug v prejšnji verziji programa. Ja pa zelene poti nisem na hitro našel.
shocked-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lepo, izčrpno!
smile-1.gif


Bi te pa opomnil na eno stvar, namreč, ko si testiral profil "kamiona" si uporabljal TT zemljevide, ki majo bug ob načinu kamionskega profila. Dogajalo se ti je ravno to, o čemer sem že pisal tukaj:
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1372457/page/0/fpart/2/vc/1
zato naslednjič za kamionski profil raje testiraj NavteQ zemljevide, dokler TT ne uvidi in odpravi napake.. čeprav zgleda, da jo namenoma ignorirajajo, saj so dobili že veliko pripomb glede tega pa vendar še niso reagirali (ironično, glede na to, da je ta napaka prisotna še od prešnje verzije)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zdaj se pa spomnim, da sem o tem že bral. Bom naslednjič testiral NQ pa Monolit.
wink-1.gif


Kje sem zgubil zeleno pot?
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Glede avtodoma... sicer navigacije trenutno nimam zraven, ampak imam v spominu, da lahko dodatne "mere avtomobila" nastavis tudi za osebni avto. Torej ce bi za profil osebnega vozila nastavil mere avtodoma, te pa verjetno nebi smatralo kot tovorno vozilo, ali pac?
BTW, mi pa se vedno ni jasno, zakaj ravno meni ne dela JCV in tunel view, pa sem iz neta "kupil" ze kar precej paketov Primo-ta, pa vedno brez uspeha, kljub temu, da imam vedno obkljujani obe opciji (JCV in tunnel)
confused-1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Hvala, tudi data.zip sem menjal ze XX-krat
smile-1.gif
pa sem vseeno poizkusil se s tem, ki si ga ti prilimal, vendar ni razlike. Verjamem, da je napaka nekje v mojem delu, ce vsem ostalim lepo dela, vendar ne vem kje ga polomim...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Premakni kurzor pri prosojnosti za JV in tunele. lahko, da je nastavljen na preveliko prosojnost. Pa kljukico pri mini JV daj proč, potem je čez cel ekran.
Kaj pa v sys, da ni slučajno kak ukaz za izklop JV?

A si poizkusil z drugimi zemljevidi?
wink-1.gif


Daj mi najdi opcijo za gabarite osebnega vozila - to nisem še nikoli slišal da ima.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Sem poizkusil tudi z drugimi zemljevidi, pa je isto. Ne uporabljam pa GJ_AK skina, tako da nimam kurzorja za svetilnost in opcije mini JV.
amm... priznam da prvic slisim za gabarite
smile-1.gif

ps: poizkusil sem tudi s praznim sys.txt, pa tudi v tem ni razlike.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
aplauz.gif
Dobro da mi pred hišo stoji.
Res do sedaj nisem bil nikoli pozoren na razširjene nastavitve pri avtu in res se dajo nastavit vsi gabariti - D X Š X V in teža,...

Če še dela to smo zmagali.
nahrung002.gif
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
Jaz imam pri avtodomu nastavljeno na profil avtobus in tam se dajo nastaviti gabariti in jih tudi upošteva... bo pa zanimivo spremljat rezultate če to dela tudi na profilu avta.
 

rider

Pripravnik
10. okt 2007
36
0
6
Rad bi s sliko zajel statistiko posamične poti,pa ne vem kako in kam jo program izvozi.Nastavljen imam zajem slike,vendar pri prikazu za posamične poti ikone ni več,zato je ne morem zajet Kje grešim in kje sliko najdem?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ne potrebuješ ikone za zajem slike. Sliko zajameš tudi tako, da s stylusom (ali s prstom) na hitro povlečeš iz zgornjega desnega kota do spodnjega desnega kota ekrana. Ko je slika uspešno zajeta ti to tudi javi.