iGo Primo

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Pri Primo P2.0 DonMark V1.3 kit z WayteQ napravo mi po prilagajanju nastavitev izgine ikona za nastavitev Gj-Ak .GjAk skin v1.07 mi sprejme samo Gj-Ak gumb na vrhu nastavitev mi izgine. Je to normalni?
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Danes sem šel malo stestirat Primo 2.0 na poti do Krvavca (za brezveze
bonk.gif
) pa me zanima, kje se naštima glasnost opozarjanja na radarje?
Ker se človek kr mal ustraši, ko začne piskat, če greš pod omejitvijo. Če pa greš nad omejitvijo, je pa taki nežen zvok.
Pa če je še možno te piske zamenjat in naštimat razdaljo, kdaj naj začne? ker gledam pa gledam, pa ne najdem.
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Mi lahko poveš, kako se sinhroizira ura, ker ne kaže prav? Po uri bi moral biti v gostilni prej!?
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
214
35
28
17.325776N, 23.254786E
Lep pozdrav vsem. Sem nov na forumu, pa mi je Janch že pomagal , kot da sva bila kdaj sošolca. Še enkrat Janch najlepša hvala. Kapo dol.
Bilo je pa zelo ...hm zanimivo, ko sem po tvojih navodilih skušal skopirati mapo Primo na SD ali flash disk.. OK, nimam čitalca kartic, zato bom to skopiral na USB ključek (pač flash disk). Potem pa problem: kako s tega presnetega USB ključka skopirati zadevo na WAYTEQa??? Nimam kam vtaknit!!!! OK, grem na alter, bom vprašal....in glej ga zlomka pa ravno zdajle: alter ne dela.....živčki živčki. Možgančim 200 na uro, obračam napravico in pridem do naslednjega problema: kje je ikona NAV PATH? Suze mi liju. Potem se mi nekako posveti, da se s prstom poskrolam po ekranu in spodaj je drugi menu in ikona NAV PATH. Ampak kam naj vtaknem presneti sticker? hm, bom probal še gizmota s PCjem povezat preko USB kabla. Zanimivo: baterija se polni. In potem HEUREKA: nekako se mi posveti, da skopiram mapo na G drive in mi kapne, da je flash disk v resnici notranji spomin v napravici. UUfffffff.
Vse ostalo je šlo kot po maslu.
Potem je sledil prvi test: precej se še mučim z nastavitvami (pač moja prva navigacija), me pa precej moti ena zadeva: vodička reče: "čez 100m v križišču zavijte levo". Ampak jaz sem takrat že praktično v križišču in nimam časa reagirati. Torej ali je to kak hrošč v programu, ali je kaka nastavitev? Jaz namreč "prehitevam" navigacijo za kakih 50m.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No, tole prehitevanje ni normalno...je pa natančnost navigacije/položaja precej odvisna od kvalite sprejema gps signala. Da te slučajno ne muči A-termčno steklo v avtomobilu.
sprasujem se.gif
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
214
35
28
17.325776N, 23.254786E
A -termično steko? Možno. Bom preveril, če ga sploh imam.
PO omejitvah? Ja tudi to sem stestiral, ampak ni bilo nič drugače. Sicer se pa to pojavlja enako na AC kot na regionalki, torej sama hitrost ni vzrok. Medtem ko recimo na AC, ko se približujem cestninski postaji in so omejitve 100, 80, 60, 40, mi praktično ob znaku spremeni tudi omejitev hitrosti.
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
Mene pa zanima zakaj mi ne kaže 3d izhoda iz avtoceste kot na 1.2.Kaže mi tunel 3d razcep levo desno samo izhoda ne
TE MI POKAŽE VSE

slika1.jpg

TE PA NE

slika2.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
vem kaj hočeš povedat, ampak...
oboje je JCV in ni prav nobene razlike. Razlika je samo v tem ali se prikaže ali pa sploh ne. Intenziteta prikaza pa je odvisna predvsem od map providerja, ki ga uporabljaš. Največ jih boš deležen pri Monolitovi, najmanj pri Navteq-ovih, če je govora o JCV za Slovenijo. Nikakor pa ne pričakuj tega prikaza na vseh razcepih in izvozih.
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Mene pa zanima, zakaj mi prikaže JCV v pomanjšani obliki v desnem vogalu? Precej bolj všeč mi je bilo prej, ko se je pred križiščem pokazalo čez celoten ekran, kot je to na zgornjih slikah. Preiskal sem že nastavitve a te opcije nisem nikjer našel.
Uporabljam zadnjo varianto GjAk skina.
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
Zanima me če mešam karte topmap in teleatlas npr slo a lahko skopiram obe ali samo eno
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
VSAKA DRŽAVA SAMO EN ZEMLJEVID s pripadajočimi dodatnimi datotekami.

mešaš pa lahko vse po vrsti, samo NQ na nekaterih mejah ni kompatibilen s TM.
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
se pravi slovenijo topmap s končnico fbl skopiram od teleatlasa fbl pa ne to mi je jasno kaj pa teleatlasovo ftr

Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
vsak provider ima svoje datoteke (fbl, ftr, fda, fpa) in ti podatki morajo biti popolnoma usklajeni. Primer: če za slovenijo uporabljaš monolitovo karto, potem lahko uporabiš zgoraj omenjene podatke samo od monolita; če boš pa uporabil recimo teleatlasovo karto in dal zraven ostale spremljajoče podatke recimo od monolita, ti jih seveda ne bo prepoznalo/upoštevalo.

očitno bom moral še malo updejtati iGO Wiki, saj verjetno dosti uporabnikov te definicije ne ve oz ne razume najbolje.
shocked-1.gif
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
razumljivo napisano zdej mi je jasno

Zanima pa me ša za building imam NQ_2011.Q3_111114.3dc in ene 3dl 2009 katere dat ali je kaj drugega

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Stavbe pa so neodvisne in jih lahko uporabiš ne glede na providerja. 3dl (stavbe v smislu znamenitosti-atrakcije) in .3dc (normalne stavbe, objekti) - vedno skupaj v mapi content\building;