iGo Primo

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Danes sem posnem primo 2.0. na wm6 mašinco in dela ok, edino GPS me zafrkava, zelo pogosto ga namreč izgubi in potem ga spet išče...a je to mogoče posledica vremena, ker v primo 1.2 dela čisto b.p. in sem celo skopiral iz sys datoteke podatke o gps.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
A, super, hvala!!

potem samo kopiram, ne rabim nič pognat tistega exe fajla?
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Pozdravljeni!
Imam nalogo, da posodobim karte na Beckerju z201. Po urah zafrkavanja z nadomestnimi lic in igo8.exe fajli sem ugotovil, da bo najenostavnejše, da zamenjam cel navigacijski program. Zdaj navigacija sicer deluje (iGO8 ali iGo Primo 1.2), pojavil pa se je drug problem. Namreč, v nobenem od obeh programov ne morem povečati svetlosti zaslona (brightness). Drsnik se sicer premika, svetlost pa ostaja na minimumu. Kaka rešitev, morda? Trenutno vlečem dol Igo Primo 2.0. Moja pobožna želja je, da bo težava rešena...

lp,
king67
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne bo rešena sama od sebe
smile-1.gif


rukni tole v sys:

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_max = 8
backlight_min = 1
backlight_reverse = 0
backlight_key_timeout_BA = "BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC = "ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA = "BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC = "ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA = "OnOff"
backlight_key_on_AC = "ExtOnOff"
backlight_methods = 39
backlight_events = 1
skip_suspend_process_all=1
disconnect_gps_on_suspend=0
powermgm_state="0"
backlight_day="80"
backlight_night="30"
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Ej, hvala ti Janch za brzinski odgovor. Trenutno na kartico kopiram omenjeni Primo 2.0, tako da takoj ne morem sprobati tvoje rešitve. Bom pa jo takoj, ko bom končal. Menda bi to delovalo tudi pri Primo 2.0? No, bom probal, pa bom videl. Še enkrat ti hvala. Že večkrat si mi pomagal, tudi z dopusta (Wayteq).

lp,
king67
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Eh, še nekaj... Naprava se ob izhodu iz programa ne ugasne (Zapuščam program, počakajte...). Malo se bom še poigral s sys.txt, potem pa grem spat. Janch, če veš kje je problem, pa mi jutri (danes) lahko kaj prilimaš sem gor. Lahko noč vsem!

lp,
king67
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Ce se prav spomnim, sem imel tudi sam eno tako napravo, kjer je pisalo samo da zapusca program, ni pa se naprava izklopila. Mislim, da je to zaradi tega, ker naprava nima nekega osnovnega menija, iz katerega ti potem zazenes navigacijski program, ampak se ta program zazene avtomatsko ob vklopu naprave. Primo pa naprave ni zmozen ugasniti, ampak lahko le sam sebe "ubije"... (upam da ne ucim krive vere)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
daj še tole v sys za vsak slučaj:

[utility]
calibratefix=1

drugače pa ne rabiš nič posebnega zaganjat. Samo tisto kopiraš v,apo Primo in to je to.

Žal mi je to zjebalo kalibracijo zaslona in sem ga moral ponovno kalibrirati, zato sem odstranil calibratefix iz SYS datoteke. Bom sedaj spet imel težave z izgubo GPS signala?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Jeba, ker tole potem ni uporabno, če moram vedn ponovno kalibrirati zaslon....

Imaš mogoče link do threda, kjer je folk, ki je naredil ta fix, dvomim, da je to uradna zadeva od navigona? Pač..nekjer kjer bi lahko vprašal če je imel kdo podobne probleme in rešil zadevo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Ampak zanimivo...berem, da je imel folk probleme tudi na primo 1.2, jaz jih tam nimam, mi dela čisto b.p.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
lej, če ne pa probaj še takole: v mapi calibratefix, ki sem ti jo poslal imaš mapo ui_igo9 v kateri je datoteka customized.lua. Skopiraj to datoteko v data.zip\ui_igo9\common\ui\ in zamenjaj z obstoječo, ter shrani spremembe. V sys pa pusti:

[utility]
calibratefix=1

Prav tako moraš imeti v mapi Primo seveda tudi mapo utility.

In ja, res čudno, da ti je delala 1.2 verzija normalno, saj so bili tamisti problemi na WM.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
417
24
18
Kavčke
V profilu za tovorna vozila imam vpisano vse kar je potrebno,vendar me vleče povsod samo po AC ne (primer LJ-KK),obkljukano imam AC,vinjete...Iz Lj do Munchna me vodi čez Šentilj in ne čez Karavanke, napiše da cesta potrebuje posebna dovoljenja.
frown-1.gif

Res ne vem kaj imam narobe nastavljeno.