iGo Primo

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Citat:
Uporabnik elth pravi:
V profilu za tovorna vozila imam vpisano vse kar je potrebno,vendar me vleče povsod samo po AC ne (primer LJ-KK),obkljukano imam AC,vinjete...Iz Lj do Munchna me vodi čez Šentilj in ne čez Karavanke, napiše da cesta potrebuje posebna dovoljenja.
frown-1.gif

Res ne vem kaj imam narobe nastavljeno.


Citat:
Uporabnik Janch pravi:

Samo v vednost tistim, ki za tovorna vozila uporabljate TomTom (Teleatlas) zemljevide za Primo

Prihajajo informacije iz vseh regij, da je zadnja verzija zemljevidov Telatlas 2011.Q4 s FTR podporo popolnoma neuporabna, saj imajo velik bug. Namreč, če imate nastavljen profil tovornjaka s podporo .ftr, sem vam bo navigacija konstantno izogibala AC (ne glede na nastavitve poti), kar je seveda velika napaka in velik minus. Bojda je bil enak problem že pri prejšnji verziji 2011.Q2 vendar se to tudi z novejšo verzijo ni odpravilo. Torej v vsakem primeru so očitno trenutno najboljša izbira za tovorna vozila NavteQ zemljevidi.

Se že špekulira, da je ignoranca do uporabnikov ki sporočajo to napako, namerna politika Tomtoma odkar je postal lastnik globalnega zemljevidarja Telatlas. S tem bi se naj po drugi strani spodbujal nakup TomTomovih PNA naprav, ki imajo podporo za tovornjake in te (zanimivo) naj nebi vsebovale tovrstne napake..Ponavljam, to so zgolj špekulacije iz tujih forumov in ta bug se navezuje samo na profil tovornjaka. Z avtomobilskim profilom te napake NI zatorej se ti zemljevidi še vedno smatrajo kot zelo dobra izbira za iGO navigacije!
Tema specijalizirana za navigacije za tovorna vozila Škljoc
Lp
 
Nazadnje urejeno:

elth

Pripravnik
20. avg 2007
417
24
18
Kavčke
Hvala za odgovore.Na windowse CE bi rad spravil kaj uporabnega za tovorna vozila in da seveda deluje.
lp
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Citat:
Uporabnik elth pravi:
Hvala za odgovore.Na windowse CE bi rad spravil kaj uporabnega za tovorna vozila in da seveda deluje.
lp

Če imaš iGo Primo že na napravi ti svetujem da samo zemljevide zamenjaš in bo program deloval brez problema. Na ZS ti bom dal nekaj navodil kako to narediš
smile-1.gif

Lp.

p.s: Prosim nadaljuj v temo namenjena za to, drugim ki spremljajo to temo bo tudi prišlo prov.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Še en zanimiv bonbonček Prima so tako imenovane GEO-TAGGED fotografije.

Kaj to pomeni? To pomeni, da lahko recimo slikamo neko hišo, gostilno ali katero koli znamenitost, potem to sliko uredimo s programom GeoSetter, kjer ji vnesemo koordinate in ostale podatke in potem to sliko skopiramo na SD v mapo pictures. Potem se nam v primu odpre nova opcija iskanja cilja in sicer po slikah. Izgleda takole:

Za demonstracijo sem recimo uporabil sliko naše znane gostilne (kjer se recimo dobro je in pije)

1. Sliko sem kot rečeno najprej uredil v programu GeoSetter. Koordinate sem ji vnesel kar iz Google Earth-a
2. Sliko skopiraš v mapo SD\pictures\ (tudi če imaš primo na Flash disku)
3. Dodamo tole v sys:

[debug]
My_Picture_POI="\pictures\"

4. Zaženemo primo in te slike lahko vidimo že v pregledovalniku slik:

ffscreen00001.png


5. Še določanje cilja po sliki:

ffscreen00002.png

ffscreen00003.png

ffscreen00004.png
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Citat:
Uporabnik BoRiiS pravi:
mene pa zanima če se da zamenjat 3d sliko tunela pa v keri mapi so

Po vsej moji logiki bi moralo bit v data.zip/resulucijo katero uporabljaš (npr v mapi 800x480).

Mislim da se da zamenjat da pa ni tako enostavno. Bo verjetno Janch imel kaj več za povedati o tem
smile-1.gif


Lp.
 

Ivan7

Zelenc'
5. avg 2008
20
0
1
poljubno sliko - lahko sam slikaš predor ali pa google tunel slike, preurediš v ustrezno resolucijo - preimenuješ/shraniš kot... v "background_static_tunnel.bmp" sliko skopiraš/potegneš v mapo "data.zip/config/junctionview/800x480 ali 480x272 katero res. imaš. Sprobano, dela na Primo 2.0
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
človek se hitro uči, sliko skopiraš od jancha,odpreš z slikarjem- shraniš kot. bmp....deluje
lp

hehe jaz se pa matram..javascript:void(0)
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Izvoli -->Klik









ups, pardon, tale bo pravi -->Klik
(menjaj z obstoječim data.zip)

fantje mal heca mora bit!
grin1.gif

Error (404)
We can't find the page you're looking for. Check out our FAQ or forums for help. Or maybe you should try heading home.

wink-1.gif