iGo Primo

rider

Pripravnik
10. okt 2007
36
0
6
...ja najlepša ti hvala in vsa čast ti. Pa še zaupaj,od kje vso to "modrost "zajemaš ,a obstaja kje kakšen tutorial po aj skinu?-da te ne bi tudi ostali obremenjevali s programom samim.L.P.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Malo probavanja na slepo,preverjanje stringov, ostalo pa najdeš na netu
wink-1.gif
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
Gledal sem nekaj postov nazaj pa nisem našel kako nastavit mapchanger v primo 2.0.V primotu imam mapo utility in noter vse potrebno
z navodili tudi v datoteki utility.ini sem naštimal poti pa mi ne rata.Prosim za pomoč a je treba kaj dodat v sys tekst.Mape imam eno map drugo pa map_nt poi pa poi in poi_nt
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Preveri še 1x če imaš pravilno zapisane poti v utility.ini. Pozoren moraš tudi biti na velike in male črke. Moj primer:

[general]
DirContent=\ResidentFlash\Primo\content
DirSave=\ResidentFlash\Primo\save
ExeName=Primo.exe
Sound=set.wav

[mapchanger]
swpoi=0
swbuilding=0
swhistspeed=0
swphoneme=0

[utility]
TempHidePath=\ResidentFlash\~temp

če pa ti primo deluje iz SD, potem seveda "ResidentFlash" zamenjaš z "SDMMC" V sys pa itak ne rabiš nobenega vnosa..
 
Nazadnje urejeno:

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Da mal napišem, kaj sem opazil pri Primu Sl. Bistrica-LJ-Karavanke-Beljak-Katscberg-Beljak-Griffen-Dravograd pa skoz rovte domov:

Pri menjavi iz nočnega na dnevni način je tisto ozadje, kjer kaže naslednji zavoj, nekaj časa prozorno (kako minutko), potem je spet normalno,
Kot vmesno točko sem dal bencinski servis, vendar mi ni hotlo priznat, da sem tam, dokler se ne zapeljem direkt v blagajno (sm lepo pol zbrisal vmesno točko),
Pri prehodu v Avstrijo te opozori, da prihajaš na zemljevid drugega providerja in ti da možnost, da ti pokaže informacije o državi,
Drugače glede vodenja ni posebnosti, večinoma sem se vozil po avtocesti, tak da ni blo nekih kiksov. Table na avtocesti so pogoste, ob kakšnih večjih križanjih še JCV,
Včasih gre napis, ki je zgoraj na ekranu (mislim, da je za naslednji zavoj) preko ikone za TMC, ampak to tak ni nič narobe.

Zanima pa me, kje se da opozorila na radarje bolj tiho in na krajšo razdaljo, ker pri poti domov skoz Dravograd je skoz glasno tanko piskalo (res, da so bili realno tud miličniki tam).
uf-1.gif

Opozorila je kar pogosto kazalo (pešci, zrukana cesta, prehitevanje...)

TMC deloval, tudi v Avstriji.

Tak da celotna ocena bi bila "sedi, 5"
evil.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
jaz sem to nadležno piskanje in tuljenje uspešno "omejil". Pojdi v nastavitve alarmnih točk -->vrste alarmov-->in tukaj sem si za vsak merilnik hitrosti posebej nastavil zvočno opozorilo na "samo ob prekor. hitrosti". In zdaj mam v avtu mir, edino kolikor pač še moja draga tuli, če malo preveč po gasu stopim, ampak tega se pač ne da enostavno izklopit
evil.gif
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Imel sem verzijo pri kateri mi je bolj pogosto javljalo kdaj moram zaviti ( 200m nato 100m). Kot verjetno vsak sem sprobaval različne data mape. In glej ga zlomka crkne mi trdi disk in ostanem brez vsega
uf-1.gif
, imam samo to kar imam na Wayteq-u. Lepo prosim če ima kdo ( po forumih so ti začetni linki vsi neuporabni) naj mi javi na ZS. Aja še resolucija 800x480. Lp in hvala.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če poveš bolj natančno kaj rabiš: približno kateri data, za kateri Primo,... bi se verjetno kaj našlo. Al naj ti pošljem vseh 20 variant ki jih imam, pa se boš sam znašel?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja res je tale Primo 2.0 malo manj zgovoren kar tudi mene precej moti..dokler ne najdem potencialne rešitve, jaz v praksi ostajam na verziji 1.2..

kva123, maš ZS!
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Sem se malo poigral - Wayteq - igo primo 2.0 - geo setter- zadeva odlično deluje, me pa zanima ali se da nastaviti, da ko prideš na cilj, da se ti prikaže ciljna fotografija.
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Pozdravljeni!
Imam vprašanje v zvezi z igotom. Zanima me, ni neka nujna zadeva, če se lahko naštima, da ko se vozim z tovornjakom, da se vklopi opozorilo, ko se vozim preko omejitve 90km/h. Sam tahograf ima funkcijo, da ko se pelješ preko 90km/h, se ti po ca 50 sekundah na ekranu prižge opozorilna luč o prekoračitvi hitrosti, če to ne upoštevaš se pa po 60 sekundah prižge rdeča luč, ki se zapiše na kartico kot prekršek. Torej, obstaja možnost, da bi se dalo to nekako napravit na navigaciji, da ko voziš ca 50sek preko 90km/h, da ti da neko opozorilo?
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Ali ti sedaj ne pokaže in pove da ste prekoračili hitrost? Jaz imam iGo 8.3.xxx program pa mi vsakokrat to pove ko prekoračim hitrost.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahko si nastaviš vizualno ali zvočno opozorilo, ali oboje hkrati. Prav tako si lahko nastaviš toleranco. Te nastavitve najdeš v nastavitvah za opozorila. Je pa res, da so te nastavitve vezane na omejitve hitrosti, ki so vnešene v samem zemljevidu, zato je sama točnost teh opozoril relativna.
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
He he, v dolino že leti stotka, ampak ni to dobr enkrat, ko te pregledajo policaji, sploh v Belgiji, če ti kej najdejo hitro bankrotiraš na kaznih. Drugač sem pogledal v primota za nastavitve, k si Janch napisal, pa nisem našel nič uporabnega, da bi to omejitev oz opozorilo naštimal. Kot pa sem že napisal ni to nič nujna zadeva, tako da se ni potrebn nič matrat. Imam pa še eno vprašanje.
Sedaj preizkušam primo z zadnjimi navteq kartami, so jih full lepo popravili glede vodenja za tovornjaka, edin en bug imajo. Po Holandiji povsod lepo vodi, ko pa pridem do tunelov, ki niso prepovedani za tovorna vozila, oz prepoved imajo samo za nevarne snovi, noče skozi njih peljat, ampak mimo njih. Sem pogledal nastavitve, pa ni nič obkljukanega.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Navigacije so še pri avtomobilskem profilu daleč od popolnosti, kaj šele pri podatkih in vodenju za tovorna vozila, tako da bodi vesel, da si že zdaj kolikor toliko zadovoljen
smile-1.gif
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Ja, sej vem,kljub temu sem že 4 leta zvest igo8mici, s katerim res nisem imel problemov v tovornjaku, primota samo vsake toliko stestiram, da vidim kako napreduje in moram reč, da počasi pa bo... Pa lepe praznike
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Današnje opažanje:
Danes sem bil malo v rovtah na obisku, in ko štartam od tam, vžgem navigacijo, se mi na ekranu pojavi sporočilo, da v "nekaterih državah ni dovoljen prikaz hitrosti in ali mi ga naj kaže ali ne".
cheer.gif

Zdelo se mi je mal hecno, res, da sem bil v rovtah pri halozah pa okoli, ampak še vseeno v Sloveniji. Zgleda, da taki luft škodi Primotu
evil.gif