iGo Primo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Opozarja na prekoračitve hitrosti, ki je vpisana v zemljevid. Kot pravi Janch zgoraj nastaviš lahko odstopanje v % od hitrosti, ker pa vpis hitrosti vsaj pri nas ni natančen, se jaz na to nebi zanašal.
Glede nastavitev za kamione, pa mogoče (nisem ziher ker še nisem poizkusil) ta funkcija deluje v povezavi z nastavitvami tovornega vozila, ker omejitve za njih so drugačne kot za osebne.

Tudi ta funkcija je ponekod prepovedana, enako kot opozarjanje na radarje! GJ skin v eni od variant nudi panic gumb, ki v primeru nuje (ustavi vas policaj) zresetira program tako, da teh funkcij ni več.
 

mazda6

Zelenc'
17. apr 2012
2
0
1
Pred kratkim sem kupil navigaciji Prestigio Goclever 5700 (comshop) z EU mapami. Nato sem preko naviextra dokupil še karte in POI Severne Amerike, ki mi jih je aplikacija naviextra naložila tako, da je naprej zapolnila flesh memorijo v napravi, ostalo pa mi je naložila na dokupljeno 4Gb SD kartico. Problem je, ker mi GPS kaže samo tiste POI za ZDA, ki so bile shranjene na GPS, ne pa tudi tistih na SD. Pisal sem na Naviextra, kjer pa so mi odgovorili, naj "premaknem" nekaj datotek evropskih držav na SD in tiste datoteke ZDA z SD, ki jih potrebujem, premaknem v flash GPSja. Meni se zdi to rahlo neumno!.
Direktoriji so naslednji:
Flash (device):
Mobilenavigator/CONTENT/BUILDING
/MAP
/POI
/CAR
/SCHEME

/LICENSE
/save

SD card:
Addons/Content/building
/map
/poi
Copy.db
device.nng
skinlog.txt
Addons /License

SYS.TXT je skoraj prazen:
[device]
type="ASBIS_GV5700BT"


Ali mi lahko kdo pomaga?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Servis ima verjetno prav. Rukni zemljevid Nemčije ali VB na SD (ta dva sta največja) in vse POI na napravo. Bo tudi naprava boljše delala, če ima še nekaj memorije proste.

Drugače pa se mi zdi, da bi moral program poiskat tudi POI na kartici. Vsekakor lastne POI išče tako na napravi kot na kartici, čeprav kot sem ti v prvem stavku napisal, se meni zdi bolj logično da imaš POI samo na enem mestu.
Pa še to - veliko naloženih POI lahko upočasni napravo!
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Na igo primo2.0 imam naložene karte(janch paket) slovenija-monolit, hrvaška tom tom , ali te mape niso usklajene? Ob kolpi se mi je pač pokazal znan problem-zemljevidi izolirani, tako da je navigacija v bistvu mrtva za nadaljno načtovanje poti. Zgubil se nisem ,pa tudi probal potem nisem v kakem pasu to ne deluje. Katere karte? Saj mislim da slovenijo monolitka pokriva res zelo dobro.
lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Naša južna meja na Monolitki, pa ostale meje bivše juge niso povsod usklajene z Navteqom in očitno tudi s TT/TA. Zato je za ta področja edina prava izbira TopMap zemljevidi lokalnih ponudnikov, ali pa čisto vse od istega ponudnika.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Malo verjetno. Žal pri zunanjih TMC napravah, ni nikakršne garancije, da jo bo navigacijska naprava, v tvojem primeru celo dlančnik, prepoznala. Če imaš možnost pred nakupom vsekakor preizkusi!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
res je, ker jaz sem recimo to anteno preizkusil na svoji (bivši) iGO683B navigaciji, ki je "kao" TMC ready, ampak je niti iGO8, niti Primo nista videla - kljub pravilnim vnosom v sys..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tuš - iGO683B definitivno ni TMC ready - s tem samo nategujejo!
frown-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem celo po navodilih nekih forumov odpiral TMC sprejemnik in prelotal kontakte, češ da tako na enih prime - malo morgen.
smile-1.gif
 

siba

Zelenc'
27. mar 2010
14
0
1
primorska
Mam tušev iGO638B, z naloženim IGO8,ki mi je kar služil, sedaj pa se mi je začel pa daljši uprabi obešt. Porobal bi naložit Igo Primo.
 

notnak

Zelenc'
12. jun 2012
15
0
1
imam dve tmc vprašanji:
- ali moram za wayteq navigacijo kupit wayteqov sprejemnik ali lahko kupim kakšnega drugega preko neta
- tast ima neko kitajsko navigacijo (ni imena). če sem prav razumel zgornje poste, potem ni odvisno samo od verije igota ampak tudi če naprava podpira tmc?

tnx
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za Wayteq moraš kupit kompatibilen TMC sprejemnik.
Naprava mora omogočat priključitev TMC sprejemnika - ga mora prepoznat, pa še SW mora to podpirat, da licenc sploh ne omenjam.

To je to.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Igo Primo 2 / brightness problem: ko štartam navigacijo je svetlost zatemnjena, kljub temu, da je drsnik na max. Grem v nastavitve in drsnik premaknem en malček dol/gor in potem je ok, dokler navigacije ne ugasnem. Pri ponovnem vklopu spet isto.

Kakšna ideja al' gre za splošno znan bug ?
 

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Še eno moje butasto vprašanje, in sicer:
Ali je kakšna možnost, da se pri iskanju naslova, poleg ulice in številke doda tudi črka(npr. Zaloška 258d-izmišljen naslov)?
Oziroma, če sploh pri kateri navigaciji to gre?
Tnx
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@srv

zatemnitev oz. pravilno delovanje drsnika pri primu je odvisno od same naprave. Treba je ugotoviti pravilen vnos v sys. Tukaj se tudi sam vedno namučim, ko imam v rokah kakšno novo napravo, da ugotovim pravilne vrednosti. Le v redkih primerih pa Primo samodejno zazna pravilne nastavitve, torej da ni potrebno ročno vnašati v sys. WayteQ je eden izmed teh. Sicer pa probaj katero izmed spodnjih primerov, ali pa navedi katero napravo imaš, :

iGO 683B (winCE 4.2)

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
backlight_manage_values=1
backlight_manage_keys=1
backlight_min=0
backlight_max=10
backlight_methods=20
backlight_day=100
backlight_day_battery=75
backlight_night=25
backlight_night_battery=0
tunnel_backlight_enabled=1
backlight_tunnel=50
powermgm_state=1

iGO 683B (WinCE 5.0):

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
backlight_events= 1
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_min = 1
backlight_max = 5
backlight_reverse = 0
backlight_methods = 61

Mio Moov M300/M400

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_max = 11
backlight_min = 1
backlight_reverse = 0
backlight_methods = 39
backlight_events = 1
battery_warning_limit=20
battery_warning_repetition=1
powermgm_state="0"


Mio Moov 300

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
backlight_manage_values="1"
backlight_max="100"
backlight_min="0"
backlight_methods="39"
backlight_day="100"
backlight_night="100"
powermgm_state="0"
backlight_manage_keys = 1
backlight_reverse = 0
backlight_key_timeout_BA = "BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC = "ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA = "BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC = "ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA = "OnOff"
backlight_key_on_AC = "ExtOnOff"
backlight_events = 1
disconnect_gps_on_suspend=0

Nekatere kitajske no name naprave iz deal Extrema:

[power]
backlight_manage_values=1
backlight_manage_keys=1
backlight_min=0
backlight_max=10
backlight_methods=20
backlight_day=100
backlight_day_battery=75
backlight_night=25
backlight_night_battery=0
tunnel_backlight_enabled=1
backlight_tunnel=50
powermgm_state=1
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
@Janch

Janch, res hvala za tvoj trud in pomoč. Imam Navon N760, sem pa dva dni nazaj opazil naslednje: če navigacijo vklopim šele potem, ko že štartam avto in navigacijo ugasnem predno ugasnem avto ni problema, zatemnitev ostane na nastavljeni vrednosti.

Ravno danes sem testiral: prišel na bencinsko, ugasnil avto (ne da bi ugasnil navigacijo) in ko štartam avto, zatemnitev na minimum. Če pa najprej ugasnem navigacijo in šele potem avto in nato najprej štartam avto in šele potem navigacijo, je pa vse ok.

Morda se to zdi komu smešno, ampak pri Navigonu nisem imel teh problemov. Upam, da če ima še kdo Navona in enake simptome glede zatemnitve, da mu bo ta post v pomoč. Meni se to zdi malo nelogično, ampak zgleda, da ima vsaka naprava svoje "zakonitosti" ...