iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Ok, tudi meni ni od prve našlo Žirovnice, temveč sem moral it pod več zadetkov. Tam pa sem imel na izbiro le Selo pri žirovnici. V drugem poskusu mi je iz prve ponudilo Žirovnico...
Sem pa zadnjiič zaradi Prima zamudil ohcet na obali
frown-1.gif

V prima sem hotel vpisati Portorož, Seča 143 (uraden naslov gostilne Ribič) in se dalo. No po mnogih poskusih sem probal še Seča, Seča 143, to pa je prijelo. Vendar me je primo vozil po vseh stranpoteh Portoroža le na ohcet me ni pripeljal. Na koncu me je ženin prek mobija vodil do cilja....
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Žirovnico mi najde tako. Za gostilno je pa tvoja napaka, ker Portorož je poštna številka in ne kraj, v kateri je gostilna. Kraj je Seča. Se pa navadite, da destinacije najprej poiščete v poi bazi in če je tukaj ni, šele nato se išče po naslovu.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
OK Hvala bom zamenjal.Pa da vidimo če bo kaj boljše.
No vidimo da nekomu najde drugemu spet ne
grims-1.gif
in takih primerov je kar veliko in ko sem na cesti včasih nimam časa se ukvarjat kaj bom vtipkal ampak da me čimprej in na čimbolj enostaven način pripelje na cilj.
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
S to karto 120606, ki jo imaš ti so bile neke težave zato so potem izdali 120626 morda si zato imel probleme z iskanjem.

Jaz imam isto verzijo, kot Oktopusy in takoj najde, isto kot tebi.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Sem mislil napisat, da probaj začasno odstranit zemljevid Srbije in poizkusi še enkrat, pa vidim, da si napisal, da sedaj ti pa najde takoj.
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Katero karto si uporabljal, ko si šel v Portorož, Monolit 120606?

Tole imam ja na Waytequ in na mobiju, lahko kakšen link do te druge na ZS?
No pa ko že prosim, obstaja kakšen uporaben skin? Hvala!

Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Za gostilno je pa tvoja napaka, ker Portorož je poštna številka in ne kraj, v kateri je gostilna. Kraj je Seča. Se pa navadite, da destinacije najprej poiščete v poi bazi in če je tukaj ni, šele nato se išče po naslovu.

Preberi počasi še enkrat!

Citat:
Uporabnik Kaiser pravi:
V prima sem hotel vpisati Portorož, Seča 143 (uraden naslov gostilne Ribič) in se dalo. No po mnogih poskusih sem probal še Seča, Seča 143, to pa je prijelo. Vendar me je primo vozil po vseh stranpoteh Portoroža le na ohcet me ni pripeljal. Na koncu me je ženin prek mobija vodil do cilja....

Ko sem vpisal za kraj Portorož sploh ni bilo rezultatov! Ko sem kasneje vpisal Seča mi je našlo gostilno, le pripeljati me nikakor ni znalo do tam. Enkrat sem pripeljal med ene spomenike nato..... Morda je kriva bližina meje....
 
Nazadnje urejeno:

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Sem mislil napisat, da probaj začasno odstranit zemljevid Srbije in poizkusi še enkrat, pa vidim, da si napisal, da sedaj ti pa najde takoj.
Kaj ima veze zemljevid Srbije,ja saj potem mi je v drugo ko sem poizkusil takoj vrglo ven,verjetno se shrani zadnja iskana lokacija na to črko v nekakšen spomin.
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Ali je normalno, da morem zmeraj ročno vklopit GPS sprejemnik v primotu in tudi sigycu in ga potem tudi ročno izklopiti?
Prav tako, ko zaprem program, ostane gps sprejemnik vključen in ga morem ročno izklopit.
To je bilo prej pri windows 6.5 telefonu avtomatsko, sedaj pri androidu pa ni.
Ali je potrebno kaj v sys datoteko vpisat ali kaj v primotu nastavit dodatno?
Namreč, če v androidu nastavim v lokacijskih storitvah "uporabi satelite GPS" se gps sprejemnik takoj vključi in tudi ostane skozi vključen, se ne izključi, ko zaprem navigacijski program.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Po nekaj sekundah bi se ti moral izklopit razen še imaš v ozadju vklopljeno še kakšno aplikacijo, ki ga uporablja (fotoaparat, tracking...)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.472
2.939
113
Meni se je zadnjič na poti do Seiersberga izgubil točno na meji (Šentilj, stari prehod), čisto ga je zmedlo, nato je še enkrat preračunal in prispel sem do tja, potem pa še od tam do Radelj ob Dravi
smile-1.gif
Vinjete sem imel izključene. Moram reči, da sem kar zadovoljen z vodenjem.
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Po nekaj sekundah bi se ti moral izklopit razen še imaš v ozadju vklopljeno še kakšno aplikacijo, ki ga uporablja (fotoaparat, tracking...)

Možno ja, da še kaj drugega uporablja gps, zato ostane vključen, čeprav primota izklopim.
Hm, kako pa to ugotovit, kaj še potrebuje gps, ker aplikacij je malo morje na telefonu.
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Sem ga rootal in disejblal večino stvari, za katere sem sumil, da bi lahko koristili gps, pa ne pomaga.
Bo zgleda potrebno naredit hard reset in še kakšen custom rom dat gor, potem pa bom videl, če se bo gps sam od sebe zaganjal.
 

joegsm

Pripravnik
6. jul 2008
50
0
6
Bok!

Ima morda kdo sys.txt za galaxy S3, kjer mu dela google search?? Sem probal vse variante..pa mi dela edino na notu, na s3 pa ne..

Hvala
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
ksz

@Janch, eno vprašanje. Kaj bi moral dodati v sys.txt, da bi lahko iGO imel na zunanji SD kartici. Telefon jo vidi kot /mnt/sdcard2, kar sem tudi dodal v:

[folders]
linked_root_list=" /mnt/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/iGO /sdcard/sd/iGO /sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/iGO /storage/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/emmc/iGO"
has_secondary_root=0

in z ZIPsigner2 podpisal APK, vendar ob instalaciji dobim Missing or incomplete folder:/data/data/com.navngo.igo.javaclient/licence napako

če iGO mapo kopiram v interni spomin, ki ga telefon vidi kot /mnt/sdcard , isti apk deluje brez težav

android je ICS 4.0.4, telefon ni rootan,

Edit: dodal verzijo androida
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
to nea bo šlo..
wink-1.gif


teoretično si naredil prav, vendar ti lahko iz prve roke povem, da kljub temu Primo ne bo vedel kaj je to sdcard2. Nedavno sem si belil glavo s podobnim problemom, namreč WayteQ xtab 50 GPS na ICS verziji androida vidi zunanjo SD kot extern_sd in sem Primu na enak način želel dopovedat z zapisom v linked_root_listi v sys in tudi v apk a žal brez uspeha. Zelo verjetno so te definicije za SD kartico klasificirane še nekje v sami kodi programa, zato tudi sprememba v sys in apk ne prinese uspeha..druge razlage nimam..
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
To bi bila vsekakor sprejemljiva rešitev, sam program ni problem, problem so karte zaradi velikosti.
Janch, lahko tule ali pa na ZS? Hvala že vnaprej.

Pravkar na drugem forumu našel tole:

[Folders]
app = "Storage Card \ Primo", according to your device instead of Storage Card write SDMMC or sdcard
content = "Storage Card \ Primo \ content"
map = "Storage Card \ Primo \ content \ map"
kmlpoi = "content \ userdata \ poi"
kmlroute = "userdata \" route ";" content \ userdata \ "route"
has_secondary_root = 0; must have in sys.txt if you have other navs on same SD card

poskusim popoldan in poročam
 
Nazadnje urejeno: