iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.183
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Je kdo primerjal Sygic in IGO, glede vodenja? Tomtoma nisem več hotel letno plačevati pa sem se spomnil, da imam plačan Sygic, ki pa me je katastrofalno vodil po Hrvaški. Tako da iščem nadomestilo za navigacijo.

Moje mnenje - vse je odvissno, kako nove so karte...
Na telefonu imam iGO (Luna) in Google maps.
Ker imam v paketu "preveč" GB podatkov zastonj, malo mešam, večinoma pa Google Maps...
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Kje kakšna navodila? Pri Igotu bi rabil skin kjer bi lahko znake povečal oziroma večjo sliko .Malce imam problem z očmi. Imam pa 10 incno tablico za navigacijo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kje kakšna navodila? Pri Igotu bi rabil skin kjer bi lahko znake povečal oziroma večjo sliko .Malce imam problem z očmi. Imam pa 10 incno tablico za navigacijo.
v .txt datoteki spremeni dpi v 320, ponavadi pomaga. Sicer se v nekaterih verzijah potem ob stalnem prikazu omejitve hitrosti pojavi temnejši štrajfn, ampak kak skin to reši.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
igo = here ali pa pazi... lahko naložiš tudi tomtom karte na igo...

:)

Sej tudi Sygic je lahko Here ali Tomtom. Pri navigaciji je dandanes največ odvisno od "pameti" same navigacije. Sygic je šminka, žal pa slabo vodi. Jaz ga dejansko nikoli nisem uporabljal. Včasih je bilo obratno, vse je bilo odvisno od pokritosti, danes pa itak večina navigacij uporablja Tomtom ali Here zemljevide, ki sta povsem primerljiva, razlike so samo v algoritmih izračuna poti, kar pa je odvisno od same navigacije. Jaz bi navigacije glede točnosti vodenja (EU) rangiral sledeče:

1. Google
3. iGO
4. Garmin
5. Tomtom
6. Sygic oz vse ostalo.

Je pa zanimivo, da imata iGO Nextgen/Primo včasih povsem drugačen izračun kot iGO Luna z enakimi zemljevidi. Luna mi je zaenkrat super.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Sej tudi Sygic je lahko Here ali Tomtom. Pri navigaciji je dandanes največ odvisno od "pameti" same navigacije. Sygic je šminka, žal pa slabo vodi. Jaz ga dejansko nikoli nisem uporabljal. Včasih je bilo obratno, vse je bilo odvisno od pokritosti, danes pa itak večina navigacij uporablja Tomtom ali Here zemljevide, ki sta povsem primerljiva, razlike so samo v algoritmih izračuna poti, kar pa je odvisno od same navigacije. Jaz bi navigacije glede točnosti vodenja (EU) rangiral sledeče:

1. Google
3. iGO
4. Garmin
5. Tomtom
6. Sygic oz vse ostalo.

Je pa zanimivo, da imata iGO Nextgen/Primo včasih povsem drugačen izračun kot iGO Luna z enakimi zemljevidi. Luna mi je zaenkrat super.
Da ne nalagam cel kup različnih stvari. Kateri Igo in kateri skin priporočaš? Zemljevide očitno Tomtom?
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
216
26
28
Včasih je treba shranjevat na računalniku, odvisno kateri SW uporabljaš za editiranje datotek. Meni v avtu včasih noče shranit na kitajcu, kartico v računalniku normalno shranjuje.
to delam na telefonu in tudi preko PC vstopam v telfon in urejam sys datoteko in jo telefon ne zazana spremembo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
še vprašanje ¸kakšne so razlike v vrednostih ki so na izbiro, kaj pridobiš ali izgubiš?
Hvala.
To boš pa moral preverit sam na svoji napravi. Meni na 7" radiu do 320 kaže enako kot "auto", pol pa se veča, ampak kot sem rekel, 320 pri osnovni verziji NextGen dobi sivo polje po levi strani, kadar kaže omejitev hitrosti - jaz jo imam po defoltu vedno prikazano, če nimaš tega ni razlike, če pa to želiš pa uporabiš en od skinov, ki to odpravi, recimo ari, pogo,...

Aja pa ker se ti vse poveča pogled, moraš v menijih malo več gor-dol listat, pa zemljevid ima manjši areal na navigiranju - ne vem na pamet recimo 5 namesto 10 km.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
216
26
28
To boš pa moral preverit sam na svoji napravi. Meni na 7" radiu do 320 kaže enako kot "auto", pol pa se veča, ampak kot sem rekel, 320 pri osnovni verziji NextGen dobi sivo polje po levi strani, kadar kaže omejitev hitrosti - jaz jo imam po defoltu vedno prikazano, če nimaš tega ni razlike, če pa to želiš pa uporabiš en od skinov, ki to odpravi, recimo ari, pogo,...

Aja pa ker se ti vse poveča pogled, moraš v menijih malo več gor-dol listat, pa zemljevid ima manjši areal na navigiranju - ne vem na pamet recimo 5 namesto 10
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
216
26
28
Poizkušal sem z spreminjanjem vrednosti in ni uspelo,zamenjal sem igo israel z igo Worrld pa mi jo ne odpre, napiše da ni completna, v v naslednjem pa da pri prenosu iz PC na tel .prenos ni dokončan prenos. Kaj gre narobe?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Malo težko je to razložit v dveh stavkih, če od prej nimaš izkušenj z inštalacijo in konfiguracijo iGO navigacij. Na partisu, kjer je dobri mož vedno vestno nalagal in se potrudil z opisom korak po koraku, žal že nekaj časa ne deluje, zato obveznega branja nimaš na voljo. Prvo kot prvo rabiš dober in preizkušen iGO Paket, katerega naložiš na interni pomnilnik (naložitev na SD je že za bolj napredne uporabnike) in instaliraš z pripadajočo apk datoteko. Dodaš zemljevide in rešeno. Glede na to, da partis ne deluje je potrebno malo več napora in vse to poiskati na kakšnem dobrem forumu, kot je recimo gpspower.net.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
216
26
28
Malo težko je to razložit v dveh stavkih, če od prej nimaš izkušenj z inštalacijo in konfiguracijo iGO navigacij. Na partisu, kjer je dobri mož vedno vestno nalagal in se potrudil z opisom korak po koraku, žal že nekaj časa ne deluje, zato obveznega branja nimaš na voljo. Prvo kot prvo rabiš dober in preizkušen iGO Paket, katerega naložiš na interni pomnilnik (naložitev na SD je že za bolj napredne uporabnike) in instaliraš z pripadajočo apk datoteko. Dodaš zemljevide in rešeno. Glede na to, da partis ne deluje je potrebno malo več napora in vse to poiskati na kakšnem dobrem forumu, kot je recimo

gpspower.nettem

Malo težko je to razložit v dveh stavkih, če od prej nimaš izkušenj z inštalacijo in konfiguracijo iGO navigacij. Na partisu, kjer je dobri mož vedno vestno nalagal in se potrudil z opisom korak po koraku, žal že nekaj časa ne deluje, zato obveznega branja nimaš na voljo. Prvo kot prvo rabiš dober in preizkušen iGO Paket, katerega naložiš na interni pomnilnik (naložitev na SD je že za bolj napredne uporabnike) in instaliraš z pripadajočo apk datoteko. Dodaš zemljevide in rešeno. Glede na to, da partis ne deluje je potrebno malo več napora in vse to poiskati na kakšnem dobrem forumu, kot je recimo gpspower.net.
Jaz App Igo prodobivam z tvojega DB. taksnih tezav nisem se imel do sedaj vedno je šlo ok. Poznam postopek, ne ve ka je narobe. Ali na Pc-ju ali na telefonu. Da ne dokonča prenosa je čudno.