iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na znanem slovenskem torrent portalu z ukradenimi dobrinami najdete sledeče:

Screenshot_20200720_122357_com.nng.igoprimong.nextgen.jpg



v kratkem pa bodo naloženi tudi novi HERE 2020.Q2 zemljevidi, ki so ravno izšli.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Načelno ne, se ne spreminja več bistveno, moram pa jaz vedno ene 5 variant iz tistega časa sprobat, da potem vse štima.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Fora je v tem, da vse verzije ne delujejo 100% OK v navezi s skinom, še posebej pa je problem v tem, da večina Nextgen verzij v svoji osnovni kodi nima podpore za tovorna vozila. To so potem skinerji "vsiljevali" z dodatno datoteko v UX mapi, ki je to zadevo navidezno dodala v program a sem bral, da kljub možni izbiri in nastavitvam parametrov za tovornjake, potem algoritem vodenja vseeno ni ustrezal profilu zato je bila funckija le navidezna in žal neuporabna za poklicne voznike. V tej verziji iz mojega screenshota pa vse deluje tako kot je treba. Je pa na voljo 9.35.2.225937 (junij 2020) verzija iGO NextGen-a vendar se kaj več od datuma v vizitki ni spremenilo, prav tako nima truck suporta in kar je najpomembnejše, niti ni skrekana niti nima dodatnih (vsaj vidnih) izboljšav ali funkcij.

the Original from PlayStore tested:
* no
Truck options (dimensions & weights)
* no planning with environmental zone (on/off)
* no automatic TMC detection in Germany
*** few positive Reviews in the PlayStore
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Janch , zasledil sem, da je v tej HERE 2020.Q2 verziji phoneme (.ph) fajl tudi za Slovenijo. Priznam, ne razumem najbolje pomena, razumem samo, da izgovarja imena ulic.
Tisto, kar me zanima, je, če je v tem zadnjem paketu "portalu z dobrinami" skupaj s pongo skinom, potrebno še kaj spremeniti v nastavitvah, da to zafunkcionira? Ne zameri, če je neumno vprašanje.

Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Glede phoneme datoteke imaš prav kaj je njen namen. Glede na to, da je to prvi releas v katerem je zraven tudi ph za slovenski jezik, pa tudi sam ne vem kaj več od tem.
Glede omenjene verzije Nextgena s skinom ni treba nicesar čarat, samo kopiraš na telefon ali tablico in instaliras s priloženo apk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Twingo2

Zelenc'
23. feb 2018
20
0
1
Pohvalno za to objavo. Me zanima, če se kdo ukvarja z Luno, da bi delala ali vsaj imela content mapo na zunanji kartici in bi delovalo?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113

Inštalacija ok, tudi split screen dela, mi pa ni preveč všeč, ima preveč "vsega" pa še počasno se mi zdi.

World verzija dela precej bolj gladko in je lažja za upravljanje.

Sicer pa dela tudi na Android 10 (na telefonu, brez težav).
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
No jaz pa imam en malce čuden problem. Namestil sem Janchevo verzijo vse je ok razen glasu za usmerjanje. Naštimam slo verzijo in izbrišem vse ostale. dobim pa tole:
Screenshot_20200810-103102_iGO_NextGen[1].jpg
Slovaščino. Probam še kopy iz drugih verzij in dobim tudi slovaščino. Čudno prečudno bi rekla Alice. Janch kakšen komentar in nasvet?
Imam pa še eno prošnjo. Telefon je A51. Pri uporabi iGO imam še malce prostora spodaj. Takole izgleda:
Screenshot_20200810-103040_iGO_NextGen[1].jpg
kako bi podaljšal app navzdol, da mi zapolni zaslon? Thx.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Oprosti nočem bit žaljiv ampak brati smo se učili v osnovni šoli :)

Voice_Slo-f2-lua.zip= SLOVENČINA = SLOVAŠČINA
Voice_Svn-f1-lua.zip=SLOVENSKI = SLOVENŠČINA

SLO/SVK je mednarodna oznaka za slovaščino, SL/SVN pa je za slovenščino.

glede zapolnitve celotnega zaslona je stvar nastavitve tvojega androida. Aplikacija žal razume cel zaslon le do sistemske vrstice, kakor verjetno tudi vse ostale aplikacije, ki jih imaš na telefonu.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Sploh nisi žaljiv, le jaz sem doplih blont in slep. Po vseh teh letih takle noob sramota.
Shame Shame Shame on Me. :bonk::bonk::bonk:
Thx.