Hujšanje

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.266
6.522
113
Odstrani hidrate čez dan, daj jih samo po treningu in malo prej.

Če imaš probleme z lakoto pa nadomesti s kakšno prazno hrano - vlakninami, da vsaj nafilaš želodec :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Za himalajsko sol sem nekje bral, da jo kopljejo čisto nekje drugje oz. ob vznozju Himalaje, kar pa nima nic skupnega s samo Himalajo in da ni nic posebnega. Ampak, ker jo kopljejo na ozemlju Himalaje, jo lahko poimenujejo himalajska sol.

Ja, pod himalajo ti jo ročno kopljejo mlade device :valjamse: Verjetno je iz kakega Poljskega rudnika. Če pa bi rad pravo"domačo" himalajsko sol pa me lahko na PM kontaktiraš, 35€ kg, samo je pa zdrava, živel boš večno :evil:

 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Fantje, zanima me, kje ga pri takšnem načinu prehrane biksam, da sem še vedno zalit. Rad bi se malo zrippal. :) Športam vsak dan, mase imam dovolj, buši pa je še vedno.

Zajtrk: jabolko, 4 jajca + 80g tune + 1 polnozrnati toast.
Malica: banana + gozdni sadeži + 30g whey + 2dl riževega mleka smootie
Kosilo: piščanec + rjavi riž + brokoli + zelena solata
Večerja: 160g skuše + rjavi riž + brokoli

Če dam zjutraj stran eno jajce, pri kosilu in večerji pa rjavi riž ter dam vmes med kosilo in večerjo pest oreščkov, bi naredilo trik?

zračunaj si kalorije. Sam sem jih tudi za foro in da držim težo, pojem cca 3200kcal/dan.

Pri tebi bi spremenil;
zajtrk: več jajc in obdrži kruh, ostalo stran
malica: banano stran. Si sigurn, da v mleku ni cukra?
kosilo: ok
večerja: pol riža stran.

v teh ribjih konzervah je full olja, kar po moje ni ravno ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
zračunaj si kalorije. Sam sem jih tudi za foro in da držim težo, pojem cca 3200kcal/dan.

Pri tebi bi spremenil;
zajtrk: več jajc in obdrži kruh, ostalo stran
malica: banano stran. Si sigurn, da v mleku ni cukra?
kosilo: ok
večerja: pol riža stran.

v teh ribjih konzervah je full olja, kar po moje ni ravno ok.

Malo sem spremenil. Predvsem sem zmanjšal količino riža in pa to, da vnesem vse kalorije med 9. in 15. uro, torej v 6 urah, preostali čas pa ne jem. Tako imam sedaj ogromen zajtrk, vmes tisti smootie in ogromno kosilo. To sem na kakšnih 2800 kalorijah, kakor mi je zračunala ena spletna stran. Zaenkrat sem zadovoljen, bom pa naredil refleksijo po 14 dneh. Štartal sem z 89 kg pri 185 cm in bi rad prišel na kakšnih 85 kg.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Vsako mleko ima cuker.
rastlinska mleka, ga imajo še extra dodanega in nekatera še olje, pa sol pa še kaj se najde... vse, da bi bilo čimbolj podobno kravjemu mleku oz vsaj približno sprejemljivo za spravit dol po grlu.
Še najmanj dodatkov se mi zdi, da ima hofer sojino. Samo meni nekak ne odgovarja za prebavo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Malo sem spremenil. Predvsem sem zmanjšal količino riža in pa to, da vnesem vse kalorije med 9. in 15. uro, torej v 6 urah, preostali čas pa ne jem. Tako imam sedaj ogromen zajtrk, vmes tisti smootie in ogromno kosilo. To sem na kakšnih 2800 kalorijah, kakor mi je zračunala ena spletna stran. Zaenkrat sem zadovoljen, bom pa naredil refleksijo po 14 dneh. Štartal sem z 89 kg pri 185 cm in bi rad prišel na kakšnih 85 kg.
če ti tak paše, potem ok ;)
meni ne, meni bolj paše jest skozi cel dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.266
6.522
113
o moj bog, mislil sem da je govora o mleku, ne nekih približkih :)

to je tako, kot bi se menili o mesu, potem pa bi nekdo rekel, da ga zanimajo rastlinski "mesni" izdelki :)
 

B81

22. jul 2007
34.427
8.917
113
Zakaj misliš, da je skoraj vsaka sol umetno jodirana? Ker te hočejo namenoma zastrupiti? :nigladek:

to lih ne, je pa umetni jod škodljiv za ščitnico. preveri, koliko se je jodiralo, ko je tito to zapovedal uin koliko danes in koliko je blo ščitničarjev....
rečma, da sem o tem več pozabil, kot boš ti bilokdaj vedel...

Morska (dodatno) nejodirana sol je najboljša sol, jod pa itak dobis s skor vsako hrano...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
to lih ne, je pa umetni jod škodljiv za ščitnico. preveri, koliko se je jodiralo, ko je tito to zapovedal uin koliko danes in koliko je blo ščitničarjev....
rečma, da sem o tem več pozabil, kot boš ti bilokdaj vedel...

Morska (dodatno) nejodirana sol je najboljša sol, jod pa itak dobis s skor vsako hrano...
Če poznaš umeten jod, potem o jodiranju res veliko veš. :bonk:Predlagam, da greš v večjo štacuno in pred polico s solmi pogledaš, koliko je nejodirane. Prstov na eni roki boš imel preveč. Torej Titovi ukazi še vedno delujejo. :fredi: Če je jod skoraj v vsaki hrani, pa razloži, zakaj je bilo toliko ljudi golšavih, preden se je uvedlo obvezno jodiranje soli.