Hujšanje

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
Nekoč si folk, ki ima slabe prehranjevalne navade, zmerjal s slabiči. Sploh tiste, ki imajo za sabo več ponesrečenih epizod hujšanja. Zakaj tega vatla ne uporabiš na sebi in kajenju? Slabič, ker se ne moreš otresti nepotrebne razvade brez dodane vrednosti. Isto velja za alkohol, sploh glede na njegovo izredno kaloričnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in McGiver

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Saj ste še vedno slabiči, če je hrana center življenja.

Zaradi takih imamo zdaj sranje okoli korone, samo zaradi takih je država v lockdownu. Ker ne odgovarjajo za lastno zdravje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Dobro, ampak to je potem posredni razlog. Vseeno bi morala biti odgovornost na rizičnih, da sebe izolirajo.

Saj mogoče pa sem simptome že imel, samo pač v bolnico nisem rabil it - kar je celoten point lockdowna baje, da se razbremeni zdravstveni sistem. Če nekdo doma leži z 40+ nekaj dni, in potem nima okusa še nekaj mesecev, to ni razlog za hospitalozacijo.
 

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Nekoč si folk, ki ima slabe prehranjevalne navade, zmerjal s slabiči. Sploh tiste, ki imajo za sabo več ponesrečenih epizod hujšanja. Zakaj tega vatla ne uporabiš na sebi in kajenju? Slabič, ker se ne moreš otresti nepotrebne razvade brez dodane vrednosti. Isto velja za alkohol, sploh glede na njegovo izredno kaloričnost.
Ce bi to vedel, kako super fino je kadit, ne bi takih pisal. Jaz sem prav v depresiji bil, ko sem moral nehat (ni vec slo, izliv vode v pljuca...).
Popizdis, se zdaj se mi sanja kdaj, da kadim, 2.5 leti od tega. Pa sem jih 5-10 dnevno samo...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Slabič je tisti, ki želi prenehati kaditi, pa ne more. enako za pivce alkohola.

In slabiči v navezi s hrano so bili omenjeni, ker je tema o hujšanju. Torej folk bi rad shujšal, nočejo pa slišat da bi se začeli primerno prehranjevat. Zato so slabiči.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Kdo pa tebi garantira, da čez 5, 10, 20 let ne boš breme zaradi sedanjega obnašanja?

Mogoče bom že jutri, ko mi bo zaradi stresa v glavi počla žilica pa bom postal rastlina na nekem oddelku. Ali pa me bo ruknil pijan voznik, in bom pristal na istem oddelku.

Ampak, za ostale razvade pa ima človek lastno pamet, spremlja telo, počutje, zdravstveno stanje in temu primerno prilagaja kaj počne. Za marsikaj ni prepozno, če se pravi čas opazi simptome.