Hrvaški ENC

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Se lahko na Lučkem kupi ENC kartico.

Ker na HAK je naslov LUČKO, Jadranska avenija 6, ki pa je povsem drugje.
BI rekel da je, saj je navedeno med prodajnimi mesti (LUČKO Ured prodaje pretplate, prizemlje - soba 1), glede na naslov bi pa rekel, da to ni poleg cestninske na AC, ker pri vseh drugih, ki so na AC piše oznaka avoceste, "Naplatna postaja" in ime cestninske npr. A3 N.P. BREGANA.

Lahko pa potrdim, da sem lani BP kupil na A3 N.P. BREGANA:
Evo nabavil danes na Bregani, ustavil malo pred cestninsko skrajno desno in šel peš do une kučice. Imajo sicer neka okenčka, kjer naj bi prodajali ENC ampak piše da greš kar iz zadnje strani v pisarno.

Tistih znižanih zaradi korona ukrepov izgleda ni več, dobiš pa normalno ENC za 120HRK + poljuben kredit po znižani ceni (tisti paketi so bolj kot ne predlogi, pravi da vse na isti način zaktivira in napolni), prej moraš izpolnit list za registracijo, kot so že drugi omenili. Plačal sem lahko s kartico, dela pa tudi takoj. Uporabniško ime (tipa priimek.ime1) in geslo (številke) mi je sprintal tam.
Se popravljam, ENC je bil 110HRK oziroma 544HRK skupaj z 555HRK dobroimetja zaradi popusta na cestnino, profitiral ravno za ceno naprave. Za to rundo dopusta bo, potem bomo pa naprej preko neta filali.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
tudi jaz imam namen z ADjem, pa mi ni tam zraven Policije še s tem manevrirat...
Parkiras neki ob strani pa zeno posljes v akcijo ;), ti pa ostanes v avtu ce bi kdo kaj tezil. No jaz sem vsaj tak nardil tokrat, ko sem sel iskat ENC za starse. Kaksno leto nazaj pa je bila rampa odprta in nobenega noter, pa sem sel kr naprej na parkplac.
Z ADjem pa zna biti malce bolj zanimivo ja...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
kaj pa na cestnini, se lahko kupi kar v teh hišicah, kjer se plača?
Ne. Samo na tistih 6, 7 punktih ki so navedeni. Včasih si lahko kupil na pumpi, ali pa so ti poslali po pošti, sedaj očitno ne želijo preveč tega prodat. Si mi pa dal idejo, da jim pošljem mail in vprašam, če mi lahko pošljejo po pošti. ;)

Edit: sem poslal in vprašal, če ga lahko plačam preko žiroračuna, dvignem pa na Crodux pumpi takoj za vhodom na AC.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
na kateri relaciji to govoris? bi to slo, da dvignem na Reki na crodux?

res cudno da ni tega v prosti prodaji na pumpah...
 
2. okt 2007
3.592
2.033
113
koliko sem gledal, lahko kupiš na določenih cestninskih, ena je npr. Oštrovica, pa me zanima, da kar pri plačilu cestnine gospodu povem, da bi imel ENC ter zadaj naredim kolono ali moram kam parkirat. Tam sicer ni nekega prostora, da bi lahko prav parkiral...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se mi je zdelo, da sem to že napisal, ampak očitno nisem.
Sem jim poslal vprašanje in dobil odgovor:

Jaz:
Poštovani.

Htio bi kupiti ENC pretplanički paket 882,60 kn za II. skupinu vozila - za kamper.
Pošto dolazimo iz Slovenije, jako nam je nezgodno nabaviti taj, jer nemamo gde stati sa kamperom na putu prema Šibeniku.

Dali postoji mogučnost kupnje preko pošte (uplata na vaš žiroračun) i da mi šaljete uređaj ili, da ga preuzmem na pumpi Crodux odmah iz ulaza na AC u Lučkom - javio bi vam koji dan čemo na more i da me čeka tamo?

Puno hvala na odgovoru i ljep pozdrav,


HAC:
Poštovani,

Uređaji se kupuju isključivo na prodajnim mjestima Hrvatskih autocesta d.o.o.

S poštovanjem,
Hrvatske autoceste d.o.o.

In še bolj "človeški odgovor z Lučkega:

Poštovani,

Nažalost ne nudimo tu mogućnost.

Prodajni ured se nalazi 100 metara prije naplatne postaje Lučko sa desne strane te se na istome nalazi parkiralište za vozila.

Prodajni ured radi od ponedjeljka do petak od 7:00 do 20:00 sati te subotom od 7:00 do 12:00, izuzev blagdana i praznika.

Lijepi pozdrav,
Petar


Tako zdaj veste! ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem se potrudil in zrisal za Lučko iz smeri ZG, zaviješ desno z AC pa takoj levo k Policiji in prvi parking desno:
Screenshot 2021-06-17 at 08.34.27.png
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kupil danes. Vse štima razen: preklet socializem - delata dva, za vsakega cca 10 minut, zunaj pa deset ljudi na soncu - zdaj pa računajte. Pa z mano je šlo tekoče, cak, cak pa je bilo skoraj 10 minut: te v sistem vnesejo,...
No danes sem se pol skoraj 22% ceneje vozil.
 
2. okt 2007
3.592
2.033
113
jaz v sredo popoldan čakal pol ure, ni se premaknilo nikamor, pred mano še 5 ljudi, za mano že 10 in se obupal.... grem v petek še enkrat probat srečo
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zanimivo spoznanje v nedeljo zvečer, ko sem se vračal iz morja. Na cestnini v Zagrebu so bile 100 m kolone na pasovih, kjer se plačuje s temi karticami, medtem ko smo mi z evriči šli mimo brez najmanjšega čakanja. Tega si nekak nisem znal razložit...
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Precej je tudi kombinirabih pasov ENC/bancna. Drugace pa lahko tudi na klasicnem $ pasu placas z ENC-em. Teti samo pomolis skatlico v roke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver