Hrvaški ENC

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Čeprav tole imajo malo tako po balkansko, imam picku-up, ki ni višji od 1,9m, ko naložim gor bivalnik je pa 2,9m. Zdaj vse skupaj zgleda kot avtodom, čeprav ni, ni variante da prepričaš tistega na cestnini, da je to ista zadeva kot truga na običnem avtu, ni variante. Sem pošilajl maile vse razložil in so poslali mnenje da moram plačat 2. razred, čeprav nimajo nobene osnove iz pravilnika, pač "vsi v pisarni se strinjajo" da to moram plačat.

Sem pa doživel v Istri da je imela gospa na cestnini za moj primer nek dopis, da spadam v 1. razred in ji ni bilo nič jasno in je zahtevala prometno in da notri mora nekaj pisat kar nima veze z vso zadevo, pač neka oznaka od novega Rangerja, jaz imam pa staro Toyoto. V glavnem tam sem stal zaradi nekih 2€ ali še manj, sploh se nisem prerekal, da hočem cenejšo tarifo, samo peljat sem hotel naprej, pa se ni dala, kar težila je.

Tista naša varianta nad prvo osjo ni nič boljša. Te pogruntavščine imamo zgleda samo balkanci, zato da je več doktorjev, zato da je potrebno plačevat osebje ki se odloča kaj plačaš. Greš v Italijo na avtomat kreditno in gasa dalje, jim ne prebije da komplikacije stanejo in vprašanje če nebi prišli do istega rezultata če bi enostavno prvi razred podražili za 10%, drugega pa ukinili.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Tako Hrvati, kot Italijani so vredni svojega denarja:
HR: ko nisem bil pozoren, mi je za kombija, ki spada v 1.kategorijo, mojster stisnil 2.kategorijo, kar sem opazil šele par 10m stran od cestnine. Seveda sem vedel tako jaz, kot on, da za tistih par kun ne bom reskiral življenja in se šel ustavljat ter skakat nazaj.
IT: na cestninah so par let nazaj imeli dva gumba za izdajo listka, zgornjega in spodnjega. Bili v konvoju avtodomov in beseda je nanesla na visoke cestnine pri nekaterih. Ugotovili smo, da so tisti, ki so pritisnili višje ležeči gumb, plačevali višjo tarifo, kot tisti, ki smo uporabljali spodnjega. Do obeh se je bilo potrebno stegniti: tako gor ali dol. :)
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Daj jim za ziher še mail pošlji in si odgovor sprintaj. Meni so odgovorili v cca dveh dneh.

Evo odgovor Hac-a če bo še kdo v dilemi:

Poštovani,

krovni nosač (thule, bicikl) ne utječe na kategoriju vozila.

Ukoliko dođe do pogrešne naplate cestarine možete prijavit reklamaciju te ćemo u najkraćem mogućem roku riješiti istu i o svemu Vas obavijestiti.

http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik



S poštovanjem,

Hrvatske autoceste d.o.o.
 
  • Všeč mi je
Reactions: rdr1000 in McGiver

takata

Zelenc'
23. feb 2018
9
2
3
Bom tukaj napisal mojo izkušnjo. Ko prideš na neko konćno cestninsko NE vtikaj kartico v avtomat ampak pritisni gumb SOS ali nekaj takega. Oglasil se bo delavec avtoceste in ti ga lepo prosiš da ti pritisne eno kategorijo nižje. Nato vstaviš kartico in zaključiš plačilo. Na postaji so namreč senzorji višine in ti avtomatsko določijo kategorijo. Meni je bilo tako predstavljeno s strani pobiralcev cestnine in od takrat naprej nimam težav. Seveda to velja za avtomatsko plačilo tam kjer ni prisotna fizična oseba.
 

anzs

Zelenc'
4. avg 2011
10
1
3
Mi lahko prosim kdo razloži kaj je razlika med ENC računom, za katerega se je potrebno registrirat na določenih mestih (npr. cestninska Krk) in ENC paketi, ki jih lahko kupiš na vseh cestninskih postajah brez registracije?lp
 

anzs

Zelenc'
4. avg 2011
10
1
3
Prilagam še link:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Enkrat sem to že raziskoval, pa ne vem če še drži: določeni odseki, konkretno Krški most, istrski Y, mogoče še kaj niso avtomatično v sistemu ENC, lahko pa svoj ENC registriraš v njihov sistem.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A kdo ve, če se da ENC pri cestninski (konkretno Bregani) kupit s kartico ali hočejo keš ? :)

Nekaj sem bral, da so celo znižali ceno naprave v času korone (-40%), samo ne vem če še velja oziroma če so bili paketi tudi kaj znižani. Najrajši bi vzel paket, da ga lahko takoj uporabim in ni treba čakat aktivacije.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
A kdo ve, če se da ENC pri cestninski (konkretno Bregani) kupit s kartico ali hočejo keš ? :)

Nekaj sem bral, da so celo znižali ceno naprave v času korone (-40%), samo ne vem če še velja oziroma če so bili paketi tudi kaj znižani. Najrajši bi vzel paket, da ga lahko takoj uporabim in ni treba čakat aktivacije.

Lahko s kartico.