Ozempic hujšanje - 15% telesne teže

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.378
361
83
Ljubljana
Se je slučajno kdo srečal z Ozempicom?

Baje deluje res čudeže.

Se da to kje v sloveniji kupit? Seveda Black market, legalno to se ne da dobiti. - Zbiram ponudbe ;)

 
  • Haha
Reactions: Bakki33

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.027
5.901
113
Za hujsanje je eno pravilo, ki ga je izpostavil ze B81 - vec ven kot notri.

Ampak SAMO vec ven kot notri je citat, ki sem ga prej prilimala. Ozempic je samo za "vec ven kot notri". "Žreš" mišice, ne sala. Nima nikakrsnega smisla misic vzdrzevat, ker so vseeno malenkost bolj potratne, ce jih ne nucas, predvsem so pa lažje za v energijo spravit. Mus je vzdrzevati misicno maso cimbolj med hujsanjem (z ustrezno vadbo in dovoljsnim vnosom proteinov), ali pa imamo problem in jojo efekt na potenco. Ne gre samo zaradi kalorij, ljudje, ki so praviloma izpostavljeni dejstvu, da bo treba shujsat, so predebeli in v srednjih+ letih in se s tem nikdar niso ukvarjali, beri ne znajo. Ni vec tok ajnfah se špilat z misicno maso, kot pri 20ih. Tudi tistim ne, ki znajo, kaj sele tistim, ki sploh ne vedo o cem zdaj govorim zdele.

V kontekst koliko gre vse to s sportom... Moj bazalni metabolizem je cca 1350 kcal/dan. Ko grem potekat kako nedeljo dopoldne polmaraton porabim 1250-1300kcal. 1 ura fitnesa cca 200kcal. Ampak ga ne izpustim, ce hocem sploh kaj misicne mase imet. Kar mi dvigne BMR za cca 50kcal. Za malo obcutka, ko se opleta, koliko vec telo potrebuje na racun misic in koliko se s sportom pokuri... In kakim... Za živet in prezivet gre v bistvu najvec.

In zakaj potem toliko govora o mišični masi - ker jo rabis, da se sploh lahko gor postavis, pa s postelje vstanes. Pa po stengah kufer neses, pa fasngo. Pa koš žehte. To so realni geriatricni problemi potem, ko se pride v leta... Pa clovek ne more... Zafurani 20 let prej, popravljati pa narediti potem pa ni več kaj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.027
5.901
113
P.s.
A mi lahko eden pove, zakaj mi pri tej temi (ostalih pa ne) spodaj lod vsakim postom kaze neke cifre in puscice gor/dol za glasovanje za/proti? A sem jaz kaj kliknila, ali je OP kaj nastavil? Se lahko da to preč?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
741
378
63
P.s.
A mi lahko eden pove, zakaj mi pri tej temi (ostalih pa ne) spodaj lod vsakim postom kaze neke cifre in puscice gor/dol za glasovanje za/proti? A sem jaz kaj kliknila, ali je OP kaj nastavil? Se lahko da to preč?
Pri meni je številka nič "0" na sredini in lahko glasujem.... Samo tu.
Sem stisnil enkrat gor potem pa dol, sedaj pa ne morem več...... Pri drugih še lahko, samo pri sebi ne morem.